Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Béžová barva do ložnice

Padesát odstínu šedi lze najít i překrásném moderním designu ložnice. Šedá rozhodně není nudná. Tato barva nabízí mnoho možností a využití. Lze ji použít v mnoha odstínech, intenzitách a tónech. Dodává na luxusu, dělá pokoj útulnějším. Může být metalická, tmavá, lesklá, teplá či studená. Své místo si najde v téměř každém stylu ložnice. Poradíme, jak ji můžete začlenit i do té své. Šedá ložnice je trendy.

Jaký šedý odstín do ložnice

V ložnici se chceme cítit ve své kůži. Někdo ocení temnější vzhled, jiní miluje světlo. Milovníci lesku zase ocení šedou barvu v dekoracích. Rozhodně volte odstín podle zbytku ostatních barev v místnosti. Výhodou šedé je její možnost kombinaci s celou řadou odstínů. Musí se však vzájemně podporovat a doplňovat.

Tónování šedé barvy

Nedokážete se šedé nabažit a nechcete k ní míchat žádnou jinou barvu? Pohrajte si s texturou, odstínem a materiálem. Ložnici vybavte nábytkem v bílé barvě, aby nebyla moc tmavá. U výmalby se odvažte. Můžete dvě protilehlé stěny vymalovat světle šedě a ty další tmavším odstínem. Vždy však tón v tónu. Ložnice bude velmi elegantní. S intenzitou šedé si pohrajte i na povlečení a u dekorací. Šedobílý lapač snů nad postel, strukturovaný přehoz v šedém odstínu a svícny na komodě.

Pastelové barvy na stěně a šedá

Jste velký milovník šedé, rádi kombinujete tón v tónu, ale přesto vaší ložnici něco chybí? Možná by to chtělo trochu rozveselit. Zkuste stěnu za postelí vymalovat pastelovou barvou. Jakou je na vás. Stejnou barvu použijte i na dalším místě v pokoji. Nabízí se makramé, květináč nebo třeba vzorovaný rám obrazu. Buďte kreativní!

TIP! Šedá barva v interiéru: praktické tipy a inspirace

8 inspirací pro šedou ložnici

Pojďte se společně podívat, jak na sebe jednotlivé barvy působí, jak je použít v jedné místnosti. Šedá ložnice je příjemná k četbě, relaxaci, milostným hrátkám, odpočinku i trávení volného času.

1. Šedá a tyrkysová ložnice

První, co se hned každému musí vybavit je námořnický motiv. Moře, písek, vlny. Krásně vypadá bílá výmalba, s šedým nábytkem. Pokoj bude stále působit světlým dojmem. Ten podpoříte modrými doplňky. Deky, květináče, polštáře, koberec. Ti odvážnější mohou zkusit i barevnou výmalbu jedné stěny. Velmi módní a efektní jsou vodorovné pruhy.

2. Ložnice v kombinaci šedé a béžové

Dvě velmi podobně jemné barvy. Můžete je doplnit do čistě bílé ložnice. Dodají ji pocit tepla. Opět lze použít čistě na dekoracích nebo nábytku. Co třeba šedá podlahy, světlý nábytek a dekorace v béžové barvě?

TIP! Béžová barva v interiéru: Nadčasovost, klid a rovnováha

3. Osvědčená světle šedá ložnice

Chcete menší změnu ložnice? Již vás čistě bílé zdi znudili? Pak si je vymalujte na skutečně jemně šedou barvu. Můžete použít i tapety s šedým dekorem. Tím, že jde o universální barvu, snese i barevné dekorativní polštáře na posteli a barevné závěsy kolem oken. A hned máte útulnější ložnici.

4. Skandinávská šedá ložnice

Jste fanoušky severského stylu bydlení? Zaujala vás na tom ta surovost, jednoduchost a funkčnost? Pak si tak vybavte i svou ložnici. Volte spíše jednoduché linii v nábytku. Žádné vyřezávané skříňky. Volte přírodní materiál jako je len, dřevo, bavlna a ratan. Tlumené barvy jsou ideální v případě textilu a doplňků. Šedá barva na stěnách bude zase evokovat severskou zimu. Odborníci stále doporučují spát spíše v chladnějším prostředí než vytopeném.

TIP! 6 inspirací pro skandinávský styl ložnice

5. Romantická ložnice v šedé barvě

Ložnice je místem lásky. Ať už k sobě samému, partnerovi nebo dětem. Objímáte se zde, mazlíte. Je tedy více než vhodné ji přizpůsobit a udělat z ní romantické místo. Velmi moderní je světlá ložnice s šedými prvky. Vyskytují se zde také přírodní materiály a není zahlcena nábytkem. A nakonec vneste do ložnice nádech romantiky růžovou barvou. To je totiž velmi jemná, teplá a uklidňující.

6. Mix různých odstínů v šedé

Pohrajte si s celou paletou odstínů. Protože tím rozbijete jednotvárnost a nudnost pokoje. Příliš stejné šedé působí pochmurně. Pokud však do pokoje propašujete od velmi jemné šedé po extra tmavou, bude výsledek velmi překvapiví. Zkuste zkombinovat světlý nábytek s tmavým textilem a světlejšími dekoracemi. Dobře působí i o něco tmavší tapeta za postelí, než jsou okolní zdi. Vytvoří tak pomyslné čelo postele a opticky ji ukotví v místnosti.

7. Monochromatická ložnice

To je hit posledních let. Kombinace černé a bílé je klasika. Lidé tuto nestárnoucí klasiku buď milují anebo zatracují. Pokud však přidáte i šedé tóny celkově zjemníte celkový vzhled pokoje. A někteří lidé pak již monochromatický design akceptují mnohem lépe.

8. Elegantní povlečení do šedé ložnice

Šedý pokoj lze ozvláštnit důmyslným povlečením. Velmi příjemně působí jemně světlé proužky na jinak bílém povlečení. Tento nepatrný detail přinese čerstvý vítr do vaší šedé ložnice. Lze jej dále doplnit jemnými práškovými barvami. Světle zelená, růžová nebo fialové úplně pozmění výraz pokoje.

V oblibě je i kombinace šedé a žluté. Povlečte lůžkoviny do elegantního žlutého povlaku a sami ucítíte ten příval nové energie. Žlutá evokuje dobrou náladu a místnost opticky rozjasní.

Zaregistrujte se zdarma na Westwing a mějte přístup ke všem jedinečným dekoracím, nábytku a doplňkům na jednom místě. Nechybí ani cenné rady a návody.

Doplňky do šedé ložnice

Každý pokoj si zaslouží svou pomyslnou třešinku na konec. Interiér tedy dolaďte pomocí doplňků. Postačí málo a pobyt v místnosti bude příjemnější. Bez dekorací je pokoj studený a moc prázdný. Neosobní.

Květiny v šedé ložnici

Tady máte na výběr hned z několika druhů. Můžete do pokoje přinést živé rostliny, řezané, umělé nebo sušené. Každá z nich působí jinak. Vybírejte dle svých preferencí.

  • Živé zelené – Je velmi osvěžujícím prvkem v jinak šedé ložnici. Přináší svěžest, život. Dejte si však pozor, jaké druhy pěstujete. Do míst, kde se spí volte takové, které čistí vzduch a jsou prospěšné. Jsou to třeba břečťany, bambus, filodendrony nebo aloe vera. Určitě se vyhněte jedovatým druhům
  • Řezané – Dostali jste od partnera kytici? Nejlépe si ji užijete, když hned po probuzení bude stát u vaší postele. Den bude veselejší. Provoní pokoj a dodá dobrou náladu
  • Umělé – Jsou určeny pro všechny alergiky, astmatiky a praktiky. Tedy lidi, kterým vadí jejich vůně ale i starost o ně. Neradi myslíte na závlahu a vadí vám i třeba padající okvětní lístky? Umělé květiny dnes vypadají skoro jako živé. Mohou být vyrobené ze skla, umělé hmoty, hedvábí nebo třeba korálků
  • Sušené – Někdo se nerad vzdává vzpomínek. Proto tolik ložnic zdobí usušená svatební kytici. Pokud jste ale vyznavači feng shui nebo je vám tento styl života sympatický, nemají sušené rostliny ve vašem místo. Působí jako mrtvé, a to není dobře

Stojací lampa jako nepřímý zdroj světla

Osvětlení je jedním z hlavních pilířů dobře vybaveného pokoje. Jestli chcete, aby byla ložnice útulná, musíte ji dodat dobré osvětlení. To zajistí stojací lampy. Ideálně s teplým žlutým světlem, které dodá útulný pocit. Hlavním zdrojem nepřímého světla však stále zůstává stropní lampa. K dotvoření atmosféry si můžete pomoci i malými lampičkami na nočním stolku anebo svíčkami.

Koberec v šedé ložnici

Máte na výběr. Buď můžete položit koberec z umělých vláken v šedých tónech nebo zvolit nějaký z přírodních materiálů. Ty totiž skvěle zapadají do konceptu. Přírodní materiál sám o sobě nebývá výrazný a je i v šedivých odstínech. Koberec tak může být z vlny, sisalu nebo třeba hedvábí.

5 tipů, pro pěknou šedou ložnici

  1. Nebojte se čistě šedého interiéru, jděte metodou tón v tónu
  2. Pusťte barvy do svého života. Šedá se dá snadno kombinovat s jinou
  3. Nezapomeňte na rostliny pro zútulnění pokoje
  4. Dobré osvětlení je základ. Dodá pocit romantiky
  5. Volte vhodné doplňky, abyste podpořili šedý vzhled vaší ložnice

Westwing je připraven vám pomoci ke krásnému interiéru. Domov je našim nejcennějším místem, proto by nás měl pobyt v něm těšit. A toho dosáhneme pěkným zařízením.

Zaregistrujte se zdarma na Westwing a mějte přístup ke všem jedinečným dekoracím, nábytku a doplňkům na jednom místě. Nechybí ani cenné rady a návody.