šedá barva

Šedá barva v interiéru se stala nesmrtelnou stálicí. Působí skutečně moderně a nadčasově, protože vás za pár měsíců neomrzí. Navíc se skvěle kombinuje s výraznějšími barvami, ale zároveň lze využít jako hlavní prvek. Jak na interiér v šedé barvě vám poradíme v následujícím článku. 

Proč je šedá barva tak populární? 

Nejrůznější odstíny šedé se staly vedle bílé, černé a béžové velmi oblíbenou volbou pro svoji univerzálnost a nadčasovost. Lze velmi dobře kombinovat s velkým množstvím barev, pro které vytváří perfektní základ k vyniknutí.  

Velmi oblíbenou volbu představuje ve skandinávském stylu, který je spíše minimalistický, rovný a čistý. Zároveň však lze velmi dobře kombinovat i v podstatně složitějších a chaotičtějších interiérech, které známe především z boho stylu.  

V neposlední řadě musíme zmínit, že mezi velké výhody šedé barvy patří její dobrá kombinovatelnost s veškerým dřevem, ať už světlým či tmavým. Hodí se i k ostatním materiálům, jako je železo, beton nebo obklad.  

Šedá barva: Význam  

V šedé barvě vidíme dle psychologie barev klid a harmonii. Patří mezi nevýrazné barvy, které nás na první pohled neurazí, skvěle se kombinují s ostatními odstíny a slouží spíše jako podklad pro další výrazné prvky. Nevýraznost této barvy je její největší ctností.  

Jaká barva ladí k šedé? 

Není šedá jako šedá. Od nejtmavších antracitových a sopečných odstínů se můžeme přesunout ke stále tmavé, ale méně výrazné šedé v barvě myšího košichu. Mezi nejjemnější odstíny patří barvy holubích křídel nebo stříbrně šedá. Setkat se také můžeme s nádechem béžové, modré nebo bílé barvyNesmrtelná klasika: Bílá barva v interiéru.  

Ke každému odstínu se více hodí jiné barvy, ale obecně mezi oblíbené kombinace s šedou barvou patří výrazné tmavé barvy, jako je námořnická modř, hořčičná žlutá, silně zelená, ale také starorůžová či bílá.