Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Dárky pro muže

Podívejte se na jejich vkus a jak tráví svůj volný čas. To by vám mohlo napovědět a pomoci s výběrem. Jde o drsného motorkáře, který je věčně od oleje a s šátkem kolem hlavy? Nebo jde o milovníka jídla, který každý týden degustuje jiný alkoholický nápoj. Rozdíly jsou značné. Proto vždy vybírejte pro muže. I když vás by nepotěšil nový obal na nůž, vašeho drahého nejspíš ano. Westwing přináší několik nápadů rozdělených podle věku a vzájemného vztahu.

Tip na dárek pro muže podle příležitosti

Během roku se najde spousta příležitostí, kdy můžete muži ve vaší rodině nebo okolí darovat dárek. Vůbec nezáleží na tom, zda jde o osobní dárek pro dědu, tatínka nebo bratra nebo zda jde o pozornost pro šéfa v práci. V každém případě si musíte dát záležet. Zkušenosti tvrdí, že obdarovat muže může být mnohem náročnější než obdarovat ženu.

Zkuste se vyvarovat okoukaným dárkům v podobě ponožek, kávy, lahve vína nebo parfému, který muži nesedí. Sestavili jsme seznam s tipy na dárky, pro různé příležitosti, ať už k narozeninám, povýšení, narození dítěte nebo k výročí. Vyberte si ten nejlepší dárek podle daných kritérií. Svou roli hrají i finance. Vždy se však dá zvolit imitace nebo levnější náhrada.

Dárek ke dni otců

Každoročně se koncem června slaví Den otců. Dnes už je to bráno jako Den matek. Na stejné úrovni. I tatínci očekávají nějakou pozornost. A plně si ji zaslouží. Za veškerou obětavost rodině. Čím jej však potěšit? Snažte se jeho přání vnímat po celý rok. Jistě se třeba pozastaví u výlohy nebo se zaměří na něco v novinách. Pozorujte jej a vnímejte jeho potřeby. Rozhodně byste dárkem měli ukázat, jak moc si jej jako otce vašich dětí vážíte.

Dárek k narozeninám pro muže

Jednou za rok mát jedinečnou šanci muže skutečně obdařit. Pánové si dárku k narozeninám většinou váží více než na Vánoce. Dopřejte mu jeho vysněný dárek a ukažte tím svou lásku k němu. Pokud „nic nepotřebujete” pokuste se vymyslet kreativní dárek. A nemusí to hned znamenat, že utratíte spoustu peněz. Inspirujte se jeho prací, pokud ji má rád, koníčky a zálibami. Rybaří? Tak třeba nějaké nové oblečení a pomůcky. Miluje rychlá auta? Zakupte mu poukaz do školy smyku. Je to vášnivý farmář? Holínky a vidle s věnováním. Vtipu není nikdy dost.

Výročí a dárek

Slavíte rok vztahu, uplynulou dobu v manželství nebo čas, kdy bydlíte v domečku? Slavit se dá cokoliv, co jde ohraničit časem. Jde o společný zážitek, proto i dar se snažte vybrat takový, abyste si jej užili oba dva. Takže společná večeře, víkend na horách, adrenalinový zážitek. Potěší i vaše fotka v rámečku nebo hrnek s věnováním.

Univerzální dárek pro muže

Pokud chcete obdarovat muže a netušíte od čeho se ve výběru odrazit, berte v potaz jeho věk. Jde o studenta, muže ve středním věku nebo je to už děda? Opět se snažte brát v potaz jeho život. Jde o bratra, který se živí jako finanční poradce a o víkendu jezdí pod stan? Vybíráte dárek otci na jeho kulaté narozeniny, který vždy, když je příležitost hovoří o vlacích a železnici? Jedná se snad o kamaráda kolegy v práci, který je v podobném věku jako vy a víte o něm, že je to milovník žen a dobrého pití?

Pro všechny tři tak můžete zvolit láhev dobrého pití. Bratr si užije skleničku u táboráku, až usnou děti, otci půjde snáze vyprávět barvité příběhy a kamarádovi pomůžete obelstít srdce ženy.

Pro mladé muže

Předpokládejme, že jde o pány, kteří již žijí sami, ale jsou prozatím bezdětní. Nedávno se přestěhovali do svého a užívají si života. Můžete jim zkusit koupit nějaký netradiční doplněk do bytu. Zajímavou dekoraci, obraz, plastiku. Něco, co vás bude stále připomínat. Pokud si nejste jisti, zakupte jen poukaz v daném obchodě a nechte výběr na něm. Skvělým tipem jsou i různé degustační balíčky třeba káv, ve formě předplatného.

