Hledat

Čela postele

24 Výrobků
Seřadit: Oblíbenost
Seřadit: Oblíbenost

Čela postele: Objevte stylové čelo k vaší posteli

Jedno je jisté a neměnné. Správná postele je složená z mnoha částí, které dávají dohromady jednu kvalitní věc. Jsou to matrace a lamelové rošty poskytující dobrou oporu, rám postele a lamelový rošt nesoucí matraci a v neposlední řadě čelo postele.

Na to spousta lidí zapomíná. Jenže pak jim něco schází a oni neví co. Špatně se jim usíná, během noci se budí a mají špinavou či ještě hůř otlučenou zeď za hlavou. A k tomu právě slouží čelo k posteli.

Ano, dá se to zvládnout i bez něj, ale mějte na paměti, že postel nemusí být jen u zdi. Někdo má tak velkou ložnici, že postel umístí do středu pokoje. 

Jiný třeba využije příležitosti a za postelí vytvoří šatnu. Pak je postel moc otevřená, což může sloužit k vnitřnímu strachu. Naši historii a předky neovlivníme. 

V DNA máme zakomponováno, že se musíme neustále chránit a být ve střehu. Proto může být pro některé obtížné spát v otevřeném prostoru. Čela postele vám tak dodávají vnitřní klid, že vás ve spánku nic „nesežere”. 

Takové strachy jsou typické pro děti, pro které je důležité aby byl dětský nábytek takový, že jsou ze všech stran tak trochu schovaní, jako v bunkru. Ale i citlivější dospělí to pociťují.

Nakupujte praktické čelo postele na Westwing

Jaké čelo k posteli zvolit? Nejlépe ze stejného materiálu nebo alespoň z takového, které se nachází i ve zbytku pokoje. Máte dřevěnou postel a vedle ní stojí ratanové křeslo? Pak z ratanu můžete mít i ratanová čela postele a nebo pokud preferujete dřevo můžete mít také dřevěná čela postele.

Jestliže jste nadšenci čalounictví, volte stejně i v případě ochrany zdi. Bude to k sobě ladit a vše bude působit promyšleně. Myslete i na jeho údržbu a životnost. Jestliže máte doma malé děti, které vše upatlají, je jediným řešením buď ložnici zamykat anebo zvolit snadno čistitelný kus. 

Čalouněné čelo postele online

Čalouněné čelo postele má více funkcí. Kromě výše popsaného také chrání okolní zeď před poškozením, dodává posteli na vážnosti, upevňuje ji v prostoru a přitahuje pozornost. Odborníci doporučují spíše vyšší typy než nižší. Můžete se totiž o něj i opřít, třeba když si v posteli čtete oblíbený román nebo kojíte nejmladšího člena rodiny. 

Jak vybrat správně čelo postele?

Jak vysoké čelo zvolit závisí ale i na samotném rozměru pokoje. Třeba v paneláku volte menší, vzdušnější vzhled. Změřte svou postel a vyberte si své čelo postele na Westwing. 

Najdete zde skutečně kvalitních zboží vybraných značek. A víte, že jej můžete použít i jinak? Třeba za hrací stolek a vytvořit z něj nástěnku, za pohovku bez opěradla ve čtecím koutě anebo jím ohraničte dětský koutek v obývacím pokoji.