Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dětský pokoj pro kluka

Dětský pokoj pro kluka rozhodně nemusí být jen modrý a plný autíček. Připravili jsme pro vás hned šest originálních stylů klučičího pokoje, který působí jako dětský sen a zároveň za pár let rozhodně neomrzí.

Jak zařídit dětský pokoj pro kluka

Při zařizování dětského pokoje pro kluka se pečlivě zamyslete, co všechno váš syn bude nyní i v budoucnu potřebovat. Základem je kvalitní postel, už od předškolního věku se hodí i psací stůl, menší děti potřebují hrací koutek a starší zase prostor, kde mohou trávit čas s přáteli.

Každý kluk by se měl ve svém pokoji cítit příjemně, jako ve svém útočišti. Zvažte všechny jeho koníčky a záliby, oblíbené postavy i barvy. Vždy je vhodné vzít v potaz i názor vašeho syna a dát mu najevo, že na něm opravdu záleží.

TIP! Přečtěte si: Jak zařídit moderní dětský pokoj nebo dětský pokoj v podkroví pro vaše ratolesti.

Barvy do klučičího pokoje

Pokoj pro kluka rozhodně nemusí být jen modrý, stejně jako pokoj pro dívky nemusí být jen růžový. Vyberte celkem tři až čtyři barvy, které budete v různých odstínech opakovat v celém pokoji. Výrazná by měla být jen jedna z těchto barev, zbytek spíše neutrální a tlumené odstíny.

TIP! Přečtěte si, jak vymalovat dětský pokoj, který vám pomůže se správným výběrem barev.

A jak vymalovat klučičí pokoj? Do dětských pokojů obvykle volíme spíše světlé barvy. Skvěle se hodí neutrální bílá nebo světle šedá, můžete je ale doplnit jednou výraznější stěnou nebo hravou tapetou do dětského pokoje.

Jaké barvy se nejvíc hodí do dětského pokoje pro chlapce?

Nábytek do dětského pokoje pro kluka

Při výběru nábytku do dětského pokoje se soustřeďte především na nadčasové a kvalitní kousky. Vhodným materiálem je dřevo, v přírodním nebo mořeném provedení nebo kovový nábytek s industriálním nádechem.

Do pokoje bude váš syn potřebovat nábytek vhodný na práci, odpočinek i dostatek úložných prostor na oblečení, hračky nebo učivo. Jestli se věnuje nějakému sportu nebo jinému koníčku, může potřebovat něco speciálního, například věšák na medaile nebo malířské plátno.

Bez jakého nábytku se klučičí pokoj neobejde?

Dekorace do dětského pokoje pro chlapce

Když máte vybraný nábytek, je čas pokoj doladit pomocí dekorací. Ložnice pro vaše dítě se tak stane jeho malým královstvím, přesně s věcmi, které má rádo. 

Dekorace vybírejte podle stylu a tématu pokoje, pro které jste se rozhodli. Tu správnou atmosféru zařídíte pomocí tapet, obrázků i barevných polštářků, které poslouží i jako místo na sezení pro kamarády. Nepřehánějte to s množstvím dekorací, které by zabíraly příliš mnoho prostoru v pokojíčku. Vybírejte ideálně předměty s dalším využitím nebo visící na zdi. 

Jaké dekorace se hodí do dětského pokoje pro kluka?

 • Moderní teepee stan jako speciální koutek na hraní
 • Košíky a krabice na uložení hraček
 • Dřevěná nebo plastová houpačka
 • Nástěnka na obrázky i vzpomínky
 • Světýlka pro zútulnění pokoje
 • Lampička na čtení i ke stolu
 • Velké polštáře na sezení
 • Kvalitní hračky ze dřeva

Inspirace: Pokoj pro kluka

V jakém stylu vybavit klučičí pokoj? Záleží na tom, co má váš syn rád. Je to dobrodružná duše a nejraději by trávil každou minutu kempováním? Miluje superhrdiny, auta, zvířata nebo dinosaury? Nebo z něj bude příští kuchařská hvězda? Pokojíček můžete vybavit jednoduchým a nadčasovým nábytkem a pomocí dekorací z něj udělat ráj pro malého kluka.

1. Moderní dětský pokoj pro kluka inspirovaný vesmírem

Má váš syn v oblibě vesmír? Proč mu nepostavit vlastní svět přímo v jeho ložnici? Vybavte ložnici jednoduchým, minimalistickým nábytkem a pomocí barev a dekorací vytvořte prostředí jako ve vesmíru. Perfektně se hodí barvy jako tlumená šedá, modrá a žlutá.

Výhoda vesmírného téma? Minimalistický styl a tlumené barvy se budou vašemu synovi líbit i v dospívání. Takový pokoj zůstane moderní a když syn vyroste ze záliby k vesmíru, stačí vyměnit pár doplňků.

2. Klučičí pokoj pro dobrodruha

Touží váš syn po nikdy nekončícím dobrodružství? Nechte ho kempovat přímo vedle postele! Látkový teepee stan je jeden z nejmodernějších doplňků do dětských pokojů. Můžete ho nechávat zavřený a schovat deky a polštáře, na kterých si děti mohou hrát.

K teepee pořiďte i světýlka. Večer ve stanu pod hvězdami i v zimních měsících bude hitem, především když u vás budou přespávat kamarádi.

3. Severský styl pro malého námořníka

V severském stylu najdete přírodní materiály, jemné barvy, hodně světla a málo nábytku. Perfektně se ale dá vyladit do námořnického stylu!

Zdi obložte bílým dřevem, které bude kontrastovat s přírodní dřevěnou podlahou. Při vybavování se držte klasické kombinace: modrá, bílá a v minimálním množství červená.

4. Klučičí pokoj jako z vlaku

Jsou vlaky, auta a letadla největší zálibou vašeho syna? Dopravními prostředky se můžete inspirovat i při vybavování klučičího pokoje! Jako základ se bude hodit industriální styl, který se synovi bude určitě líbit i ve vyšším věku.

Jaké zvolit vybavení? Tmavá laťková postel ze dřeva nebo kovu a černá svítidla doplněná modrou nebo šedou barvou. Dejte si záležet na výběru dekorací, perfektně budou vypadat například velké hodiny nebo obraz s dekorem kolejí.

5. Safari klučičí pokoj

Přineste do dětského pokoje zvířecí svět. Ložnici vybavte jednoduchými neutrálními barvami, hodí se dřevo, šedá, pastelová zelená a žlutá barva. Správného safari pak docílíte pomocí obrazů a vzorů na textiliích.

Kromě zvířat nezapomeňte na stromy. Do pokojíčku pořiďte alespoň jednu bezpečnou pokojovou rostlinu a doplňte ji vzorem listu na zdi nebo dětském povlečení. Jako základ se hodí inspirace severským nebo boho stylem.

6. Studentský pokoj pro kluka

Přemýšlíte, jak zařídit studentský pokoj pro kluka, který ho podpoří při překonávání všech překážek při dospívání? Nedůležitější je vybrat kvalitní psací stůl s kancelářskou židlí. Kromě doby, kdy se bude věnovat plnění úkolů zde bude pravděpodobně trávit i část volného času. 

Druhým velmi důležitým kusem nábytku je postel, aby načerpal dostatek energie. Každý dospívající kluk jistě ocení malou sedačku pro trávení volného času s oblíbeným komiksem, přáteli nebo hraním her.

TIP! 10 krásných inspirací: Jak zařídit studentský pokoj

7. Tmavý dětský pokoj pro kluka

Dětské pokoje většinou stylizujeme spíše do světlých barev. Klučičí pokoj může, ale být vybavený klidně i v tmavších tónech. V kombinaci bílé, šedé, tmavě modré a černé se bude cítit dobře i ten největší puberťák. 

Aby pokoj nepůsobil jako jeskyně, nechtě tři stěny i strop ve světlejší, neutrální barvě a pouze jednu namalujte na tmavou. Do tmavšího pokoje se perfektně hodí moderní, minimalistický i industriální styl.

5 zásad: Patero při zařizování dětského pokoje pro kluka

 1. Vyberte správnou barevnou kombinaci. Dvě až tři neutrální barvy doplňte jednou výraznější.
 2. Jednoduchý základ doladíte pomocí doplňků, které můžete s věkem obměňovat.
 3. Volte kvalitní, nadčasový nábytek, který s vaším synem poroste.
 4. Nechte vašeho syna říct názor na styl a vybavení pokoje.
 5. Při výběru nábytku zvažte i záliby a koníčky.

Pomohl vám dnešní článek s plánováním dětského nebo studentského pokojíčku pro vašeho syna? Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neujde další inspirace a naše exkluzivní nabídky.

Mohlo by se vám také hodit: