Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Styly bydlení

Výzdoba vašeho domova by měla být zábavou. Aby tomu tak skutečně bylo, musíte se na to řádně připravit. Pokud chcete dobrý výsledek, je vhodné si rozmyslet, jak by měl váš budoucí nový domov vypadat. Zkuste si uvědomit, co se vám líbí a v čem je vám příjemně. To by vám mělo pomoci najít ten správný interiérový styl. Designéři Westwing sepsali seznam stylů, které je možné použít.

Pomocí seznamu a popisu jednotlivých stylů, se pokuste vybrat ten, který vám bude nejblíže. Nezapomeňte, že pokud chcete skvělý výsledek, musí být daný styl vidět ve všech pokojích. Vybírejte tak, aby vybavení a dekorování interiéru které si vyberete, ideálně odráželo vaši osobnost. Jste pánem salónů a zároveň se nebojíte práce? Pak je pro vás industriální styl jako vyšitý. Nebo jste spíše milovnice všeho dobrého. Retro vás uchvátí. Zařiďte si i vy domov snů!

Jaké styly jsou na seznamu

Každý interiérový styl vyniká něčím jiným. Použité materiály, barvy, způsob uspořádání, vize – to vše je vzájemně odlišuje. Víte který z nich bude slušet vašemu obydlí a jak jej do poslední svíčky na okně zařídit? Pročtěte si tipy našich odborníků a jistě najdete i ten váš.

Jak si najít svůj styl bydlení v 5 krocích

  1. Pročtěte si každý styl. Je dobré si v tom prvně udělat pořádek.
  2. Sepište si vlastní seznam všech stylů, které vás oslovily.
  3. Promyslete, jaký styl vzhledem k charakteru budovy vašeho domova a místu kde stojí, by mu nejlépe slušel.
  4. Pak si dejte pár dní a zvažte všechny možnosti.
  5. Máte rozhodnuto? Že ne? Pak se vraťte k bodu 3 a pokračujte dále.

Interiérové styly – ty nejoblíbenější

Mnoho lidí si svůj domov vybaví vším, co někomu někde zbylo. Vůbec nepřemýšlejí nad celkovým konceptem domova. Nic k sobě neladí. Nemají pokoje v jednotném stylu a ty se pak mezi sebou „bijí”. Je tedy lepší se tomu věnovat. Někteří potřebují pomoc odborníků, ale jsou i tací, kteří si vše krásně pořeší sami. A jejich domovy jsou skutečně velmi luxusní.

Nejoblíbenější styly do interiéru

Skandinávský styl je velmi oblíbený. Je velmi čistý, jednoduchý a snadno se udržuje. Často se v něm používají přírodní materiály jako bavlna a dřevo. Je vyobrazen v pastelových jemných barvách. Lidé jej milují pro jeho teplý pocit z něho. Ideální pro rodiny s dětmi.

Boho styl už názvem hlásá, že je pro lidi s hlavou v oblacích. Pro ty, co neznají hranice. Takový interiér je v béžových, bílých a žlutých barvách. Bývá zde i mnoho rostlin, nástěnné ozdoby jako makramé a hodně dekorací.

Industriální styl je hodně surový. Vyniká svou ocelovou krásou, zdmi plné cihel i skleněnými dekoracemi. Je ideální do mezonetových bytů, půdních vestaveb a jedinečných neotřelých staveb. Jde ruku v ruce s moderní dobou. Jeho syrovost rozbijte nápadnými dekoracemi.

Minimalismus si zakládá na čistotě a jemných liniích. Miluje bílou barvu a hlásá, že méně je více. Zde nenajdete nic navíc. Je ideální ro lidi, co kolem sebe potřebují prostor. K vidění je hlavně v městských bytech.

Venkovský styl je pro všechny milovníky přírody. Je zde totiž mnoho přírodních motivů a prvků. Barevně je laděn do bílé, hnědé, krémové a šedé, občas modré. Typické jsou květinové vzory, rustikální nádech, zdobnost a bývá propojen z lidovými prvky. Sluší každému venkovskému obydlí.

Retro styl potěší každého milovníka dob minulých. Je typický svou kombinací barev a vzorů. Oranžová, červená, zelená a pruhy a geometrické útvary. To vše spolu nakonec vždy nějak ladí. Nejpoužívanějším materiálem je plast.

Vintage styl interiéru je dalším stylem, který odráží dobu minulou. Jde o výrobky z 50. a 60. Let, které zdokonalují jinak zcela moderní interiér. Tento styl vyznačují lidé, kteří milují svou dobu, ale jsou i rádi obklopeni starými kvalitními věcmi s duší.

Provensálský styl je velmi útulný interiér spojen se sluncem, pohodou a svobodou. Často bývá obohacen o vintage dekoraci a květinové vzory. Jak název napovídá, přišel k nám z Francie, takže jeho barvou je fialová. Ta se nachází i na levanduli – symbolické rostlině tohoto stylu.

Glamour styl se hodí do velmi luxusních interiérů Chcete zažít vrchol kvality, lesk a třpyt? Pak je glamour pro vás. Je zde hojně používaná barva modrá a zelená. Typický je i mramor, samet a zlaté prvky na nábytku a samotných dekoracích.

Art deco je skvělou kombinací retra a vintage stylů. Jde o interiér vybaven moderními geometrickými prvky, ale je zde i pořádná dávka luxusu.

Hygge styl vychází z již zmíněného skandinávského stylu. Je jednoduchý, čistý. Hlásá, že doma máte mít vše a jen to, co vás činí šťastné. Takže je zde dekorací, bytového textilu, rostlin. Vše, co vytvoří hřejivý, láskyplný a útulný domov.

Už máte pomocí našich článků a rad vybraný styl? Zaregistrujte se na Westwing a získejte další rady a návody, jak udělat domov krásným.