Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
moderní koupelny inspirace 2021

Moderní koupelna by měla následovat současné trendy. Ty se samozřejmě neoprostily od událostí, které se v posledním roce dějí v okolí nás všech. Na jedné straně je to důležitost vysoké hygieny, na druhé straně snaha o co nejútulnější domov. 

Co by nemělo chybět v moderní koupelně 

Moderní koupelna má dva významy, které se vzájemně prolínají. Může označovat jednoduše styl, ve kterém je koupelna zařízená. Moderní styl se vyznačuje jednoduchostí, funkčností a najdeme v něm mnoho prvků minimalismu. 

Moderní koupelna také ale může být koupelna, která se drží nejnovějších trendů. Ty se v některých případech shodují s vlastnostmi, které charakterizují moderní styl, jindy jsou téměř jeho opakem. 

Jaké jsou aktuální trendy barvy a materiály do koupelny 

Perfektní hygiena a snaha udržet sebe i své blízké v bezpečí určuje trendy i ve vybavení koupelen. V roce 2021 upřednostňujeme praktické materiály, které jsou snadno omyvatelné. Vybíráme proto minimalistické materiály jako:

 • beton
 • sklo
 • přírodní kámen
 • nerezová ocel
 • mramor
 • dřevo
 • keramické dlaždice

Nestárnoucí černobílá kombinace zůstává v oblibě i letos. Stejně se z vrcholu žebříčku nepohnula šedá. Mezi další trendy barvy do koupelny letos patří

 • bleděmodrá
 • zemitá zelená
 • béžová
 • hořčicově žlutá

Moderní koupelna: TOP 10 nejkrásnějších trendů (2021)

Rekonstrukce koupelny vyžaduje větší investici. Nezapomeňte ale, že v případě dobře odvedené práce a správného plánování vám bude koupelna složit i desítky let. Připravili jsme pro vás inspiraci na koupelny, ve kterých najdete aktuální trendy a zároveň vás budou bavit i za 10 let.  

Velkoformátové obklady v koupelně 

Velkoformátové obklady na zdech nahradí klasické dlaždičky a mozaiky. Méně spár znamená také méně práce při úklidu. Velké hladké plochy můžete pro ozvláštnění doplnit segmenty z přírodního kamene (nebo jeho dekoru) či klasickými malými obdélníkovými obklady. Letos kromě klasického dekoru také nalepené do tvaru rybí kosti. 

Podsvícená zrcadla a toaletní skříňky 

Podsvícená zrcadla a toaletní skříňky jsou na trhu delší dobu, až nyní se z nich ale stává hit. Nabízí hned několik benefitů: dodávají mnohem přirozenější světlo, které se nikde neodráží a tlumené světlo se hodí v noci. Zrcadlo s podsvícením funguje také jako designový prvek – díky optickému klamu máte pocit, že levituje kousek před stěnou.  

Velké prostorné vany 

Kdo by nemiloval odpočinek v horké vaně s příjemnou vůní a relaxační hudbou? Přestože na takový luxus nemáme čas každý den, když si ho můžeme dopřát, chceme, aby to stálo za to. Volně stojící vana je krásný designový prvek, a především v této době není vhodné podceňovat relax a péči samu o sebe. 

Dlaždice se vzhledem dřeva a vyhřívané podlahy 

Dřevo v koupelně vypadá krásně, jeho praktičnost bohužel pokulhává. Proto se většinou využívá spíše na nábytek a doplňky než na obložení celé koupelny. Perfektním řešením jsou ale keramické dlaždice se vzhledem dřeva, které nikdy nevypadaly lépe. Aby byl pocit po došlápnutí stejně příjemný, jako na skutečné dřevo, doplňte je podlahovým topením. 

Mramorové obklady 

Další přírodní prvek, který je v moderních koupelnách velmi oblíbený je mramor. Zařídit celou koupelnu z přírodního mramoru vyjde na vysokou částku, vždy ale můžete zvolit variantu porcelánových či keramických dlaždic nebo křemene s mramorovým vzhledem. Mramor vypadá skvěle v jednoduché kombinaci s bílou barvou nebo hřejivým dřevěným dekorem. 

