Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
koupelny se sprchovým koutem inspirace

Sprchový kout je často jediným řešením v malé koupelně. Pro svou praktičnost je ale oblíbenou volbou i v prostoru, kam se vejde velká pohodlná vana. Připravili jsme pro vás proto inspiraci na ty nejkrásnější koupelny se sprchovým koutem. 

Jak zařídit koupelnu se sprchovým koutem: Krok za krokem 

Zařizujete novou koupelnu nebo rekonstruujete tu původní? Abyste při plánování nezapomněla na nic důležitého, připravili jsme pro vás návod k zařizování koupelny krok za krokem. 

 1. Naplánujte rozložení koupelny se sprchovým koutem

  Sprchový kout by měl zapadat do architektonického profilu koupelny. Dávejte pozor zejména na výšku stropů, okna a dostatečnou vzdálenost od dalšího vybavení.

 2. Vyberte typ sprchového koutu 

  Výběr sprchových koutů je dnes velmi široký. Od nejlevnějších rámových koutů s vaničkou, až po elegantní bezrámové sprchové kouty se spádem, které v koupelně téměř přehlédnete. 
  Tip: Pokud se nemůžete rozhodnout mezi sprchovým koutem a vanou, zvolte jejich kombinaci.

 3. Zakomponujte sprchový kout do stylu koupelny

  Styl koupelny je určující při výběru veškerého vybavení – sprchový kout nevyjímaje. Vyberte materiál, doplňky a barvy, které nejlépe zapadnou. 

 4. Vyberte dlaždičky a obklady

  Jestli plánujete půrámový nebo bezrámový sprchový kout, bude do něj třeba vybrat obklady. Je jen na vás, jestli kout necháte splynout se zbytkem koupelny nebo pořídíte kontrastní či texturované obklady.
  TIP! 12 nejlepších tipů: jaké obklady vybrat do koupelny 

 5. Vyberte sanitu a doplňky

  Kromě samotného sprchového koutu je třeba vybrat i umyvadla, toaletu, baterie a doplňky do koupelny. Vše by k sobě mělo vzájemně ladit jak stylem, tak barvou.

 6. Vyberte sanitu a doplňky

  Nyní je na čase vybrat samotný sprchový kout i umyvadla, záchod nebo baterie. Při výběru baterie je důležitá správná velikost i dostatečný proud vody. Zvažte také povrch, na matném nejsou tolik vidět stopy od vody. 

 7. Pusťte se do stavebních prací 

  Jakmile máte vše naplánováno, pusťte se do bouracích a stavebních prací. Oslovte spolehlivou firmu a ujistěte se, že zedníci a instalatéři rozumí vašim přáním.

 8. Vyberte doplňky a dekorace 

  Zatímco probíhají v koupelně stavební práce, využijte čas na výběr doplňků. Do koupelny vsaďte zejména na praktické doplňky, které neslouží jen jako dekorace – příjemná podložka před sprchový kout, nádoby na kosmetické produkty a podobně.

13 inspirací do koupelny se sprchovým koutem 

Připravili jsme pro vás 10 krásných a trendy koupelen se sprchovým koutem, kterými se můžete inspirovat při plánování té své. 

Mramorový sprchový kout 

Vneste do své koupelny eleganci pomocí jednoho z nejvíc trendy materiálů. Ať už zvolíte pravý mramor nebo levnější keramické obklady s mramorovým dekorem, zaručujeme dechberoucí výsledek. 

Nechte sprchový kout v koupelně vyniknout a využijte mramorový dekor na stěny jako kontrast. Aby materiál vynikl, zvolte otevřený nebo bezrámový kout s svůj sprchový kout a designové doplňky z lesklého kovu.

Doplňky zvolte v lesklém kovu, ideálně ve zlaté nebo měděné barvě. Snadno tak získáte moderní koupelnu v glamour stylu

Boho koupelna se sprchovým koutem 

Moderní boho styl si nás získal svou uvolněností a jednoduchým designem, který snadno zaujme. Perfektně vypadá také v koupelně se sprchovým koutem! 

Zvolte jednoduché bílé nebo béžové obklady a nábytek i doplňky ze dřeva či bambusu. Ke sprchovému koutu můžete místo skleněných dvířek pořídit závěs a hlavně nezapomeňte na pokojové rostliny.

Černobílá koupelna s otevřenou sprchou 

Pokud máte velký podlouhlý prostor, na jednom konci můžete zařídit úplně otevřenou sprchu. Vyberte kvalitní baterii s cíleným proudem a nepodceňujte odtok i sklon podlahy. Otevřené rozložení ještě podpoří černobílá kombinace dlaždiček: na zem přijdou černé dlaždičky a na zdi bílé, kromě té se sprchou. 

Malá koupelna se sprchovým koutem v paneláku 

Klasická paneláková koupelna je většinou vybavená vanou, která zabírá velkou část prostoru. Při její rekonstrukci vanu můžete pro odlehčení vyměnit za sprchový kout. Do malé koupelny zvolte světlé barvy, dostatek osvětlení a nezapomeňte na kouzlo zrcadel i praktických úložných prostor.

Tip: Přesuňte z koupelny pryč všechno, co v ní nutně nepotřebujete. Pračka může například stát i v kuchyni.  

