THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Svatební dary

Dostali jste pozvánku na svatbu a hned po otázce: “Co si vezmu na sebe?” přišly další otázky, například to, jaký svatební dar věnovat novomanželům? Tak tohle vyřešíme za vás. Poradíme vám, jaký svatební dar vybrat. Už si tím nelamte hlavu.

Tipy na svatební dary

Nezáleží na tom, zda si vyberete větší svatební dárek, který darujete společně s dalšími hosty nebo splníte přání nevěstě a ženichovi sami. Chcete třeba zabalit svatební dárek v podobě hotovosti originálním způsobem nebo dát novomanželům něco, co využijí v domácnosti? Tým Westwing vám rád pomůže s hledáním jedinečného svatebního daru od srdce!

DIY svatební dar

Ať už je to dárek pro bratra, sestru nebo nejlepšího přítele – ručně vyrobený svatební dárek je vždy skvělou volbou! Nechte se inspirovat našimi DIY nápady na svatební dárky a připravte si ty správné drobnosti pro novomanžele sami.

Kreativní svatební dary

Hotovost jako forma svatebního daru je vítána stejně jako drobnosti do domácnosti. Všichni dobře víme, že organizace svatby není levná záležitost. Pokud byste chtěli podpořit mladý pár finanční injekcí, vsaďte na tento typ svatebního daru. Z nepříliš originálního dárku vytvoříte dárek originální díky kreativním nápadům, jak peníze zabalit. Podívejte se na našeho Westwing průvodce, kde najdete řadu tvůrčích nápadů, jak zabalit svatební dar i v podobě hotovosti!

Neobvyklé nápady na svatební dary

Originální svatební dar nevěsta a ženich jistě uvítají! Nakonec jsou neobvyklá řešení nejpřekvapivější a způsobují největší úsměv na tváři obdarovaných! Naši odborníci společnosti Westwing pro vás shromáždili osvědčené nápady na originální svatební dar.

Nezáleží na tom, zda si novomanželé již naplánovali líbánky, nebo jen přemýšlejí, kterým směrem se vydat, skvělým průvodcem se stane ilustrovaná kniha o jejich oblíbeném místě. Radost jistě udělají i lístky na víkend mimo město. Každý svatební dar, který jim přinese krásné vzpomínky na líbánky, bude perfektní! Pokud spojíte své síly (a finance) s dalšími hosty, můžete novomanželům zařídit nezapomenutelné zážitky. Ať už je to výlet do hlavních evropských měst, dlouhé cesty do exotických karibských zemí nebo do Spojených států – vše, co fascinuje mladý pár je vítáno!

Luxusní svatební dary

Věc, která zkrášlí domácnost novomanželů, může být skvělým dárkem pro mladý pár. Zvláště pokud plánují stavbu domu nebo koupi bytu!

 • Kuchyňské spotřebiče

Nevěsta ráda vaří? Vyberte si funkční a vysoce kvalitní kuchyňské spotřebiče. Zkuste se ale pokusit předem zjistit, zda už nevěsta nevlastní podobný kávovar, který plánujete novomanželům pořídit.

 • Grilovací sada pro fajnšmekry

Možná chcete udělat radost ženichovi, kterého jistě potěší moderní grilovací set, pomocí kterého bude mít možnost v létě pohostit přátele a rodinu.

 • Příbory

Chcete raději klasiku? Špičková sada příborů ze stříbra, zlata nebo mědi a velká sada stylového porcelánu je dalším nápadem na dokonalý svatební dárek.

Svatební dar pro starší pár

Výběr dokonalého svatebního daru je dost obtížný, obzvlášť v případě, když jsou nevěsta a ženich starší a mají vše, co potřebují. Většina starších párů má své vlastní domy, včetně potřebných spotřebičů a dekorací. Kvůli tomu je výběr daru pro starší pár ještě více stresující! Není to však tak těžké, jak si myslíte. Svatební dary pro starší páry prostě musí být jedinečnými dárky, o kterých víte, že je budou milovat při oslavách jejich manželství nebo dokonce při společném prožívání dokonalého rande.

Zde je několik tipů na dary, které jsou vhodné i pro starší páry:

 • Dárková sada s vínem a sklenicemi
 • Luxusní whiskey v dárkovém balení
 • Krájecí deska s monogramy manželů

Svatební dar na poslední chvíli

Nalezení dokonalého svatebního daru je jedna věc, ale pamatovat na jeho včasný nákup je druhá. S tolika úkoly před svatbou (i jako host) je přirozené, že vám nakupování svatebních dárků může uniknout. Nebojte se. Stále můžete pořídit krásný dárek, i když vyčkáte až na poslední chvíli. Ať už je to kávovar na espresso, sklenice na víno nebo domácí výrobce těstovin, tyto nápady na svatební dárky přinesou radost – a budou doručeny velmi rychle.

Níže naleznete hned několik svatebních dárků, které můžete koupit kdykoli:

 • vysoké sklenice na míchané nápoje
 • mramorová servírovací deska
 • utěrky s vtipným potiskem
 • sada na pečení

Symbolický svatební dar

Tradice, které říkají, že určité dary mohou přinést novomanželům štěstí v manželství, se datují stovky let a pocházejí z různých kultur po celém světě. Když přemýšlíte o daru, který páru přinese štěstí, myslete na historicky a duchovně šťastné symboly, jako je například podkova, která je univerzálním symbolem štěstí.

 • Bambus pro štěstí

Takovým symbolickým darem může být i jakákoli rostlina, která představuje nový společný začátek. Například feng shui praktiky říkají, že bambus je ta nejšťastnější rostlina, kterou doma máte. Bambus přináší do domácnosti mír a energii, spolu se zdravím, láskou a štěstím. Nemluvě o tom, že nevyžaduje téměř žádnou údržbu a může oživit každou místnost.

 • Pivoňky pro dlouhověkost

Věděli jste, že pivoňky slibují dlouhověkost pro manželství? Obdarujte nevěstu potiskem vázy s pivoňkou, abyste páru přinesli štěstí.

 • Svícny

Dle tradic se novomanželům dávají také svícny, aby zajistily, že domov nikdy nebude bez světla.

Svatební dary ze dřeva

 • Dřevěné fotorámečky s datem svatby

První z našeho osobního výběru svatebních dárků ze dřeva je velmi osobní a bude stále na očích. Není to dárek na poslední chvíli, ale pokud vše dobře naplánujete, je to jistě skvělý osobní dárek, který každý využije.

 • Doplňky do kuchyně s vlastním motivem

V současné době se již dá vybírat z různých dřevěných doplňků, které doplníte o potisk dle vašeho přání. Například prkénko pro vášnivé kuchaře.

 • Svatební fotoalbum

Užitečným dárkem je i stylové svatební album ze dřeva. Tak co si vyberete?

Nechte se inspirovat našimi tipy na dárky novomanželům. Okouzlete nevěstu a ženicha svatebním dárkem, který jim udělá radost! Zaregistrujte se na Westwing a nechte se inspirovat tím, co jsme pro vás připravili! Najdete tam tematické kampaně s nápady na svatební dárky a články, díky nimž bude váš domov krásnější!