THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Bukové dřevo

Zařizujete právě koupelnu a chcete se vyhnout pomíjivým trendům, které budou za rok pasé? Zvolte si nadčasovost, která vydrží zkoušku času. Jedním ze stylů, který jen tak hned nesestoupí z pomyslného žebříčku trendů, je i skandinávský styl. Následující tipy vám pomohou dosáhnout ideálního vzhledu vaší koupelny ve skandinávském stylu.

Co je charakteristické pro skandinávský styl v koupelně

Skandinávský design koupelen, který se vyznačuje jednoduchostí a funkčností, je od počátku 20. století oblíbenou volbou pro koupelny v pěti severských zemích Norska, Švédska, Finska, Dánska a Islandu. Za posledních několik let zažívá tento styl velký boom. A je snadné pochopit proč. Je univerzální, takže je ideální volbou pro jakýkoli prostor – ať už velký nebo malý. Kombinuje to nejlepší z designového světa a pomocí ručně vytvořených textur a materiálů a lehkých a jasných doteků vytváří uklidňující efekt.

Jaké barvy se hodí do skandinávské koupelny

I když bílá je obvykle základní barvou skandinávského designu, můžete zabránit tomu, aby vaše koupelna působila příliš sterilně. S různými odlesky tlumených barev dodáte vaší koupelně šarm a osobnost. Můžete také vytvořit ostrý kontrast s černými svítidly a jinými černými designovými prvky. Čím tmavší barva, tím dramatičtější efekt bude mít prostor.

5 inspirací pro koupelnu ve skandinávském stylu

Typickým prvkem skandinávských domů jsou rovné linie, neutrální barvy a praktické prvky, které maximalizují funkční prostory a co nejvíce využívají přirozené osvětlení. Pokud hledáte komplexního průvodce, který vám pomůže vylepšit prostor v koupelně nebo jen chcete získat nápady, podívejte se do našeho průvodce některými konkrétními skandinávskými styly.

Malá koupelna ve skandinávském stylu

Napadlo by vás umístit beton do koupelny? Malý prostor koupelny se s využitím betonových stěn a stropu stane pastvou pro oči! Je to jednoduché, přesto stylové. Tento design maximálně využívá i malý, úzký prostor. Tato kombinace s mramorovou vanou, umyvadlem a dlaždicemi bude ohromující.

Bílá skandinávská koupelna se čtvercovými dlaždicemi

Milujete minimalismus? V tom případě zkuste zkombinovat větší a menší dlaždičky a spárujte je pomocí dřevěné spárovací hmoty. Párování dlaždic různé velikosti na podlaze a stěnách vytváří vizuálně přitažlivé a kontrastní vzory. Výhodou tohoto typu obkladu je to, že se také hodí do malých prostor. Malé čtvercové umyvadlo kombinované s kompaktní toaletou maximalizují celý čtvercový dojem.

TIP! Překrásná bílá koupelna: 15 nejlepších inspirací

Tmavá koupelna ve skandinávském stylu

Skandinávský styl je známý především svým jasem, ale dokáže se přizpůsobit i tmavším odstínům. Tmavé stěny koupelny silně kontrastují například s krásnými dřevěnými deskami, které jsou jasně osvětleny svítidly. Dotek zelené v podobě rostliny dodává větší rozmanitost celkové barevné paletě místnosti.

TIP! Černá koupelna: 13 luxusních inspirací (2021)

Moderní koupelna ve skandinávském stylu

Jste milovníky klasiky? Zvolte neutrální tóny a klasickou barevnou paletu Scandi v bílé a šedé barvě. Pokud vám to prostor dovolí, přidejte spoustu úložných skříněk. Právě to pomáhá udržovat pocit minimalistického prostoru. V tomto prostoru budou vládnout čisté linie. Abyste přidali místnosti na útulnosti, přidejte malé vázy naplněné rostlinami, které propůjčují prostoru trochu barev.

TIP! Moderní koupelna: TOP 10 nejlepších trendů (2021)

Skandinávská koupelna v podkroví

Podkrovní design koupelny může být inspirovaný láskou ke dřevu, lesu a jednoduchostí. Skvěle bude vypadat hra s různými texturami a kontrastem dřevěných a bílých stěn. Sladit můžete tento design s mramorovou podlahou. Zakomponujte doplňky v dalších neutrálních barvách jako je šedá, béžová atd.