Pro starší pány

Je většinou mnohem těžší něco vymyslet. Ti si totiž už sami obstarají vše, co potřebují nebo chtějí. I tak je stále můžete potěšit. Pro jednou zapomeňte na kravatu a ponožky. Co takhle hodinky s osobní rytinou, které jednou předá synovi, designové křeslo do kanceláře nebo vlastní sadu nožů. Překvapte ho originalitou!

Dárky pro muže na každý den

Ne vždy se musí jednat o velké dary k nějaké příležitosti. Někdy chcete zanechat malou pozornost milenci na nočním stolku, potřebujete zvednout náladu kolegovi po rozchodu atd. Občas se shání i drobnosti. A tady si můžete pohrát a popustit zábrany. Takové drobnosti se mohou pořizovat celoročně. Může jít o pěkný notes, skleničku s měnícím se obrázkem, propisku s citátem, degustační balíček kávy, servis na japonského saké apod. Vždy když něco takového uvidíte, kupte to a sami poznáte chvíli, kdy ho budete chtít darovat.

1.     Vtipné dárečky

Kdy jindy potěšit muže nějakým vtipným dárkem než na narozeniny nebo jen tak pro zlepšení nálady? Zkuste nějaký personifikovaný dárek. Třeba triko s vlastním potiskem, vyrobte imitaci obdarovaného a vložte do ní vstupenky na koncert, něco jako piňata. Můžete zvolit dárek ve formě připraveného zážitku. Takže si připravte taneční vystoupení nebo stand–up show. Fantazii se meze nekladou. Můžete se připravit i vtipné anekdoty z jeho života. Muži snáší vtipy na jejich osobu většinou poměrně dobře, nemusíte se tedy bát, že by se urazil.

Co takhle poznávací zájezd? A nějakým vtipným způsobem jej předat. Touží váš muž po turistice? Pak mu připravte dlouhou túru a nakupte srandovní čepice a bambulky na boty. Udělejte z toho zábavu. Muži velmi rádi poznávají nová místa. Vykouzlete úsměv na tváři pomocí představy cesty za dobrodružstvím. Kupte malý model letadla a nechte s jeho pomocí doručit letenky na Kubu.

2.     Originální dárky

Máme na mysli něco netradičního. Toaletních vod, ponožek a půllitrů na pivo má váš partner nespočet. Bratr je nadšený poživatel dobré whiskey? Věnujte mu luxusní drahý kousek, ale přelitý v nádherné karafě. Jste dost majetní a synovi jste slíbili auto? Co takhle klíče od auta zabalit do folie a nechat zmrazit. Aspoň chvíli potrvá, než se k nim proseká. A nejlepší kamarád sbírá různé hlavolamy? Pak mu na něj kupte jedinečný konferenční stůl s prosklenou deskou, kde si může užívat pohled na ně.

3.     Peněžní dárky pro muže

Pokud selžou všechny vaše nápady, máte stále možnost darování peněz. Nejde sice o nic unikátního, ale každá koruna se vždy hodí. Může se jednat o formu příspěvku na dar, který si pak muž sám koupí. Často se jedná o modely vláčků, lego stavebnici pro dospělé nebo třeba nová kytara. Muži jsou v duši stále dětmi.

Peníze neohromí, ale mohou dost pomoci. Proto se i před koupí dárku obeznamte s nejbližšími úmysly muže. Šetří si na nové tretry? Pak mu s dětma vyrobte papírovou repliku a peníze srolované v ponožce mu vložte do nich. Rozhodně se pokuste vyvarovat nudnému předání hotovosti v obálce. To totiž ukazuje o neochotě něco vymyslet a věnovat aspoň trochu čas u přemýšlení, co za dárek darovat.

Jak najít ten pravý dárek pro muže?

  • Všímejte si jeho koníčků a zájmů.
  • Darujte personifikovaný dárek.
  • Pokud darujete peníze, zkuste k nim vymyslet originální krabičku.
  • Muži mají rádi vtipné dárky, pokuste se rozesmát.
  • Darovat můžete i zážitek. Ne každý dárek potřebuje zabalit.

Zaregistrujte se na Westwing a čerpejte inspiraci na další dárky pro své blízké. Díky bezplatné registraci budete mít spoustu tipů na dárky, ale i mnoho rad k dekorování vašeho domova.