Luxusní koupelna se sprchovým koutem 

Luxusní koupelnu můžete vytvořit například ze dřeva. Dřevo se do koupelny nepoužívá příliš často pro svou náchylnost na vlhkost. Proto je třeba myslet na dobré odvětrávání a koupelnu postavit z kvalitního a správně ošetřeného dřeva. Ve dřevěné koupelně pak samozřejmě nesmí chybět ani sauna.  

Skandinávská koupelna se sprchou

Ve skandinávské koupelně využijte principy minimalismu, ale neobětujte mu krásu a pohodlí. Skvěle vypadá kombinace bílých dlaždiček a světlého dřeva. Nezapomeňte na dostatek osvětlení, ani doplňky pro zútulnění: měkké ručníky, župany, předložku před sprchový kout i svíčky. Vybírejte přírodní materiály a světlé, zemité barvy.  

Moderní koupelna se sprchovým koutem 

V moderní koupelně vsaďte na jednoduchost a minimalismus. Místo neužitečných dekorací vyberte raději zajímavé vybavení a doplňky do koupelny. Využít můžete také retro prvek, který se vrací do módy: klasické luxfery. S jejich pomocí můžete ve velké koupelně postavit jedinečný sprchový kout. 

Praktické úložné prostory do malé koupelny

Bojujete v koupelně s nedostatkem prostoru a potřebujete úložný prostor? Při budování sprchového koutu naplánujte vestavěné police, do kterých uložíte veškeré kosmetické přípravky. Na rozdíl od závěsných organizérů design nenarušují, ale naopak podtrhují. 

Tip: Přesuňte z malé koupelny pryč všechno, co v ní nutně nepotřebujete.

Minimalistická koupelna se sprchou 

Do minimalistické koupelny zvolte hladké velkoplošné dlaždice na podlahy i stěny. Vyberte jemné a neutrální barvy, v módě je kombinace světlého dřeva, bílé a šedé nebo světle modré. Najděte rovnováhu mezi co nejmenším množstvím nábytku a dostatkem úložných prostor, aby byly odkládací plochy vždy uklizené. 

Koupelna s vanou a sprchovým koutem 

Nemůžete se doma shodnout, zda pořídit vanu či sprchový kout? Máte-li dostatek místa, můžete mít oboje. V ideálním případě by měla být vana na jednom konci místnosti a sprchový kout bez vaničky na druhém. Pokud nemáte k dispozici velký prostor, zvažte kombinaci vany se sprchovou zástěnou. 

Dřevěná koupelna se saunou

Toužíte po domácí sauně? Můžete ji vybudovat jako součást velké koupelny. Dřevo je třeba řádně ošetřit, jelikož je velmi náchylné na vlhkost. Při stavbě také investujte do spolehlivého odvětrávání.

Pro odlehčenější vzhled vyberte světlé dřevo a kombinujte jej s bílými obklady. Do koupelny nechte proudit přirozené světlo velkými okny nebo jej nahraďte několika zdroji světla. 

Tip: Přečtěte si článek plný inspirace do dřevěných koupelen.

Koupelna se sprchovým koutem a WC

Kombinace sprchového koutu a toalety se vejde i do těch nejmenších koupelen. Ideální je nechat prostor co nejvíce otevřený, aby nepůsobil stísněný. Mezi sprchu a toaletu ale pořiďte jednoduchou skleněnou zástěnu, která zachytí kapky vody. 

TIP! Nejúčinnější způsoby: Jak kompletně vyčistit záchod

Jaké doplňky se hodí do koupelny se sprchovým koutem 

Abyste si zjednodušili snahu udržet koupelnu čistou a uklizenou, vybírejte praktické doplňky, které zlepší komfort a pohodlí. V koupelně by měl být zejména dostatek úložných prostor, háčků na ručníky a poliček na kosmetiku.Pořiďte si kvalitní měkoučké ručníky i župany a doplňky z přírodních materiálů. Díky tomu se ve vaší koupelně budete cítit jako v luxusních lázních. Efekt ještě posílíte, když do koupelny přidáte živé rostliny. Skvěle vypadají ty v závěsných květináčích.

Patero zásad: Jak vybrat správný sprchový kout 

 1. Velikost sprchového koutu se odvíjí od velikosti koupelny i vašich potřeb. Čím větší sprchový kout, tím je pohodlnější. Výška by měla být alespoň 2 metry. 
 2. Klasické tvary sprchového koutu jsou zakulacený rohový, čtvercový a obdélníkový. Obdélníkový kout nabízí největší komfort.  
 3. Zvažte, zda chcete rámový, půlrámový či bezrámový sprchový kout. Rámový je nejlevnější bezrámové zase nejpraktičtější a nejméně narušuje prostor. 
 4. Sprchový box vyžaduje nejméně práce při rekonstrukci, má ale kratší životnost.
 5. Vyberte způsob otvírání. Posuvné otvírání šetří prostor, ale je náchylné na poničení. Kout můžete zastínit jen z jedné strany a nechat otevřený.  

Doufáme, že vám náš dnešní článek pomohl s výběrem sprchového koutu do vaší nové koupelny. Využijte možnost bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další inspiraci ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější. 

Mohlo by vás také zajímat: