Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Luxusní kuchyně

Luxusní kuchyně s originálním designem následujícím ty nejnovější trendy je snem nejedné z nás. Připravili jsme pro vás skvělou inspiraci, díky které si budete moci designovou kuchyni vytvořit ve svém domově i vy.  

Co je charakteristické pro luxusní kuchyni 

Luxusní kuchyně bývá větší a je charakteristická moderním vzhledem a výrobou z kvalitních materiálů. Najdete v ní nejrůznější materiály, designové doplňky a špičkové spotřebiče.  

Velké spotřebiče slaďte se zbytkem kuchyně, aby nerušily její čistý vzhled. Designové kousky jako je luxusní kuchyňský robot můžete nechat vystavené na lince, pro běžné menší spotřebiče, ale naplánujte místo ve skříňkách.  

Propojení kuchyně s obývacím pokojem je velmi moderní a ještě umocní její velikost. Jako optický a funkční předěl perfektně poslouží kuchyňský ostrůvek. Kromě extra úložného i pracovního prostoru u něj může posedět návštěva a dělat vám společnost při posledních přípravách společné večeře. 

Tip: Varná deska na kuchyňském ostrůvku vám dovolí být vždy součástí dění v obývacím pokoji a usnadní plánování pracovního trojúhelníku.  

Vhodné barvy a materiály pro luxusní kuchyni  

Barvy do luxusní kuchyně můžete zvolit v podstatě jakékoliv. Můžete vsadit na aktuální barevné trendy jako je například kobaltově zelená, olivová, mentolová či námořnická, nebo vybrat nadčasovou klasiku v podobě bílé, šedé a černé. Nikdy ovšem nešlápnete vedle s monochromatickým vzhledem. 

V luxusní kuchyni, která následuje nejnovější kuchyňské trendy najdete především kvalitní přírodní materiály. Čela kuchyňských skříněk ve vysokém lesku doplňte sklem či nerezovou ocelí. Správnou volbou je kuchyňská linka z mramoru či jiného kvalitního kamene, z pevného dřeva nebo z betonu. 

U doplňků a dekorací také volte na přírodní materiály: kámen, dřevo, len, břidlice, ale i keramika a kov. 

Jak navrhnout luxusní kuchyni (krok za krokem)

 1. Sepište si nejdůležitější prvky, které se ve vaší kuchyni musí objevit. 
 2. Promyslete, jaké rozložení kuchyně vám bude nejvíce vyhovovat. 
 3. Pomocí počítačového plánovače vytvořte hrubý návrh své kuchyně. 
 4. Hledejte inspiraci na dokonalou kuchyni a ukládejte si nápady. 
 5. Vyberte: styl, ve kterém bude vaše kuchyně zařízená. 
 6. Materiály, ze kterých kuchyni necháte vyrobit. 
 7. Barevné schéma a pracovní desku. 
 8. Ladící podlahu a obklady za linku. 
 9. Osvětlení, které podpoří prostor. 
 10. Spotřebiče, nádobí a doplňky. 

Inspirace: Jak zařídit luxusní kuchyni 

Luxusní kuchyně vždy znamená větší investici. Proto využijte služeb kuchyňského studia a jeho poradců, kteří navrhnou kuchyni na míru a doporučí praktické vychytávky. Přesto je dobré do studia jít již s představou o stylu, kterého byste ráda docílila u sebe doma, proto jsme pro vás připravili inspiraci. 

Mramorová kuchyně s ostrůvkem 

Mramor v kuchyni působí luxusně v každé kuchyni, i když ho použijete jen na pár doplňků. Pro dramatický vzhled ale nechte vyrobit velký mramorový ostrůvek, který bude středobodem celé kuchyně. Se správnou péčí a úpravou je mramor stejně praktický jako oblíbená žula. 

Luxusní černobílá kuchyně 

Černobílá kuchyně je nesmrtelná kombinace, která bude vždy in. Vsaďte na skutečně vysoký kontrast a skříňky i s linkou vyberte v lesklé bílé barvě, zatímco zdi, podlahy i doplňky budou tmavé. Skutečně jedinečného vzhledu dosáhnete obložením zdí černým mramorem. 

Luxusní kuchyně ve stylu glamour 

Kuchyně v glamour stylu rafinovaně kombinuje minimalismus s okázalým zdobením a luxusními materiály. Lesklou bílou kuchyni s mramorovou pracovní deskou doplňte luxusními prvky z leštěného kovu ve zlaté nebo měděné barvě. Skvěle budou vypadat výrazné semišové barové stoličky u ostrůvku nebo židle u jídelního stolu. 

