THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Nápady na dárky

Lidé milují dárky. A nejen dostávat, ale i darovat. Takovým dárkem můžete člověka potěšit, vyjádřit mu uznání, podržet jej v těžké životní situaci, ukázat mu svou lásku anebo poblahopřát. Krabičky zabalené do papíru a ovázané mašlí v sobě skrývají překvapení, a to je to, co lidi na tom přitahuje.

Nenechávejte vymýšlení a pořizování dárku na poslední chvíli. Dejte si čas na promyšlenou a realizaci. Někdy vás může napadnout něco, kde bude třeba hodně zařizování a organizace. Mohou se zpozdit dodávky částí dárků nebo zjistíte, že to není proveditelné. Zkuste pátrat v blízkém okolí oslavence, co by si přál, co by jej potěšilo. Určitě zapomeňte na domácí potřeby a nic neříkají dárky, které spíše slouží rodině než tomu, pro koho byl dar přinesen.

U shánění dárku myslete i na to, zda jde o dospělou osobu nebo dítě. Tady jsou skutečně diametrální rozdíly v typu dárku. Také asi budete vybírat v jiných vodách pro muže než pro ženu. Respektujte názory a povahové rysy. Jestliže je žena milovnice zvířat, kožich z norka ji nepotěší.

Zkuste přemýšlet s otevřenou myslí, netradičně a originálně. Nakonec, dárek také můžete vyrobit. Ten skutečně ukáže, jak moc vám na druhém záleží. Věnovaný čas a vyroben z lásky je vždycky nejvíc.

Jak najít dokonalý dárek, který potěší, překvapí a bude na míru?

 • Myslete na to, co má daný člověk rád.
 • Jaké má koníčky?
 • Čím byste ho/ji skutečně překvapili?

Dárky na míru

Vždy se snažte dárek ušít na míru. To, co fungovalo u jednoho, nemusí potěšit druhého. Rady od druhých a známých tedy berte jen jako inspiraci. Pokud sousedka nadělila muži seskok padákem a slavila úspěch, vy u svého druha, který se bojí podívat z okna ve čtvrtém patře asi propadnete na plné čáře. Zkuste darovat skutečně personalizovaný dárek.

Jaké dárky máme na mysli? Takové, které budou adekvátní k věku, pohlaví a zájmu dané osoby. Pro inspiraci vám přinášíme pár tipů:

 1. Vyrobit papírové loutkové divadlo s neteří a zahrát ji představení.
 2. Vzít vnučku do kina.
 3. Zajistit volný víkend snaše a zeťovi, kteří mají dvě malé děti.
 4. Odvést ženu do celodenních lázní.
 5. Připravit výlet plný zážitků pro muže.
 6. Provést razantní úklid ve skříni své dcery a vzít ji na nákupy.

Nápady na dárky

Během roku se předává mnoho darů. Může to být dárek k narození miminka, k výročí svatby anebo na počest novomanželům. Čím osobitější dárek pak přinesete, tím uděláte větší radost a snáze si jej oslavenec zapamatuje. V té záplavě dárků je někdy těžké se orientovat. Ale pokud ženu váš dárek k valentýnu vyvede z míry, v dobrém slova smyslu, bude si jej pamatovat hodně dlouho. A příští rok třeba dárek k valentýnu pro muže dostanete také.

Pokud se obdarováváte v rodině, pokuste se o to, abyste si mohli dárek vychutnat spolu. Jestli si syn přeje jet do Legolandu, vezměte celou rodinu. Westwing přináší i další tipy na personalizované dárky.

Fotografický dar

Pokud chcete drahého dojmout k slzám, dárek předávejte vždy s nějakým komentářem. Velmi dobře vždy fungovali dárky s vlastními fotografiemi. Ať už jde o profesionální fotku v pěkném rámečku nebo třeba polštář s tvářemi dětí. Hlavně prarodiče, tedy vaše maminka a tatínek, tyto dárky milují. Pokud bydlíte od sebe daleko nebo zkrátka nemáte tolik příležitostí k návštěvě je to ideální volba.

 • Hrnky, kryty na telefon, polštáře nechte potisknout fotografií.
 • Vytvořte kalendář na celý rok.
 • Nechte vytisknout knihu s fotkami za celý uplynulý rok.
 • Potěšte notebookem s vlastním krytem.

Gravírování je věčné

Chcete dárek, u kterého je na první pohled, komu byl určen? Pak do něj nechte vyrýt věnování. Gravírování je jedním z nejosobnějších projevů. Touto značkou dáváte najevo, že dar je čistě pro daného člověka. Vybrán speciálně pro něj.

Můžete nechat na hodinky vyrýt speciální citát a věnovat je nejlepšímu kamarádovi k narozeninám nebo na talíř vyryjte životní motto rodiny a přineste jim ho ke kolaudaci nového domu.

5 způsobů, jak darovat dárek

 • Dárek není pro vás, ale oslavence. Musí se líbit hlavně jemu.
 • Snažte se vymyslet netradiční dar.
 • Pokuste se dárkem potěšit, dojmout.
 • Pokud se budete řídit povahou a zájmy člověka, spíše se trefíte do vkusu.
 • Udělejte dárek osobnější pomocí rytiny nebo způsobu předání.

Zaregistrujte se zdarma na Westwing, kde je mnoho dalších rad nejen ohledně nápadů na dárky. Registrací si zajistíte stálý přísun nových informací a jedinečných nabídek.