Černá koupelna 

Koupelna s černými zdmi rozhodně není klasika, na kterou narazíte v každé druhé koupelně. Černá koupelna je sofistikovaná a vždy bude jedinečná. I k černé skvěle ladí dřevo. Tmavší dřevo vyberte pro dramatický efekt, světlejší, pokud chcete dosáhnout odlehčeného designu inspirovaného Asií. 

Vintage koupelna v barvě zlata a mosazi 

Jako kontrast ke sterilním minimalistickým koupelnám s chromovanými povrchy se ujímá o slovo tradiční design se zlatými a mosaznými detaily. Rozhodně si ale nepředstavujte zámecký styl. Zlatá, která je nyní v módě má saténový matný povrch. Ten dodá moderní nádech, a navíc na něm nejsou neustále vidět stopy od otisků prstů a vody.  

Koupelna v industriálním stylu 

Moderní trendy jako je betonová stěrka v koupelně nebo dodávání nového života věcem, které se válejí na půdách a v dílnách, perfektně nahrávají industriálnímu stylu. Využijete v něm dřevěné akcenty, dlaždičky se zajímavým vzorem i moderní baterie v mosazné či černé barvě.  

Kompaktní úložné prostory 

Milujete organizování věcí a zbytek rodiny si o vás myslí, že jste tak trochu blázen, když ručníky rovnáte podle barev a lahvičky s kosmetikou podle výšky? Tento trend se vám v tom případě jistě zalíbí. Skryté skříňky a praktické úložné systémy vám pomohou udržet otevřené poličky bez rušivého nepořádku. 

Otevřené sprchové kouty 

Jestli nemáte na velkou vanu dostatek prostoru nebo si jednoduše více užijete osvěžující sprchu, zvažte otevřený sprchový kout. Nebudete omezena prefabrikovanou velikostí sprchových koutů, a navíc se v koupelně zbavíte optické bariéry. I proto se otevřené sprchové kouty hodí nejen do velkých luxusních koupelen, ale i do těch menších nebo do koupelny v podkroví

Jaké doplňky se hodí do moderní koupelny 

V moderní koupelně se držte pravidla méně je více. Neznamená to, že vaše koupelna musí být neosobní a působit jako na návštěvě v hotelu. Zároveň ale není žádoucí mít všude vystavené sošky nebo mušle z dovolených. 

U dekorací se soustřeďte zajímavé doplňky, jako jsou kalíšky na zubní kartáčky, stylové ručníky, příjemné koberečky, stylové košíky na drobnosti i koš na prádlo nebo kosmetika v pěkných lahvičkách. Z čistě dekoračních prvků se pak hodí například vázy na květiny, květináče nebo aroma difuzéry a svíčky. 

Trendy osvětlení do moderní koupelny 

Osvětlení v moderní koupelně kromě praktičnosti poslouží jako designový prvek. Ideální je, když lze měnit jeho intenzitu. Existují i moderní technologie, které intenzitu osvětlení nastaví automaticky dle denní doby. 

Okolo umyvadla, kde se po ránu vypravujete, by měly být kvalitní žárovky, které co nejvíce napodobují přirozené denní světlo. Perfektně se hodí podsvícená zrcadla s instalovanými LED diodami.  

5 zásad: Podle jakých trendů vybrat moderní koupelnu 

 1. Zvažte dispozici, kterou máte k dispozici. 
 2. Váš vkus a preference je důležitější než jakýkoliv trend.
 3. Zvažte dispozici, kterou máte k dispozici. 
 4.  Myslete na budoucnost. Že je něco trendy neznamená, že je to praktické. 
 5. Většinu trendů můžete využít do každého interiéru, některé ale mají lepší předpoklady. 

Byl pro vás dnešní článek inspirativní? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další inspiraci ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.