Luxusní moderní kuchyně 

Luxusní moderní kuchyně se vyznačuje hladkými splývavými liniemi. Znáte populární betonovou stěrku? Můžete ji použít na zdi, podlahy a dokonce i kuchyňskou linku. Spolu s šedými čely skříněk pak dosáhnete dokonalého monochromatického vzhledu. 

Minimalistická kuchyně 

Minimalistická kuchyně, to jsou jednolité povrchy bez rukojetí, jasné linie a tolik úložného prostoru, že každý kus nádobí i kuchyňský pomocník mají své jasně dané místo. Díky tomu kuchyně působí jako designový prvek více než místo pro práci. Aby prostor nepůsobil příliš chladně, můžete na zeď vybrat zajímavý obraz. 

10 tipů: Jak dodat luxusní vzhled stávající kuchyni 

Toužíte po luxusní kuchyni, ale ta, co máte doma ještě dlouhou dobu sloužit? Místo její výměny jí dodejte svěží vzhled pomocí našich praktických tipů.  

 1. Pusťte se do úklidu 

  Předtím, než budete cokoliv renovovat a dokupovat projděte věci, které v kuchyni již máte a zbavte se těch, které už nepotřebujete nebo jsou rozbité.  
 2. Osvěžte čela skříněk

  Barva nebo styl vašich kuchyňských dvířek již není moderní? Jednoduše dvířka přebruste a přelakujte, případně rovnou celá vyměňte. 
 3. Použijte světlejší barvy 

  K moderní kuchyni patří světlé barvy na zdech i skříňkách. Opticky tak okamžitě zvětšíte prostor a kuchyně bude působit luxusnějším dojmem. 
 4. Vyměňte úchytky 

  Není nic snazšího než výměna úchytek u skříněk. Obvykle jsou připevněné jednoduchými šroubky a zajímavější design seženete v obchodech i na internetu. 
 5. Pořiďte nová světla 

  Se správnými světly rozzáříte kuchyni a zvýrazníte přesně ta místa, na která chcete upozornit. Vyberte designové kousky, které se stanou středobodem kuchyně. 
 6. Pověste obraz 

  U obývacího pokoje nebo ložnice na umělecká díla na zdech myslíme asi všichni, kuchyně ale bývá opomíjená. Dodejte kuchyni moderní vzhled zajímavým obrazem. 
 7. Obměňte příslušenství 

  Mají vaše kuchyňské spotřebiče zastaralý design a v kuchyni nevypadají nejlépe? Vyměňte je za nové, přelakujte je nebo je jednoduše schovejte do skříněk. 
 8. Vyměňte záclony 

  Dejte vašim oknům nový kabát a pořiďte nové záclony, závěsy nebo praktičtější žaluzie. 
 9. Renovujte jídelnu 

  Máte kuchyni spojenou s jídelním koutem? Renovace této části bude mnohem méně nákladná, proto se do ní pusťte jako první. 
 10. Pořiďte dekorace 

  Máte jednoduchou moderní kuchyni, ale chybí jí luxusní vzhled? Možná vám jednoduše chybí ty správné doplňky! 
https://www.instagram.com/p/CLZqbNlBBSk/?utm_source=ig_web_copy_link

Osvětlení luxusní kuchyně: velmi důležitý prvek 

Jak jsme již zmínili, svítidla jsou skvělým doplňkem, který vaši kuchyni rozzáří a zvýrazní přesně ta místa, která zvýraznit potřebujete. Vybírejte lampy s hladkými povrchy i liniemi a jednoduchým designem.  

Místo jednoho výrazného světla kombinujte hned několik zdrojů: 

 • Jako hlavní osvětlení velkého prostoru vyberte zajímavé stropní svítidlo 
 • Nad jídelní stůl, bar i kuchyňský ostrůvek pořiďte výrazná závěsná svítidla 
 • Kuchyňskou linku i vnitřky skříněk vybavte bodovými světly pro pohodlí   

Patero pravidel: Jak správně navrhnout luxusní kuchyni 

 1. Čela skříněk by měla mít hladkou a lesklou úpravu. 
 2. Zvažte moderní monochromatický vzhled. 
 3. Naplánujte dostatek úložných prostor. 
 4. Nepodceňujte důležitost osvětlení.
 5. Investujte do kvalitního vybavení. 

Mohlo by vás také zajímat:

Pomohla vám naše dnešní inspirace do luxusní kuchyně? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy ani naše exkluzivní nabídky.