Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Materiály v interiéru

To, co dělá produkty, výrobky a dekorace odlišné jedna od druhé je nejen v samotném designu a barevném schématu, ale i ve výběru materiálu. Dotek je jedním z lidských smyslů. Je tedy nesmírně důležité, aby vám daná věc hrála pod konečky prstů. Pokud tomu tak nebude, nikdy se do ní skutečně nezamilujete. O některých materiálech se všeobecně ví, jak jsou příjemné či naopak nepříjemné na dotek.

trendove materialy 2023

Trendové materiály roku 2024: Co je právě v kurzu?

plys material v interieru

Plyš v interiéru: Měkoučký trendy materiál roku 2024

Udrzitelnost v interieru

Westwing kolekce WE CARE: Stylové a udržitelné bydlení

kuze v interierovem designu

Kůže v interiéru: Trendy nadčasový materiál mnoha tváří

mansestr

Manšestr: Zajímavé využití tradiční textilie v interiéru

juta v interieru

Udržitelný materiál: Juta v interiérovém designu

Trendy barvy roku 2022

Interiérové trendy roku 2022: Barvy, styly a dekorace

pampová tráva

Pampová tráva: Nový trend v interiérových dekoracích

Obývací pokoj v podzimních barvách 4

Zimní trendy v interiéru pro rok 2021

Zimní trendy v interiéru

Zimní trendy v interiéru

bavlna v interieru

Jak využit bavlnu v interiérovém designu

Hedvábí

Průvodce materiálem: Nejjemnější hedvábí do vašeho interiéru

Dubové dřevo: 5 inspirací využití ve vašem interiéru

Kožešina

10 nápadů: jak využít přírodní a umělou kožešinu v interiéru

Trendové materiály 2021

7 skvělých tipů: Jak zařídit interiér ze tmavého dřeva

len v interierovym designu

Průvodce materiálem: Len v interiérovém designu

Trendové materiály 2021

Světlé dřevo: Jak kombinovat nábytek a dekorace

Satén

Sisalové vlákno: Přírodní materiál u vás doma

Kov

Trendy materiál: Jak využít kov v interiéru?

Trendové materiály 2021

8 skvělých způsobů využití přírodního kamene do interiéru

Bukové dřevo: Vlastnosti a praktické využití v interiéru

světlé dřevo  

Ořechové dřevo: Exkluzivní vzhled do interiéru

Satén

Bavlněný satén: Hedvábný vzhled za dostupnou cenu

keramika

Keramika v interiérovém designu: 7 inspirací a tipů

Interiérové trendy 2022

Kouřové sklo v interiéru: Staronový trend opět na výsluní

Dubové dřevo

10 nejlepších druhů dřeva v interiéru: inspirace a tipy

Ratan

7 originálních způsobů: Jak využít ratan v interiéru

Trendové materiály 2021

Mramor v interiérovém designu: 8 způsobů využití u Vás doma

Domov musí těšit

Nemusíte si dělat starosti s tím, co je či není aktuálně trendy. To za vás uděláme my. Vám stačí vybrat své oblíbené materiály a pak už si jen vybírat z námi doporučených. Také vám poskytne další cenné rady a ohromnou dávku inspirace, jak s nimi zacházet a jak je kombinovat. Domov vás musí hlavně těšit. Není zde prostor na to, bědovat nad tím, že nemáte jídelní stůl či postel podle nejnovějších trendů.

Jednotlivé druhy materiálů

Na světě je celá řada materiálů. Ty se dají různě mísit, kombinovat a vytvářet tak jedinečný prostor k žití. Materiály jsou buď přírodního charakteru nebo umělého. Záleží na vašich preferencích, možnostech finančních i zdravotních a na vkusu.

V posledních letech roste obliba přírodních interiérů. Zde si s nějakým plastem rozumět nebudete. Musíte vybírat takový nábytek, který ctí zákony přírody. Nejčastěji je tak k vidění dřevěný nábytek.

  • Často jsou použité různé druhy dřeva. Klidně světlé s ořechovým. Vzájemný kontrast odstínů lahodí oku a vytváří nápadité vybavení, krásné samo o sobě.
  • Dalšími druhy dřevin, které se hojně používají jsou dub a buk. Jejich krásná kresba ozdobí každý interiér. Druh materiálu se vybírá i na základě jednotlivých stylů interiéru. Ve skandinávském, venkovském, rustikálním a boho stylu je to hlavně tmavé a světlé dřevo, ale i juta, kůže, len, ratan, kámen a sisal. V moderním, industriálním, glamour nebo třeba retro je to i kov, mramor, sklo, kožešina, plyš a keramika.

Pohodlí, útulno zajistí příroda

Chcete se doma cítit útulně, zažívat klid a na každém kroku mít pohodlí? Pak vsaďte právě na přírodní materiály, měkké, v čistých pastelových barvách. Ty zajistí přesně to, co potřebujete. Interiér s nimi působí čistě, upraveně a jemně.

Vznešenost, elegance

Naopak jestliže je nutné dodat trochu elegance, vkusu a chcete, aby váš obývací pokoj působil luxusně, je potřeba do prostoru přivést tvrdý materiál evokující sílu a moc. Takže nešetřete kamenem, kovem, mramorem a to vše zjemněte kožešinou, hedvábím a sametem.

Měkké materiály přinesou klid

V žádném útulném domově nesmí chybět dostatek měkkých materiálů, které jsou příjemné na dotek a vyvolávají v nás tak pocit blaženosti. Patří mezi ně plyš, hedvábí a kožešina. Je jedno, jestli je zařadíte mezi dekorativní polštáře, přehozy přes postel, závěsy nebo je položíte na zem, bez nich by to zkrátka nebylo ono. Interiér by byl příliš studený.

Jak spolu kombinovat materiály – shrnutí

  • Vždy si vyberte jeden druh materiálu a ty spolu kombinujte. Takže jestliže to bude přírodní kuchyně, horko těžko byste do ní umístili luxusní leštěnou mramorovou desku. Pomůže vám to zachovat jednotný styl interiéru.
  • To se týká i struktury a vzhledu jednotlivých výrobků. Milujete lesk, flitrů není nikdy dost a nábytek leštíte i dvakrát za den? Pak by u vás byl ratanový nábytek jako pěst na oko. Svůj k svému.
  • Navzdory všemu však skvěle funguje, pokud svůj styl něčím rozbijete. Platí však, že méně je více. Postačí jedna váza, podnožka, taburet nebo rámeček na fotografie. Něco velmi odlišného od zbytku, co interiér oživí a odstraní fádnost.
  • Hrajte si se strukturou. Občas se vyplatí, pokud mezi polštáře na posteli, které jsou všechny hladké, ale jinak vzorované, přihodíte plyšového medvěda. Hned bude více lákat k odpočinku. Takže umírněně, ale nebojte se zkoušet nové věci.
  • Materiály se stále vyvíjejí a mění se i trendy. Nikdy ve velkých kusech nábytku nedejte na trend. Spíše klaďte důraz na nadčasovost. Trendy materiály vyberte spíše na dekorace a bytový textil. Ty můžete měnit klidně každý rok.

Na našich stránkách jsou výrobky světových návrhářů, kteří pracují s nejrůznějšími materiály. Pro registrované zákazníky máme mnoho článků s inspiracemi a radami, jak materiály vzájemně kombinovat, a také jak je doma používat a vystavovat. Westwing je váš dobrý kamarád.