Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Trendy dětský pokoj 2022

Zařizování dětského pokoje může být pořádná výzva. S našimi trendy nápady do dětského pokoje v roce 2022 najdete správnou kombinaci funkčnosti, praktičnosti a pohodlí. Vytvořte pro své děti prostor vhodný na hry i učení, který podpoří odpočinek i kreativitu. Inspirujte se s Westwingem.

Trendy barvy do dětského pokoje [2022]

Designéři se pro rok 2022 shodují, že nejlepší je v dětských pokojích využívat neutrální tóny jako podklad. Na větší plochy sáhněte po barvách jako je:

 • Béžová
 • Broskvová
 • Světle šedá
 • Bleděmodrá
 • Jemná zelená

Aby dětský pokoj nepůsobil mdle, vsaďte na výrazné a hravé kontrasty. Jako akcent poslouží v podstatě jakákoliv barva, která se vám nebo dětem líbí. Kombinujte maximálně tři různé barvy a na vyvážení přidejte bílou nebo černou.

10 trendy nápadů: Nejlepší zařízení dětského pokoje [2022]

Inspirujte se naším výběrem deseti prvků, které se hodí do každého dětského pokoje. Nezáleží na věku, pohlaví ani velikosti pokoje, tyto trendy si zamilujete vy i vaše děti. 

 1. Jednobarevné zdi

Vymalovat dětský pokoj jen jednou barvou namísto vzorované tapety má nediskutovatelnou výhodu v nadčasovosti a kombinovatelnosti. Dítě si může na zeď pověsit obrázky a další dekorace, které se s věkem dají snadno obměňovat.

 1. Příjemný koberec do dětského pokoje

Koberce do dětských pokojů dodají nejen dekorativní prvek, jsou také praktické. Malé děti tráví obrovské množství času hrami na zemi a koberec poslouží jako měkký a teplý podklad. 

Tip: Pro malé děti vyberte koberec, který podpoří jejich fantazii, například se zvířátky nebo s geometrickými tvary. 

 1. Knihy jako dekorace

Dětské knížky mají zpravidla krásně ilustrované přebaly. Často bohužel skončí zastrčené v knihovně a jsou ukryté, dokud je děti nevytáhnou. Knížky ale můžete vyskládat na poličku ilustrovanou stranou dopředu tak, že poslouží místo obrázků v rámečku.

 1. Geometrické tvary

Jestli následujete trendy, určitě jste si všimli, že v interiérovém designu vzrostla obliba geometrických tvarů. Geometrii využijte i v dětském pokoji. Hodí se například tapeta s barevnými trojúhelníky i geometrické tvary na koberci nebo povlečení.

 1. Barevné polštáře

Dekorační polštářky na posteli i na zemi poslouží jako barevný kontrast, ale také jako praktický podsedák při hraní na zemi nebo když přijdou na návštěvu kamarádi.  

 1. Inspirace přírodou

Přineste krásu přírody do dětského pokoje a probuďte v dětech kreativitu. Prvky jako jsou hory, řeky, rostliny nebo zvířata podporují fantazii a jsou skvělou inspirací při vymýšlení pohádek na dobrou noc. 

Tip: Pořiďte do dětského pokoje stylové teepee, díky kterému mohou děti stanovat každý den.

 1. Multifunkční vybavení

Nábytek a dekorace, které mají různorodé a dlouhodobé využití jsou nejen praktické, zejména do menších pokojů, ale také udržitelné. Hledejte vybavení, které nejen dobře vypadá, ale také funguje a vydrží.

 1. Vzdělávací prvky

Tento trend má možná na svědomí častá nutnost učit děti doma v posledních dvou letech, neočekáváme ale, že by měl zmizet. Hledejte nábytek a dekorace, které dobře slouží nejen na volnočasové aktivity, ale také podporují zvídavost. 

 1. Tabule na kreslení

Děti milují kreslení a čím více prostoru mají, tím lépe. Pořiďte do dětského pokojíčku tabuli, která se bude hodit také při plnění domácích úkolů a společném učení. 

Tip: Namalujte jednu celou stěnu tmavou omyvatelnou barvou. Ještě lepší je barva magnetická.

 1. Trendy osvětlení do dětského pokoje

Do dětského pokoje vyberte lustr inspirovaný přírodou, který osvěží prostor. Nejdůležitější je dostatečné osvěltení, které je potřeba při učení i hrách. Pro příjemnou atmosféru zvolte několik zdrojů osvětlení – k hlavnímu světlu na stropě přidejte také lampičku k posteli, na stůl a dekorativní osvětlení, například světelné řetězy.

Trendy dekorace a nábytek do dětského pokoje 

Funkčnost je nejdůležitější aspekt při výběru nábytku do dětského pokoje. Nejen z praktických důvodů, ale také s myšlenkou na udržitelné bydlení na paměti, vybírejte nábytek, který s dítětem roste a nebude potřeba za rok nebo dva měnit. 

Při výběru se soustřeďte zejména na tyto čtyři kusy nábytku, které by neměly v dětském pokoji chybět.

 • Pracovní stůl: Do dětského pokoje se hodí stůl s nastavitelnou výškou, případně možností rozšíření pracovního a úložného prostoru. Pro malé děti stačí nízký stůl s dostatkem místa na malování a tvoření, s vyšším věkem rostou nároky na speciální prostor na učebnice či počítač.
 • Židle: Stejně jako stůl, i židle by měla mít nastavitelnou výšku. Do budoucna se hodí investovat do ergonomické židle, která podporuje vhodnou posturu již od dětství.
 • Šatní skříň: Kvalitní šatní skříň může bez problému sloužit i 10 let. Proto již do pokoje pro malé děti vyberte skříň, která do budoucna pojme více a zejména větší kusy oblečení. 
 • Postel: Při výběru postele myslete jako první na pohodlí a kvalitu matrace, až poté na designovou stránku. Jednoduchá postel z černého či bílého kovu, dřeva nebo bílé barvy je nadčasová a dítě z ní nevyroste tak snadno jako z postele ve stylu automobilu nebo pohádkového hradu.

Shrnutí

Vzhledem k soustředění se na kombinovatelnost, udržitelnost a návrat k přírodě jsou největším hitem neutrální barvy a přírodní materiály. Odpadá tak i neustálé přemýšlení nad perfektní inspiraci pro dívčí dětský pokoj nebo pokojíček pro chlapce.

Tip:

10 nejkrásnějších nápadů: Bílý dětský pokoj

Jak zařídit dětský pokoj podle Feng Shui

6 tipů pro moderní dětský pokoj

Příjemné barvy s pár akcenty a dekorace inspirované přírodou se hodí jak pro kluky, tak pro holky a v pozdějším věku je snadno doplníte nebo obměníte podle jejich zájmů. Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neunikne nová inspirace ani exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.