Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
jake obklady do koupelny

Výběr perfektní obkladů do koupelny záleží na vašem vkusu, stylu i velikosti koupelny. Některé obklady vám pomohou koupelnu zútulnit, jiné naopak opticky zvětšit nebo prosvětlit. Inspirujte se v našem článku a vyberte si ty nejlepší obklady do koupelny.

Výběr perfektních obkladů do koupelny

Jak jsme zmínili již v úvodu, výběr obkladů do koupelny se odvíjí od mnoha faktorů. Mezi ty hlavní patří váš vkus, aktuální trendy, styl koupelny i její dispozice.

Rekonstrukce koupelny je nákladná a náročná. Když ji ale naplánujete pořádně a provedete kvalitně, nová koupelna bude sloužit i desítky let. Proto se nenechte příliš unést módními výstřelky a vsaďte především na nadčasová řešení.

Neznamená to, že se nemáte inspirovat aktuálními trendy. Pouze vybírejte ty, které se vám skutečně líbí a zamyslete se, jestli vám budou vyhovovat i za deset let. Nejen z designového, ale také z praktického hlediska.

Jaké jsou trendy v obkladech do koupelny

Trendy obklady v roce 2022 se odvíjí od snahy vytvořit osobitý prostor. S neustále rostoucí nabídkou keramických obkladů a dlaždic nikdy nebylo jednodušší vytvořit prostor, který bude skutečně jedinečný.

Mezi největší trendy v obkladech roku 2021 patří:

 • Malé obdélníkové obklady
 • Velkoformátové obklady
 • Středomořské vzory
 • Geometrické tvary
 • Mramorový dekor
 • Vzhled dřeva

Jaká barva obkladů je nejlepší do koupelny

Výběr barvy obkladů do koupelny se odvíjí od stylu koupelny, efektu, kterého chcete dosáhnout i dispozice místnosti.

 • Světle šedá je neutrální, ale zajímavá
 • Bílá koupelna je nestárnoucí klasika
 • Světlé barvy opticky zvětšují prostor
 • Tmavé barvy mají dramatický efekt
 • Modrá barva navodí Spa pocit
 • Zelená má uklidňující účinky
 • Studené tóny působí čistě
 • Teplé tóny jsou útulnější

Jaké obklady jsou v koupelnách nejoblíbenější

Nejpopulárnější obklady posledních let jsou horizontálně lepené menší obdélníky. Nejoblíbenější materiál obkladů je pak keramika. Má perfektní vlastnosti: je snadné ji čistit, čímž zajistíte hygienu a má výjimečnou odolnost vůči vlhkosti.

U keramických obkladů je také velmi rozšířená nabídka designu a textur. Najdete i keramické dlaždice v dekoru dřeva nebo mramoru, které na první pohled těžko rozeznáte od originálu. Jejich oblibě nahrává i možnost kombinace s podlahovým vytápěním. 

Jako obklad lze využít i přírodní kámen, mramor nebo dokonce dřevo. Mramor je využívaný především v luxusních koupelnách. Zajistí krásný a jedinečný design, jeho cena je ale velmi vysoká. V běžných domácnostech tak využíváme spíše napodobeniny mramoru (již zmíněné keramické obklady nebo laminátové a křemenné desky).

Jak vybrat obklady pro malou koupelnu

Do malých koupelen zvolte spíše menší a střední obklady. Příliš velké obklady na zdech by působily nepřirozeně a neúplně. Na podlahu vyberte takové dlaždičky, aby se na šířku místnosti vešly minimálně tři a na délku čtyři.

Co se týče barvy a materiálu, pamatujte, že světlé barvy a lesklé povrchy pomáhají opticky zvětšit prostor. Na lesklém povrchu jsou ale také okamžitě vidět otisky prstů i šmouhy a mohu působit chladně.

10 inspirací na dlažby a obklady do koupelny

Připravili jsme pro vás inspiraci na 10 různých stylů obkladů a dlaždiček, které můžete použít do vaší koupelny.

1. Malé obdélníkové obklady do koupelny

Horizontální obdélníkové obklady s poměrem stran 1:2 jsou na vrcholu žebříčku oblíbenosti již několik let. Především bílé s černou spárou se hodí například do skandinávské nebo industriální koupelny.

2. Kreativně nalepené obdélníky

Klasické obdélníčky již některé z nás přestaly bavit, ale ne tolik, abychom se tohoto nadčasové designu vzdali úplně. Proto v moderních koupelnách najdete obdélníčky nalepené například svisle nebo do vzoru rybí kosti.

3. Obklady do koupelny s mramorovým designem

Luxusní koupelny se neobejdou bez mramoru. Jelikož je přírodní kámen velmi drahý, často se využívají keramické obklady vysoké kvality s mramorovým designem. Ty zvolte i do koupelny ve stylu glamour.

4. Monochromatický vzhled koupelny

Monochromatický neboli jednobarevný vzhled je oblíbený v módě i v interiérech. Najdete ho v minimalistických i moderních koupelnách. Pro jeho dosažení nakombinujte úplně stejné či různé odstíny jedné barvy na zdi i podlahy.

TIP! Moderní koupelna: TOP 10 nejlepších trendů (2021)

5. Patchworkový obklad do koupelny

Patchwork je speciální technika sešívání látek mnoha vzorů. Stejný princip jako na textilii můžete využít i na zdech či podlahách vaší koupelny. Pro jemnější výsledek kombinujte dlaždičky s různými vzory, ale stejnou kombinací barev.

6. Obklady do koupelny s dřevěným dekorem

Dřevo vypadá skvěle nejen v koupelně ve skandinávském stylu. Bohužel ale není příliš praktické. Díky široké nabídce dnes seženete i keramické obklady a dlažby s dřevěným dekorem, které působí skutečně přesvědčivě.

7. Obklady od země až po strop

V minulých letech bylo zvykem obklady lepit pouze do výšky sprchového koutu, dveřních futer nebo, v případě podkrovní koupelny, pod šikminu. Novým trendem je obkládání koupelny až po strop nebo dokonce včetně.

8. Tmavé obklady do koupelny

Tmavé obklady, ať už ocelově modré, antracitové, onyxové nebo dokonce černé, dodají neskutečně dramatický vzhled. Do celé místnosti je využijte pouze v případě, že máte k dispozici opravdu velký prostor.

9. Obklady do koupelny s grafickými tvary

Kromě klasických obdélníků a čtverců jsou čím dál oblíbenější například šestiúhelníky. Skvěle vypadají i dlaždice, které jsou složené z několika grafických tvarů a tvoří zajímavý vzor.

10. Středomořské vzory

Obklady se vzorem inspirovaným středomořím dodají jedinečný vzhled celé koupelně. Vzorované dlaždičky můžete použít jen na podlahy nebo jimi zdůraznit jednu část koupelny, například sprchový kout.

5 zásad: Jak se starat o obklady v koupelně

 1. Obklady čistěte pravidelně, aby na nich nezůstával nános špíny.
 2. Používejte prostředky speciálně určené na obklady a dlažby.
 3. Přinejmenším párkrát do roka poctivě vyčistěte spáry.
 4. Při vysávání používejte násadu s ochranou.
 5. Zaschlé skvrny nedrhněte drátěnkou.

Pomohl vám náš dnešní článek s výběrem obkladů do koupelny? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy, inspiraci a exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.

Možná vás také zajímají tyto praktické články: