Postele

Postele

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Postele Rádce Westwing

Vlastní postel je nejdůležitějším kusem nábytku nejen v ložnici, a možná vůbec. Koneckonců, kvalita našeho nočního spánku určuje také kvalitu našeho dne! Trvá dlouho, než se rozhodnete, která postel, která matrace a jaké doplňky jsou nejvhodnější a umožní nám hluboký a klidný spánek a současně budou pěkně vypadat v prostředí, ve kterém se budeme cítit dobře a příjemně si tam odpočineme.

Westwing vám chce s tímto obtížným úkolem pomoci! Proto vám vysvětlíme výhody různých lůžek, dáme tipy, informace a inspirativní podněty k jednotlivým stylům. Tak je možné vytvořit si ideální podmínky pro to, abyste ráno vstali odpočatí z postele a ve večerních hodinách jste se zase dobře naladili na usínání a odpočinuli si. V našich inspirativních prodejních tematických kampaních, tentokrát o ložnicích, vám opět nabízíme kvalitní postele luxusních značek za bezkonkurenční ceny.

Nádherně zdobené postele

Postele jako součást bytového zařízení plní několik funkcí: lůžka se používají pro spaní, slouží jako příležitostné sezení nebo poskytují velký úložný prostor. Navíc mnoho modelů vypadá skvěle a jsou také dekorativním prvkem.

Modely lůžek

Výběr jednotlivých lůžek je téměř nekonečný. Musíme se rozhodnout nejen mezi různými modely, ale také mezi styly, tvary a barvami.

Kromě toho má řada lůžek také zdravotní aspekt. Zde hraje významnou roli nejen tvrdost matrace, ale také druh matrace a lamelový rošt. Abychom měli klidný spánek a prožili příjemnou noc, musí spolu ladit mnoho různých komponent.

Vodní lůžko

Vodní lůžka mají nad konvenčními matracemi navrch. Pro někoho je vodní postel pro záda a páteř optimální a poskytne mu klidný spánek. Pro jiného je vodní postel příjemně chladná v létě a v zimě zase díky zabudovanému vyhřívání krásně hřeje.

Lůžka pro mimořádné pohodlí: boxspringové postele

Boxspringové postele pocházejí z Ameriky, ale i u nás jsou stále populárnější. Díky jejich jedinečné konstrukci s horní, spodní a vrchní matrací se výrazně zvyšuje komfort ležení a uléhání a vstávání je pohodlnější díky tomu, že výška pružinového jádra je přibližně o 50 až 70 centimetrů vyšší.

Lůžka pro princezny: postel s nebesy

Postel s nebesy je snem mnoha dívek. Tady se můžete cítit jako malé princezny –  a vítána je v ložnici nejen v nízkém věku: i když jste již opustili pubertální věk, jsou tato lůžka mimořádně populární. Nejenže vypadají pěkně, ale díky konstrukci a splývajícím látkám nahoře a na bocích poskytují i pocit bezpečí.

Lůžka v dětském pokoji: dětská postýlka

Postýlka je nejdůležitějším kusem nábytku v dětském pokoji: pro děti totiž není jen místem na spaní, ale také útočištěm, dětským hřištěm a místem večerních dobrodružství! Během svého života musí dětská postýlka něco vydržet – proto je zde velmi důležitá stabilita, komfort a bezpečnost.

V závratné výšce: patrové postele

Patrové lůžko nebo vysoké lůžko vytváří v menších pokojích hodně úložného prostoru, a je proto oblíbené a velmi praktické. Mnozí z nás si s palandami vzpomenou na dětské tábory, školní výlety a nepohodlné noci. Ale i patrové postele se změnily, jsou stylové a moderní. Vzhled, stejně jako komfort spánku, se radikálně proměnil, a tak je patrová postel stále populárnější.

Správná velikost lůžka

Při nákupu postele je obvykle jedním z nejdůležitějších kritérií velikost! Dále vám poskytneme důležité informace o různých velikostech postelí, abyste se mohli snadněji rozhodnout.

Postel pro jednoho: jednolůžko

Tato lůžka mají obvykle rozměry 90 × 200 nebo 100 × 200 cm a jsou tedy dostatečná pro jednu osobu. Tato varianta je prostorově velmi úsporná a často má navíc zabudované krabice nebo zásuvky, které tím ještě umocní výhody.

Francouzské postele

Francouzská lůžka mají velikost 140 × 200 cm a jsou proto optimální pro jednoho člověka. Ale i druhá osoba najde v této posteli stále ještě dost místa.

Postel pro dva: dvoulůžko

Dvoulůžka o velikosti 180 x 200 centimetrů nabízejí pro dva lidi velký prostor a dostatek místa. U dvoulůžka si můžete vybrat, zda je vybavíte jednou nebo dvěma matracemi. Jedna matrace má tu výhodu, že mezi nimi nevzniká žádná mezera, protože je jenom jedna velká matrace.

Výhodou dvou různých matrací je, že lidé obvykle mají na matrace různé požadavky, a tak jsou v tomto případě vhodné opravdu dvě různé! S dvojitým mostem můžete spojit matrace tak, že mezera mezi matracemi zmizí. Takže každý má svou matraci odpovídající tvrdosti, ale současně se můžete krásně pomazlit, aniž by vás mezera rušila! Kdo má manželskou postel, tomu se budou hodit lůžkoviny o rozměrech 155 × 220 cm.

Postele a doplňky v ložnici

Postele jsou ústředními kusy nábytku v ložnici. Výběr lůžek je velký i s ohledem na velikost a rozměry, a tak je jedno, jestli to bude čalouněná postel, futon, boxspringová postel nebo vodní postel  ‒ můžete se opravdu rozhodnout, jak chcete. Standardní rozměr dvoulůžka je 180 × 200 cm. Pohodlné ležení by měly poskytovat všechny postele, proto jsou některé postele sestaveny z různých dílů.

Rám postele: Bez rámu se neobejde žádné lůžko. Rám postele rozhoduje o velikosti a typu lůžka a také styl v ložnici je do značné míry závislý na lůžku. Rám je většinou vyroben buď ze dřeva, nebo z kovu, a může být potažen buď tkaninami, nebo kůží. Stabilní a bezpečné jsou ty postele, které mají vysoce kvalitní rám, a tím vytvoří základ pro klidný spánek.

Lamelové rošty: Význam lamelového roštu bývá často podceňován. Rošty poskytují nejen stabilní nosnou plochu pro matrace, ale přispívají také ke zdravému spánku. Lamelové rošty jsou obvykle vyrobeny ze dřeva nebo z plastu a ty kvalitnější mají možnost postupného nastavení tvrdosti. To závisí na tom, jak daleko od sebe jsou lamely a na jakých místech se prohýbají. Optimálních je pět zón, tak dochází k dokonalé mu přizpůsobení stupně tvrdosti pro každou část těla.

Matrace: Pohodlí a komfort jsou zde na prvním místě. Pro vyvážený spánek je také nutné i zdravotní hledisko. Proto by matrace měla mít odpovídající tvrdost vzhledem k tělesné hmotnosti, což je možné u dvoulůžka se dvěma samostatnými matracemi. Povlak matrace potom jako vrchní část nebo jako chránič matrace zajistí větší hygienu a komfort postele. Varianty jsou k dispozici pro každou velikost lůžka.

Najděte si to správné lůžko, abyste se mohli opravdu komfortně vyspat!