Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Moderni detsky pokoj inspirace

Dětský pokoj může vypadat jako pirátská loď, zámek plný princezen, džungle plná zvířat anebo podmořský svět. Dítě žije v pokoji prakticky od narození. Tak jako se vyvíjí a roste dítě, měl by se i pokoj přizpůsobovat současným požadavkům. Moderní dětský pokoj je takový, který je schopen se snadno přetvořit na něco jiného. Přinášíme spoustu tipů na to, jak vytvořit krásný útulný pokoj, který vydrží po mnoho let.

Základní rysy pro moderní dětský pokoj

Pokoj se zařizuje s tím, že bude sloužit mnoho let. Prvně je chápán spíše jako herna pro batolata, poté si jej děti užívají s kamarády, a nakonec jako dospívající jedinec zde tráví mnoho času učením a přemítáním o svém životě. Pokud chceme zajistit, že pokoj bude tak dlouho sloužit bez nutnosti velkých zásahů, je třeba už na počátku chytře vybírat veškeré vybavení, nábytek a dekorace.

  • Materiál, odolnost – Životnost materiálu hraje důležitou roli ve výběru. Myslete na to, že nábytek musí ustát prvně upatlané ruce, pokreslené desky a pak občasné třísknutí učebnicí, zahřívání od notebooku a další rýhy a vrypy. Nejlepší je bezpochyby dřevo. To nejen že dobře vypadá, ale je skutečně odolné a lehce se opravuje. Stačí zatmelit, přebrousit nebo natřít a bude jako nové. K dřevěnému základu pak lze připojit kovové či plastové prvky.
  • Barva, dekor – Volte jednu základní barvu. Nejčastěji je to bílá, ale může to být i krémová nebo šedá. Takovou, co lze doplnit dalšími barvami na dekoracích, textilu a třeba kusech nábytku, které lze dle potřeby vyměnit. Doporučuje se však i zde držet třeba dalších 2-3 barev a ty použít v celém pokoji. Pokud se pokusíte vše spolu sladit, tedy povlečení, závěsy, koberec, obrázky na stěnách, tapetu a výmalbu, bude pokoj vypadat úchvatně. Každý hned uvidí, že je vše promyšleno do detailu a s láskou nachystáno.
  • Tvar, velikost – Tady buďte také spíše střídmější. V jednoduchosti je krása. Moderní pokoj si žádá čisté linie, oblé hrany a hlavně funkční systém. Oblíbený je rostoucí nábytek. Vše, co uberete na tvaru, můžete přidat na textilu. Jak vypadá takový dětský pokoj pro holku, najdete v tomhle inspirativním článku.

Moderní nábytek do dětského pokoje

Zahrnuje spoustu kusů nábytku. K základu patří mít se kde vyspat, psát úkoly a kde si uložit své věci. Taková svatá trojice, kterou pak můžete rozšiřovat o další nábytek a doplňky.

Postel do moderního dětského pokoje

Pokud chcete postel, která roste s dítětem, vyberte roztahovací typ. Existují kousky, které lze natáhnout, takže poslouží jak dětem ve školce, tak školákům. Pokuste se myslet na úložné prostory a jestli to prostor dovolí volte postel s šuplíkem nebo policemi. Oblíbené jsou i vyvýšené postele, pod nimiž vzniká prostor na hraní nebo postavení skříňky či stolu. V případě více dětí se nejlépe osvědčila palanda.

Úložný prostor

Množství věcí a jejich povaha se mění s věkem potomka. Menší děti mají mnoho hraček, slečny zase oblečení a ti nejstarší se pak pouští už třeba do sběratelství a objevuji své vášně a koníčky. Navíc vlastní mnoho učebnic a učebních pomůcek. V pokoji pro holku ještě připočtěte mnoho kabelek, čelenek a módních doplňků.

To vše je potřeba někde uložit. Nejlépe na polici, do skříně a komody či do zásuvek. Systém skříní by měl umožňovat šaty nejen uložit na polici, ale i pověsit na ramínko. Kombinované vnitřní systémy jsou nejlepší volbou. V případě policových sestav nakupte dostatek úložných boxů a krabic. Pojmou toho mnoho a pokoj vypadá stále uklizený.

Stůl

Děti se výtvarně projevují. Psací stůl je tedy v základu již od malička. Později na něm píší úkoly a vymýšlí projekty do školy. Proto by u něj měla stát i ergonomická židle, která podpoří správný sed a nepodporuje nesprávné držení těla.

Jaké dekorace zvolit do dětského pokoje

Moderní dětský pokoj si zaslouží pěknou výzdobu, dekorace a doplňky. Ty totiž celý prostor dotvoří. Udělají jej útulný a dodají mu osobnost. Co by byl dětský pokoj bez polštářů a dek, ze kterých lze stavět bunkry, bez pěkných rámečků na fotku a kvalitního osvětlení. Vše podpořte pěkným motivem na zdi a dílo bude dokonáno.

Dodejte hloubku

Máte rozestavený nábytek, vymalováno, ale není to stále ono? Co takhle si zvolit jedno téma a to použít? Na výběr je třeba vesmír, podmořský svět, dinosauří svět, staveniště, kadeřnický salón apod. A ten pak aplikujte na koberec, závěsy a polštáře. Jako příklad uvedeme zoo. Stěny máte dozelena, takže na zem položíte koberec s květy, na polštáři se objevují jednotlivá zvířata a okna lemují zelenomodré závěsy. Podobně vypadá typický dětský pokoj pro kluka.

Budiž světlo – moderní osvětlení do pokoje pro děti

Moderní pokoj nabízí hned několik typů světla. Hlavní stropní a pak přídavná v podobě lampiček. Starší děti mohou mít i svíčky. Tam však pozor na bezpečnost. Ve chvíli, kdy je venku tma se bude zapínat světlo dle potřeby. Neopomeňte ani na osvětlení na spaní. Děti milují různá světýlka s menším světelným tokem a intenzitou. Oblíbený je kuličkový LED řetěz omotaný kolem postele nebo pověšený na polici. Vytváří to krásný efekt a těm nejmenším to zajistí spánek bez nočních můr.

Nástěnné dekorace do moderního pokoje pro děti

Zdi jsou často opomíjené. Přitom tvoří velkou část pokoje. Můžete je zajímavě vymalovat, ozdobit nástěnnou dekorací, třeba lapačem snů, nálepkou nebo tapetou. Vždy však tak, aby to ladilo se zbytkem pokoje. Volte tedy takové barvy, které jsou už někde použity. V případě tapet a barev doporučujeme zvýrazňovat jen určité části zdi.

Dodržte tyto zásady a dětský pokoj bude jako z katalogu

  • Myslete na to, že dítě je menší než vy. Takže vše umisťujte do úrovně jeho očí a tak, aby na vše dosáhlo a zvládlo si podat samo. Samostatné dítě je vaše největší odměna.
  • Zvolte jeden motiv a toho se držte. Přeneste ho do celého pokoje.
  • Nábytek vybírejte pečlivě. Má růst s vaším dítětem, má být snadno udržitelný anebo vám nevadí jej po pár letech vyměnit za nový?
  • Volte jednoduché linii. Snažte se nic nepřehnat. Všeho moc škodí.
  • Dbejte na kvalitní osvětlení.

Westwing přináší mnoho rad a nápadů. Takové, které váš domov promění ve skutečně krásné a příjemné místo. Zaregistrujte se bezplatně na Westwing a užívejte si ten příval nových myšlenek. Navíc vás čekají jedinečné nabídky!