THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
cerna barva v interieru

Chcete svému interiéru dodat moderní, minimalistický vzhled, který bude odlišný od všech, které běžně vídáte? Černá barva do interiéru je vaše odpověď. Černá je velmi výrazná, proto mnoho lidí váhá s jejím použitím. Potřebuje ale jen správný balanc. Hodí se do kuchyně, koupelny, a dokonce i ložnice. Připravili jsme pro vás tipy a inspiraci na nejkrásnější černé interiéry. 

Je černá barva vhodná do interiéru? 

Černá barva je do interiéru vhodná, pokud chcete dosáhnout dramatického vzhledu. Černý interiér bude elegantní, jedinečný a hodí se především do zajímavých, velkých prostor. 

Na tmavé barvy si dejte pozor v menších pokojích s nedostatkem denního světla. U větších prostor, ideálně s vysokými stropy, můžete černou bez obav použít i jako hlavní barvu. V malé nebo tmavé místnosti je ale často lepší zvolit jen černé detaily. 

Černá barva na zdi: Na co si dát pozor 

 1. Vyberte správnou plochu.

  Černá barva vypadá skvěle v malých i velkých prostorech, je jen třeba zvolit správné množství a umístění. 
 2. Stejně jako bílá barva, i černá má více odstínů.

  Základní jsou studená, teplá a pravá černá. 
 3. Myslete na dostatek světla.

  U malých pokojů můžete použít zrcadlo naproti oknu nebo silné stropní světlo. 
 4. K černé zdi vyberte alespoň jeden další velký černý prvek.

  Může to být například stůl, skříň nebo koberec. 
 5. Černou barvou doplňte kontrasty.

  Vyhnete se tak příliš tmavému výsledku a pokoj bude působit modernější, útulnější a vzdušnější. 

Jak použít černou barvu v interiéru? 

 • Studená černá s modrými a fialovými podtóny vypadá skvěle se světlými detaily 
 • Teplá a pravá černá jsou univerzální a hodí se, pokud budete doplňky a akcenty vybírat až po malování 
 • Matná černá vypadá efektně, vydrží ale méně než sametová či lesklá černá – není proto vhodná na zdi kuchyně 
 • V menším prostoru černou barvu kombinujte s bílou, světle šedou nebo krémovou 

Jaké barvy a materiály kombinovat s černou 

Černá barva vyžaduje odvahu. Když se pro ni ale rozhodnete, váš interiér dostane jedinečný, dramatický a zároveň nadčasový vzhled. Černá je neutrální barva, proto ji teoreticky můžete kombinovat s jakoukoli další barvou i materiálem. 

 • Smaragdové a zlaté detaily dodají extra dramatický vzhled. Smaragdová barva bude vypadat skvěle především na sametové pohovce. 
 • Jednotvárnosti velké tmavé plochy zabráníte texturovanou zdí, například cihlovou, natřenou na světlejší odstín černé. 
 • Černá a bílá jsou perfektní kombinace. Zvolte výrazné kontrasty – bílá okna na černé zdi, černobílá mozaika a bílé obklady s černou spárou. 
 • Vyberte různobarevné doplňky, kterými dodáte život a hravost do tmavé místnosti. 
 • Zvolte černou barvu jako podklad pro výraznou malbu, například nadrozměrných květin nebo listů. Můžete sáhnout i po tapetě. 

Inspirace: Interiéry, kde černá hraje prim 

Jak zařídit černý interiér, aby nepůsobil příliš tmavý nebo stísněný? Inspirujte se s Westwingem. 

Černý obývací pokoj s prvky art deco 

Při vybavování obývacího pokoje s černými zdmi se inspirujte stylem art deco. Jednu zeď ozdobte zlatým grafickým vzorem a zlatou barvu použijte i na další detaily: kovové nožičky stolků, světla a drobné dekorace. Jako kontrastní prvek využijte pohovku či křesla se sametovým čalouněním. 

TIP! Trendy pro rok 2021: barvy do obývacího pokoje

Černá barva v podkrovní ložnici 

V podkrovní ložnici natřete na černou barvu rovnou, vysokou stěnu. Ostatní stěny nechte bílé a docílíte prosvětlení a optického zvětšení prostoru. Na zkosené stěny se kromě bílé barvy hodí i světlé dřevo, které můžete použít i na nábytek, nechat přiznané trámy a vytvořit tak vzdušnou ložnici ve skandinávském stylu. 

TIP! Nejnovější inspirace 2021: Barvy do ložnice

Luxusní černá koupelna s mramorem 

Na koupelny často nezbývá mnoho prostoru, proto je vybavujeme ve světlých barvách. Pokud ale máte k dispozici větší prostor, ideálně s oknem, alespoň jedna stěna může být klidně tmavá. Černý mramor je jedinečný a fantasticky se vyjímá na zdi za volně stojící bílou vanou.

TIP! Mramor v interiérovém designu: 8 způsobů využití u Vás doma  

TIP! Černá koupelna: 13 luxusních inspirací (2021)

Moderní černá kuchyně se dřevěnými prvky 

Černé kuchyně nejsou ještě tak populární jako ty bílé, k vidění jsou ale v posledních letech čím dál více. Pro optické oddělení kuchyně od obývacího pokoje v otevřeném prostoru poslouží výrazné skříňky. Vyberte moderní kuchyni s matným černým povrchem a prvky ze světlého dřeva.   

Nejkrásnější nábytek a dekorace do černého interiéru 

Do černého interiéru se skvěle hodí nábytek čalouněný sametem ve výrazných barvách. Krásná je kombinace se smaragdovou, vynikne ale i safírová, hořčicová nebo jemná starorůžová. U této kombinace se rozhodně nebojte použít zlaté detaily. 

Pro něžnější výsledek kombinujte černé zdi, bílý strop i lišty, světlé dřevěné podlahy a jednoduchý bílý nábytek doplněný o několik originálních mosazných doplňků, jako je zrcadlo ve starožitném rámu nebo art deco stolek.  

Moderní skandinávský interiér v černé barvě potřebuje velký přísun přírodního světla. Okna nechte bez závěsů a pokoj vybavte světlým dřevem a bílým čalouněním. Místnosti můžete dát také industriální nádech s vintage koženými křesly a nábytkem v retro stylu

Prosvětlit interiér vám pomohou bílé stropy a světlé podlahy, nábytek ve světlých barvách i zrcadla šikovně nasměrovaná proti oknům. Život do místnosti dodejte výraznými akcenty a velkými pokojovými rostlinami.  

Jaká světla vybrat do černého interiéru 

Dostatek světla u je tmavě vymalovaných pokojů stěžejní. Především v malých místnostech bez oken zvolte stropní svítidlo se silnou žárovkou. Ve větších místnostech pak hlavní světlo doplňte o nástěnná svítidla, stojací lampy i menší lampičky na noční stolek. 

Tip: Pořiďte světla, která lze ztlumit. Přes den budete mít dostatek světla pro práci a večer naopak útulnější atmosféru. 

Shrnutí 

Černá barva v interiéru je odvážná volba. Zároveň je ale neutrální, elegantní a nadčasová. Pokud tedy dodržíte několik zásad, rozhodnutí jistě nebudete litovat. Myslete na dostatek světla, vyvážení a správné doplňky. 

Zaregistrujte se zdarma na serveru Westwing. Budete mít přístup k neustálé zásobě inspirace, našim tipům i exkluzivním nabídkám, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.