Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
dětský pokoj pro holčičku

Jak zařídit dokonalý dětský pokoj pro holčičku, který naplní její dětský sen a zároveň zůstane využitelný i ve vyšším věku? Přinášíme vám hned šest různých stylů, kterými se můžete inspirovat.  

Jak zařídit dětský pokoj pro holčičku

Zařizování dětského pokoje pro dívku bývá pro maminky snazší, než pokoj klučičí. Využijte příležitost popustit uzdu fantazii a s dekorováním si opravdu vyhrát. Především ve vyšším věku ale nezapomínejte na názor dcery a nechte ji do zařizování také mluvit. 

U mladších dětí lze předpokládat, že se časem změní jejich vkus a záliby. Proto se do dětského pokoje hodí nábytek v přizpůsobivém stylu. Vybírejte jednodušší barvy a držte se klasických tvarů a nadčasových materiálů. Osobitost pokoji snadno dodáte pomocí doplňků.  

Inspirace dětského pokoje pro holčičku 

Připravili jsme pro vás několik konceptů, kterými se můžete inspirovat při zařizování dívčího pokoje. Styly, které jsme pro vás připravili jsou jedinečné, ale zároveň snadno modifikovatelné. Nemusíte se tak bát, že dívka z pokojíčku „vyroste“. 

1. Dětský pokoj pro holčičku v podkroví 

Vybavování podkroví může být výzva kvůli zkoseným stěnám a nedostatku prostoru na vysoké skříně. Když ale vyberete praktický nábytek, ​​podkrovní ložnice bude dokonale pohodlná.

Zajímavého efektu dosáhnete bílým obložením stěn a natřením trámů na šedou barvu. Vaše dcera si pak může vybrat oblíbenou barvu na povlečení a dekorace. 

TIP! Může vás také zajímat, jak si zařídit dětský pokoj v podkroví.

2. Dívčí ložnice ve skandinávském stylu 

​​​Skandinávský styl vládne všem prostorům. Je oblíbený do obýváku, ložnice, kuchyně… Tak proč ho nevyužít i do dívčího pokoje? Jeho výhoda je, že je perfektně kombinovatelný a modifikovatelný.

Pokoj s jednoduchým nábytkem z přírodních materiálů, menším množstvím dekorací pro útulnost a jedinečnost a dostatek úložných prostor zajistí, že bude vždy působit uklizený. 

3. Dětský pokoj pro holčičku s vyvýšenou postelí 

Vyvýšenou postelí ušetříte neskutečné množství místa. Pod postelí může mít holčička koutek na hraní a ve vyšším věku pracovní stůl (jen nezapomeňte na opravdu kvalitní zdroj světla) nebo místo, kde může trávit čas s knížkou či kamarády.

Prostor můžete nechat otevřený, nebo pořídit závěsy, za které se snadno schovají veškeré hračky. Závěsy jsou i praktická alternativa, když se vám nechce do malování kontrastní zdi.  

4. Pokoj pro dospívající dívku 

Dospívající dívka už pravděpodobně sama ví, co se jí líbí a co ve své ložnici chce. Dejte jí prostor při rozhodování, ale snažte se ji směřovat k jednoduššímu zařízení.

Styl dospívajících dětí se může měnit i rok od roku, proto hledejte kompromisy a vyhýbejte se příliš velkým výstřelkům. Myslete i na to, že pokoj bude pravděpodobně mít za pár let jiné využití. 

5. Princeznovský pokoj pro holčičku 

Touží vaše dcera po pokoji jako pro princeznu a vy se obáváte, že budete muset za pár let nakupovat veškerý nábytek znova? Nejlepší řešení je vybrat kvalitní nábytek v bílé barvě, království pak vytvoří doplňky. 

Světle růžová barva, zlaté detaily a sametové polštářky dodají ten správný třpyt. Nezapomeňte na baldachýn nad postel a světýlka, který zajistí pohádkovou atmosféru.  

6. Dětský pokoj pro holčičku inspirovaný přírodou 

Miluje vaše dcera umění nebo přírodu a je spíše bohémka než princezna? Bude se jí líbit v uvolněném boho stylu, který si může i sama doladit vzpomínkovými předměty a vlastnoručně vyrobenými dekoracemi.

Základ vybavte dřevěným nábytkem v přírodním nebo bílém provedení, příjemným kobercem na části podlahy a rostlinami. Kromě toho můžete zvolit i obraz, vzorovanou tapetu nebo povlečení s potiskem.

Jaké barvy do dívčího pokoje 

Lámete si hlavu s otázkou, jak vymalovat dětský pokoj pro holčičku? Světlé a neutrální barvy jako bílá, šedá nebo béžová jsou vždy sázka na jistotu. Pokud vaše princezna touží po růžovém království, můžete jí ho samozřejmě dopřát. Volte ale jemnější odstíny a zeď nabarvěte pouze jednu. 

Co se týče barev vybavení a doplňků, dejte na názor vaší dcery a dolaďte ten správný odstín. Pastelové barvy jsou vhodnější než zářivé, které se snadno okoukají a dívku mohou rozptylovat při odpočinku nebo učení v budoucnosti. 

V dívčích pokojích se často objevuje růžová. Není to ale rozhodně jediná barva, kterou můžete použít. Vyberte tři až čtyři barvy, které se budou opakovat v celém pokoji pro dosažení sjednocenosti a čistého stylu. Pouze jedna z nich by měla být výraznější. Jaké barvy se v dívčím pokoji snadno kombinují? 

TIP! Pokud si nevíte rady, jakou barvu zvolit do dětského pokoje, rozhodně vám pomůže tento článek

Jaký zvolit nábytek do dívčího pokoje 

Nábytek do dívčího pokoje vybírejte nadčasový a kvalitní. Přírodní dřevo snadno zkombinujete s jakoukoliv barvou a stylem, který se holčičce bude v budoucnu líbit. Vy tak nebudete za pár let muset obměňovat celé vybavení. 

Kromě přírodního dřeva se hodí i bílý nábytek, klidně s jednoduchým zdobením. Pokoj pro malou holčičku bude působit jako království pro princeznu a pro starší slečnu ho snadno upravíte do šik glam stylu

Při výběru postele berte v potaz především prostor, který máte k dispozici. V menším pokoji může být vhodnou variantou vyvýšená postel, pod kterou snadno vytvoříte prostor na hraní nebo učení. Větší postel dívky ocení, když u nich budou přespávat kamarádky. 

Zvažte i věk vaší dcery. Studentský pokoj pro holku vybavte vhodným pracovním stolem a židlí. Starší dívky, které raději tráví čas ve svém pokoji než v obýváku, jistě ocení vlastní křeslo nebo menší sedačku v pokojíčku. Nezapomeňte ani na knihovnu, ve které je prostor nejen na oblíbené knihy, ale i na hračky nebo fotografie, poháry a další vzpomínkové předměty. 

Jak vybrat dekorace do dětského pokoje

Podle stylu vybavení dívčího pokoje vyberte také správné dekorace. Raději to ale nepřehánějte s množstvím. Dětský pokoj je sám o sobě plný hraček a vlastnoručních výtvorů. Dekorace ideálně volte buď nástěnné, nebo takové, které mají praktické využití. 

 • Měkký ​koberec v dívčím pokoji zajistí teplo od země při hraní nebo posedávání s kamarádkami. 
 • Moderní teepee stan je designový kousek a vytvoříte jím perfektní koutek na hraní. 
 • Obrázky a plakáty s oblíbenou postavou, vzorem rostlin, zvířat nebo inspirované koníčkem vaší dcery. 
 • Malé i velké dekorační polštáře, které poslouží i jako místo k sezení při návštěvě kamarádek. 
 • Věnuje se vaše dcera sportu? Bude se hodit věšák na medaile nebo polička na poháry. 
 • Nástěnku využije na připínání vlastních obrázků i různých fotografií a vzpomínek. 
 • Lampička na stůl pro dostatek světla při malování i plnění úkolů. 

5 zásad při zařizování dětského pokoje pro holku:

 1. Růžová zdaleka není jediná vhodná barva do dívčího pokoje. Vyberte dvě až tři neutrální barvy a doplňte je dceřinou oblíbenou. 
 2. Kvalitní postel a psací stůl jsou základ každého dětského pokoje.  
 3. Nepřehánějte to s dekoracemi. Vyberte spíše ty, které visí na stěně nebo mají další využití. 
 4. Vždy berte v potaz názor a styl vaší dcery, nebojte se ale usměrňovat příliš výstředními nápady. 
 5. Nejlepší je využívat jednoduchý, kvalitní a nadčasový nábytek, který se přizpůsobí v průběhu dospívání. 

Pomohla vám dnešní inspirace na vybavení dívčího pokoje? Využijte bezplatnou registraci na Westwing a nenechte si ujít další články a naše exkluzivní nabídky.