Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Zařízení koupelny

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností v našem domově. Protože tady začíná náš den. Obvykle je většině domů a bytů je však koupelna zanedbávána, ale naši odborníci na interiér mají pro vás ty nejkrásnější nápady do koupelny, které vám pomůžou s výběrem. Uvidíte, že návrh koupelny je tímto způsobem opravdu zábavná. S krásným koupelnovým nábytkem, novou barvou stěn, příjemným osvětlením a krásnými doplňky se stává útulnějším. Zpříjemněte si krásné dny odpočinkem právě ve vaší koupelně.

 

Koupelna by neměla být nikdy opomíjena. Není to podřadný pokoj, ale má svou velmi důležitou roli v život každého z nás. Zde si myjeme ruce od hlíny po dobře odvedené práci, provádíme očistu těla, než ulehneme do postele anebo zde utíkáme schovat se před světem. Prostě napustíte vanu, zapálíte svíce a necháte své myšlenky volně plynout. Koupelna si zaslouží vaši plnou pozornost už ve chvíli, kdy ji navrhujete. Často do ní jsou otevřeny dveře. Měla by proto korespondovat se zbytkem vybavení v pokojích.

Držte se tedy jednotného stylu. Tedy pokud milujete přírodu, pak i vaše koupelna bude v přírodním duchu, v čistě skandinávském se všemi záležitostmi anebo zde bude minimálně dost přírodnin, tedy zkusíte z ní vytvořit dřevěnou koupelnu, jaká by byla na vrcholku hor.

Co nesmí chybět v dokonalé koupelně

V prvé řadě je nutností zvolit, zda půjde o koupelnu s instalovaným funkčním sprchovým koutem anebo příjemnou vanou. Vše má svá pro a proti. Hlavně zde jde o pohodlí. Pobyt v koupelně musí být příjemný. Měli byste se na to těšit. Jestli tomu jinak, musíte něco změnit.

Koupelna by měla být dostatečně prostorná na chvilky, kdy si ženy potřebují oholit určité partie svého těla nebo je nutné umýt dvě děti. Takže myslete na to při rozvrhnutí prostoru. Inspiraci lze hledat na internetu. Jiné to bude u vybavení malé koupelny, jiné u prostorné nebo v rámci podkroví.

Vše se však dá řešit třeba i barvami. Ty dodají na exkluzivitě. Nemusíte se vždy držet zažité bílé, i když víme že bílá koupelna je prostě krásná. Co tak zkusit i další odstíny zkuste aspoň promyslet. Co třeba neutrální šedá, přírodní zelená nebo naopak výrazná černá? Nechte si vypracovat návrh a vizualizaci a sami uvidíte.

Jak vybrat vybavení do koupelny

V každé musí být umyvadlo. Někde si musíte umět nabrat vodu a opláchnout se. Umyvadlo může být součástí koupelnové skříňky, postavené na ní či desce anebo dvojité. Dále nesmí chybět úložný prostor. Třeba v malém bytě jej není nikdy dost. Paneláková koupelna si tedy zaslouží skříňku pod umyvadlo i vedle záchodu. Tam je to tak tak. Za to na venkově, je místa dost. Ve venkovské koupelně se tedy můžete spíše zaměřit na dekorace a doplňky, než na to, kam hodíte svršky.

Určitě se do koupelny promítá zařízení toalety. Jde prakticky o dvě totožné místnosti. Měli by spolu tedy ladit.

Osvětlení koupelny

Denního světla není nikdy dost. Nemáte okno v koupelně? Pak musíte mít dobře zajištěné větrání a dobře vyřešená umělá světla. Tedy jedno hlavní stropní a pak přídavná. Jedině tak si zajistíte osvětlení ve kterýkoliv čas. Protože v koupelně se můžete ocitnout kdykoliv během dne, přemýšlejte nad tím, zda je skutečně nutné rozsvěcovat.

Vyberte si nejoblíbenější styl

Jestliže chcete, aby vaše koupelna působila útulně, svěže nebo měla odvážné barvy je zapotřebí určit styl. Protože z něho můžete vycházet až si pojedete pro vybavení a dlažbu. Stále jste se nerozhodli? Nevadí. Naše články vám jednotlivé typy koberců představí a usnadní vám tak výběr.

Barevná škála

Máte oblíbenou barvu nebo jste vždy měli tu svou koupelnu vysněnou? Nenechte se rozhodit trendy, které vám nevyhovují. Občas se vyplatí vystoupit z komfortní zóny a jít do rizika. Uvidíte, že se to vyplatí. Zkuste tradiční bílou, neutrální šedou nebo výraznou červenou barvu koupelny.

Správná koupelna

  • V jednotném stylu, spolu se zbytkem domova
  • Vana nebo sprcha? Volte dle místa v koupelně
  • Nebojte se barev. Troufnete si na černou?
  • Vybavena nábytkem v jednotném stylu a s dostatkem úložných prostor
  • Drobná dekorace jsou povoleny. Zkuste zlaté nebo mosazné.

Pokud toužíte dostávat zajímavé tipy, rady a návody, jak udělat svůj domov krásným, zaregistrujte se bezplatně na Westwing.