Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
hořčicová barva

Hořčicová barva je zářivá, veselá a teplá. I na pár doplňcích dokáže udělat velký dojem. Přesto, nebo možná proto, se skvěle hodí i do jednoduchých, minimalistických interiérů. Zjistěte s námi, jak hořčicovou barvu kombinovat a využít v různých částech domu. 

Je hořčicová barva vhodná do interiéru? 

Ano, hořčicová barva je do interiéru perfektní. Vyvolá ve vás dobrou náladu, podporuje kreativitu a pokoji dodá pocit tepla i světlo. Hodí se do moderních, minimalistických stylů i do hravého retro stylu

Výrazné barvy v interiéru: Na co si dát pozor 

  • Zvažte velikost pokoje: Můžete nabarvit jen jednu zeď nebo barvu zvolit jako akcent 
  • Nezapomeňte na neutrální barvy: Výrazné barvy vždy kombinujte s bílou, černou, šedou, béžovou a dalšími neutrálními odstíny 
  • Výraznou barvu můžete zakomponovat pomocí vzorů, které se v místnosti opakují 
  • Kombinujte tlumené a výrazné tóny barev, například hořčicovou a námořnickou modrou nebo lahvově zelenou 
  • Výrazné barvy opakujte alespoň na dvou místech, aby byl vidět záměr 

Jaké barvy a materiály kombinovat s hořčicovou barvou 

Hořčicová barva výborně poslouží jako výrazný kontrast. Skvěle se hodí k šedé, tmavě modré, bílé, béžové a černé barvě. V ložnici nebo v dětském pokoji vynikne i vedle růžové nebo mentolové.  

Co se materiálů týče, řiďte se především stylem interiéru. Hořčicová vypadá skvěle na lnu, bavlně i sametu. Sluší jí také hladký nátěr na nábytku. Kombinujte ji se dřevem, bílým a šedým nábytkem s černým nebo zlatým kováním. 

Jak využít hořčicovou barvu v interiéru 

Hořčicová barva se hodí na celé zdi, na nábytek i na drobné doplňky. Pokud se rozhodnete hořčicovou barvou namalovat zeď, vyberte tlumenější odstín. Stejně tak u dvířek kuchyňské linky.  

Dojem uděláte například hořčicově žlutou sedací soupravou u tmavé zdi v obývacím pokoji. Můžete ale vybrat i menší detaily: polštářky, deky, prostírání a drobné dekorace. 

Inspirace: Hořčicová barva v interiéru 

Připravili jsme pro vás inspiraci na ty nejkrásnější interiéry, ve kterých si hořčicové barvy všimnete na první pohled. 

Obývací pokoj v glamour stylu s hořčicovými detaily 

Do obývacího pokoje v glamour stylu se perfektně hodí výrazné sedací soupravy se sametovým čalouněním. Hořčicová barva je jedním z nejstylovějších provedení takových sedaček.  

Hořčicová barva nejlépe vynikne u tmavé zdi, vyzkoušet můžete oblíbenou kombinaci s tmavě modrou námořnickou barvou. Další nábytek a doplňky pak vyberte jednodušší, ve dřevě či černé a bílé barvě. Detaily mohou být zlaté nebo s mramorovým designem. 

Tip: Pokud máte menší obývák a výrazná sedací souprava se do něj nehodí, pořiďte jen hořčicová křesla a na sedačku položte ladící polštářky. 

Dětský pokoj ve skandinávském stylu 

Hořčicová žlutá je také skvělou volbou do dětského pokoje, zejména pokud se o něj dělí kluk a holka nebo děti v různém věku. Žlutá barva v dítěti probouzí kreativitu a radost, můžete ji tak bez obav použít i na zdi. Nevybírejte ale příliš zářivou barvu, ta by mohla být rušivá. 

V dětském pokoji vypadá hořčicová skvěle jako kontrast k bílé či světle šedé barvě. Můžete ji doplnit ještě modrými, mentolovými nebo starorůžovými detaily. Použijte ji na celou zeď, povlečení, koberec nebo baldachýn či zábavné teepee. 

Retro ložnice v hořčicové barvě 

Zlatá sedmdesátá léta a retro styl se vrací do módy. Hravé retro kombinuje zaoblené linie dřevěného nábytku s výrazným čalouněním a smělými geometrickými vzory.  

Hořčicovou barvu v retro ložnici můžete použít na vzorovaný koberec, celou zeď, čelo postele i povlečení. Pokud chcete jen náznak této barvy, pak ji použijte na pár doplňků a kombinujte například s lahvově zelenou. 

Tip: Stylový gramofon v hořčicové barvě bude krásnou dekorací do retro ložnice. 

Veselá kuchyně v hořčicové barvě 

Zaujala vás černá kuchyně, ale bojíte se, aby nebyla příliš tmavá? Rozzařte ji pomocí výrazných zdí. Stěnu za kuchyňskou linkou nabarvěte na hořčicovou barvu. Ve stejném odstínu pořiďte ještě alespoň jeden kus nábytku nebo různé textilie, jako jsou utěrky a prostírání. Dáte tak najevo, že byla výrazná barva na zdi cílená. 

Tip: Na dvířka skříněk připevněte kožené úchytky a do kuchyně postavte několik pokojových rostlin a vypěstovaných bylinek

Hořčicová barva v moderní koupelně 

Klasickou koupelnu s bílými obdélníkovými obklady s černou spárou ozvláštněte hořčicovou zdí u umyvadla. Baterii a další doplňky vyberte v černém kovu a doplňky v teplém odstínu dřeva. Hořčicovou barvu můžete zopakovat například na přeložce u vany nebo na ručnících, kombinujte ji ale s jednodušší bílou nebo světle šedou barvou. 

Balkon v paneláku s doplňky v hořčicové barvě 

Máte byt v panelovém domě s balkonem? Využijte svých pár metrů čtverečních na čerstvém vzduchu naplno a proměňte malý balkon v oázu klidu. Pro útulnější atmosféru položte na zem venkovní koberec v hořčicové barvě, doplňte ho pohodlnými křesly nebo jen velkými polštáři na sezení a spoustou zelených rostlin. 

Nejkrásnější nábytek a dekorace v hořčicové barvě 

Hořčicová barva vypadá skvěle na nábytku, který se tak stane středem pozornosti. Do obývacího pokoje můžete pořídit sedací soupravu se sametovým čalouněním nebo stylovou komodu v hořčicové barvě. V kuchyni se bude vyjímat kuchyňský ostrůvek natřený na hořčicovou. 

Pokud chcete hořčicovou jen jako lehčí akcent, zvolte drobné doplňky. Od polštářků, přes deky a koberce až po malý doplňky jako jsou květináče, vázy nebo budík na nočním stolku. 

Shrnutí  

Hořčicová barva povzbudí náladu, zahřeje vás a dodá místnosti světlo. V různém množství se hodí do jakékoliv místnosti ve vašem domově. Skvěle vypadá jako akcent v minimalistickém skandinávském stylu, v moderním podání retra, ale i v luxusnějším glamour stylu

Pokud si ještě výraznou hořčicovou barvou nejste jistá, inspirujte se i v dalších článcích, které jsme připravili na téma barev. Mohla by vás zaujmou například: 

Zaregistrujte se zdarma na serveru Westwing. Budete mít přístup k neustálé zásobě inspirace, našim tipům i exkluzivním nabídkám, díky kterým bude váš domov ještě krásnější!