Skandinávská koupelna v minimalistickém stylu

Monochromatické barevné schéma zakotvené v minimalistickém provedení je běžným stylem skandinávského designu. Černé akcenty a svítidla se budou skvěle vyjímat na ostře bílém pozadí. Malý květináček propůjčuje koupelně teplo a pomáhá definovat severský vliv koupelny.

Spojení koupelny ve skandinávském stylu se dřevem

Dřevěná stěna z umělého dřeva jako ohromující akcent v jinak světlé koupelně. Skvělým prvkem bude i přírodní zeleň. Jeden z nejlepších způsobů, jak přidat trochu skandinávského stylu do jakékoliv místnosti v domě. Nezapomínejme ani na zdobení stěn koupelny. Skvěle bude vypadat dekorace v boho stylu.

TIP! Koupelna v přírodním stylu: inspirace plná života

Jaké dekorace a doplňky se hodí do koupelny ve skandinávském stylu

Na doplňky nezapomínejte ani v koupelně. Možná by vás ani nenapadlo, co vše může v koupelně ve skandinávském stylu vypadat opravdu stylově. Co třeba košík z mořské trávy pro ukládání rolí toaletního papíru nebo kovový žebřík, který se skvěle hodí k zavěšení mokrých ručníků po sprchování. Držte se minimalistického designu.

Pokud máte možnost umístit do koupelny živé pokojové rostliny, tak se toho nebojte. Rostliny dodají prostoru život. Při pořizování ručníků nebo županů také myslete na to, aby zapadly do stylu koupelny. I tady se držte neutrálních barev. Umístěte do koupelny také koberce z juty. Ty  jsou skvělé pro absorbování jakékoli vody, která spadne na zem. Jejich přírodní vlákna budou skvělým teplým kontrastem ke studeným šedým čtvercovým obkladům. Pokud chcete pomocí doplňků včlenit trochu barev, použijte tlumenou modrou nebo růžovou.

Patero pravidel pro správný výběr koupelny ve skandinávském stylu

Pokud máte v plánu zrenovovat svoji koupelnu, popřemýšlejte právě o severském stylu. Jednoduchost, praktičnost a styl, to jsou charakteristické znaky vzhledu, který je typický svými čistými liniemi. A nejen to, často je také doplněn přírodními materiály a neutrálními barvami. A na závěr si ještě shrneme patero pravidel, jak zařídit koupelnu právě ve skandinávském stylu.

 1. Černé detaily

  Pokud chcete být ultra-elegantní, pak je černá ve vaší skandinávské koupelně nutností. Černá sprchová hlavice, tmavé okraje sprchového koutu a černé doplňky, to bude to vypadat skvěle. Chcete-li tento vzhled zjemnit, použijte jednoduché bílé nebo světle šedé dlaždice spárované s bílou a nádechem dřeva.
 2. Praktické háčky

  Malé detaily mohou udělat velký efekt. A to platí i v koupelně. Župan visící na háku a další drobnosti vytváří teplo domova. Takové malé háčky jsou jednoduchým doplňkem vašeho prostoru, který se hodí pro zavěšení ručníků nebo šatů!
 3. Rostliny

  Skandinávský prostor nelze vytvořit bez zeleně. Zakomponujte do prostoru koupelnové rostliny. Kombinace vody a páry je udrží zdravá po celý rok!
 4. Závěsná světla

  Je pravda, že koupelnová světla mohou být často trochu nudná. Ale nemusí to být pravidlem! Nainstalujte si závěsná světla v industriálním stylu přímo do vaší koupelny. Tato světla dodají prostoru tolik charakteru a nádherně vystupují proti ostře bílým stěnám.
 5. Praktické skladování

  Pokud jde o design koupelny, není nic víc frustrujícího než málo úložného prostoru. Už jste někdy zkoušeli vtěsnat veškerý svůj make-up a toaletní potřeby do jedné malé zásuvky nebo to všechno schovat pod umyvadlo? Není to dost dobře možné … Ušetřete si starosti a nainstalujte pěknou velkou úložnou jednotku. Budete mít prostor pro všechno!

Chcete další tipy, například na výzdobu vaší domácnosti? Přečtěte si také článek na téma: Bezplatná registrace na serveru Westwing: nenechte si ujít naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější!

Mohlo by se vám líbit tyto články: