Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
moderni kuchyne

Moderní kuchyně je nejen praktická, ale také stylová a nenáročná na údržbu. Svou jednoduchostí se hodí do minimalistického i zdobenějšího prostoru a často bývá skvělým kompromisem pro páry, kteří si nemohou vybrat z výraznějších stylů. Jak moderní kuchyň zařídit, aby byla skutečně jedinečná?

Jaké prvky definují moderní kuchyň

V moderní kuchyni je důraz kladen na praktičnost, funkčnost i styl. Kuchyň, ve které budete ráda vařit by měla být promyšlená do posledních detailů a plná chytrých řešení. Nezapomínejte ani na výběr správných materiálů a barev.

Barvy a materiály vhodné do moderní kuchyně

Jaké materiály a barvy jsou vhodné do moderní kuchyně? Ideální je výběr z jednoduchých a nadčasových materiálů, které vám vydrží dlouhá léta. Moderní kuchyně se vyznačuje čistými liniemi, minimalistickým designem a funkčností. Při výběru barev a materiálů je důležité zohlednit nejen estetickou stránku, ale také praktičnost a odolnost vůči každodennímu používání.

Na pracovní desku je oblíbený beton, nerezová ocel, kámen i klasické dřevo. S nižším rozpočtem dobře poslouží i pevnější plast, dávejte si ale větší pozor na jeho poničení.

Dvířka mohou být z masivního dřeva i z dřevotřísky, v každém případě ale s hladkou, jednobarevnou úpravou. Barvu vyberte podle vlastního vkusu, držte se ale tlumených a neutrálních barev. Nejjistější variantou je bílá, šedá nebo béžová kuchyně.

Moderní vybavení kuchyně

Máte starší kuchyni, která bude ještě pár let dobře sloužit, ale zalíbila se vám modernější řešení? Nemusíte hned měnit celou kuchyň, moderní nádech dodáte i pomocí nového vybavení a doplňků.

8 nejkrásnějších inspirací pro moderní kuchyň

Připravili jsme pro vás sedm krásných moderních kuchyní, kterými se můžete inspirovat při plánování té své.

1. Moderní kuchyně s ostrůvkem

Kuchyně s ostrůvkem je skvělým řešením do otevřeného prostoru. Pokud je to možné, umístěte na ostrůvek varnou desku, díky tomu budete i při vaření otočená směrem k rodině a centru dění. Ostrůvek ale můžete využít i v menším prostoru, klidně pohyblivý, vytvořený ze servírovacího stolku.

Skandi Country Chic

2. Luxusní kuchyně

Luxusní kuchyně se neobejde bez čel z kvalitního materiálu s lesklým lakem a vybavení ze skla a nerezové oceli. Skvěle vypadá monochromatické barevné schéma s přírodními doplňky ze dřeva, kamene a břidlice. 

3. Moderní bílá kuchyně

Bílá je vždy sázka na jistotu. Platí to u bílé ložnice, obýváku i bílé kuchyně. Bílá barva je nadčasová, minimalistická, neokouká se a hodí se téměř ke všemu. Jsou na ní více vidět skvrny od vaření, na druhou stranu otisky rukou jsou na lesklých dvířkách méně výrazné.

Tip: Bílá barva vypadá perfektně i u venkovské kuchyně.

4. Moderní kuchyně do L

Moderní rohová kuchyně je praktickým řešení do menších a středně velkých prostorů. I u kuchyně v paneláku bývá možnost kuchyň v rohu alespoň o metr protáhnout. Každý centimetr navíc práci zpříjemní, proto s rozšířením neváhejte. Při jejím navrhování si dejte pozor na správné rozložení pracovních zón. 

5. Moderní kuchyně do U

Do větší a prostornější místnosti si můžete dovolit postavit i kuchyň ve tvaru U. V takové kuchyni budete mít vždy dostatek prostoru na přípravu jakéhokoliv jídla, i ve více lidech. Dávejte jen pozor, aby ve výsledné kuchyni nebyla cesta z jedné strany na druhou příliš dlouhá. V takovém případě je lepší ji doplnit alespoň menším ostrůvkem.

6. Moderní malá kuchyně do paneláku

Bydlíte v paneláku a rozhodla jste se rekonstruovat původní kuchyň? Může se zdát, že rozvody a dispozice bytu nedávají velký prostor originálním řešením. V případě, že se rozhodnete pro rekonstrukci celého jádra včetně koupelny, kuchyň budete často moci zvětšit nebo přesunout. 

7. Moderní kuchyně s obývákem

Máte obývací pokoj spojený s kuchyní? Otevřený prostor rozšiřuje možnosti při jejím zařizování. Populárním řešením je kuchyně s velkým ostrůvkem, který směrem do obýváku přechází v bar. Kuchyň můžete ladit do stejných barev jako obývák, nebo ji naopak zařídit v kontrastní barvě, která místnosti opticky oddělí.

8. Domácí bar

Hledáte ideální místo pro videochat nebo skleničku po práci, které je vždy po ruce? Pak se podívejte do své kuchyně – barové židle u kuchyňského pultu jsou pro tyto příležitosti jako stvořené! Naše židle “Rachel” je pro váš kuchyňský bar dokonalou volbou.

Domácí bar

Spojuje v sobě elegantní design a maximální pohodlí, díky čemuž se vaše kuchyň stane vaším novým oblíbeným místem v domě. Ať už zvolíte provedení v šedé, ocelově šedé, fialové, světle modré, modré, tmavě modré, starorůžové, tmavozelené nebo béžové barvě, “Rachel” vždy skvěle doplní váš interiér. Která barva je vaše favoritka?

Jak vybrat nábytek a doplňky v moderní kuchyni

Nejen samotná kuchyňská linka, ale i zbytek nábytku v místnosti byste měla vybírat v moderním stylu, aby vše ladilo. Hladké linie, jednoduchý design, nevýrazné barvy a kvalitní materiály. Po jakých kouskách se dívat?

  • Jídelní stůl: Skvěle vypadá velký stůl s dřevěnou či skleněnou deskou na kovových nožkách.
  • Příborník: Vyberte takový, ve kterém bude vše uspořádané a schované.
  • Židle: Vyberte v jednodušším designu, ale stále pohodlné.
  • Skleněná vitrína: Pár kousků nádobí můžete mít i vystavených, na to se hodí jednoduchý vitrína.

I ty nejmenší detaily mají v interiéru velký dopad. Proto si dejte záležet i na výběru dekorací a doplňků. Vybírejte takové doplňky, které jsou krásné a praktické zároveň. Nenarušíte tak čistotu a jednoduchost prostoru zbytečnostmi.

Tip: Nemusíte se vždy držet jen jednoduchých tvarů. K modernímu stylu se skvěle hodí například skandinávský styl nebo zářivý glamour styl.

Perfektní osvětlení pro moderní kuchyň

Bez správného osvětlení nebude vaše moderní kuchyně kompletní. Vybírejte osvětlení v jednouchých tvarech, ideálně z kovu. Co se barvy týče, možností je stejná barva jako zbytek kuchyně i sázka na jistotu v podobě bílé, černé nebo chromové úpravy.

I u osvětlení myslete především na praktičnost a funkčnost. Pořiďte několik zdrojů a nasměřujte je tak, aby bylo dostatečně nasvícené každé místo, kde budete pracovat nebo jíst.

TIP! Budiž světlo: Vybíráme osvětlení do jídelny

Patero pravidel: Jak navrhnout moderní kuchyň

  1. Doplňky: Funkční a praktické.
  2. Barvy: Neutrální a nadčasové.
  3. Materiály: Kvalitní a jednoduché.
  4. Osvětlení: Z více zdrojů po celé kuchyni.
  5. Nábytek: V moderním stylu v celé místnosti. 

Líbil se vám náš dnešní článek o moderní kuchyni? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další inspiraci ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.