Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Koupekna v prirodnim stylu inspirace

Koupelna je bezpochyby místem, kde se sebe smýváme pot, prach a špínu, ale i stres, negativní myšlenky a špatnou náladu. Měla by být tedy velmi útulná a pobyt v ní příjemný. Proto se často řeší v přírodním duchu. Příroda je totiž harmonická a vyvážená. Což lidé potřebují jako sůl. Pokud se tedy budete líčit, sprchovat nebo koupat ve vaně v takovém prostředí, pěkně si odpočinete na těle i na duchu. Koupelna v přírodním stylu je stále trendem pro tento rok!

Proč je přírodní styl koupelny stále populární

Jde hlavně o čistý nepřeplácaný detail. Užívají se obklady s prvky kamene, dřeva anebo s imitací betonu. Vše je v neutrálních barvách a dokonale sladěno. Nechybí ani živé květiny a svíce. Obklopující přírodní motiv se dobře udržuje, čistí a skvěle ladí s mnohými styly. Dokonale se kombinuje třeba s minimalismem, skandinávským stylem a venkovským.

Jaké jsou hlavní prvky v přírodní koupelně

Určitě nesmí chybět květiny. Nejlépe živé, zasazené v květináči, ale dnes jsou k dostání i umělé, které od těch pravých těžko poznáte. Klidně tedy použijte je, zvláště v koupelnách bez oken. Takové jsou k vidění často v panelových domech.

Dobře vypadají i doplňky imitující dřevo. Tedy nic nepokazíte v onom dekoru policemi, kelímky na držení zubních kartáčku a hřebenů, proutěné koše a třeba špalek dřeva jako odkládací stoleček.

Květiny můžete do interiéru přinést i na textilu nebo sprchovém závěsu. Také se mohou objevit na květináči či kosmetické taštičce. Obklad lze zvolit v imitaci kamene a dřeva nebo použít kamenný obklad. K vidění jsou i stěny plné oblázků a kamenů.

Jak navrhnout koupelnu v přírodním stylu

Než začnete navrhovat a vybírat dekory, promyslete, zda investujete spíše do sprchového koutu s několika hlavicemi, kde jedna z nich bude připomínat vodopád či déšť anebo se raději ponoříte do vany a budete si připadat jako v ráji v jezírku. Určitě neopomeňte světlo. Buď přirozené nebo umělé. Dnes se velmi používají LED pásky.

Barevně laďte spíše do neutrálních barev. Bílá, hnědá, béžová, šedá. To jsou nejčastější barevné škály. Dají se však najít i černé prvky nebo celé obklady. Mezi přírodními koupelnami lze najít i celo dřevěné obložení.

Inspirace pro koupelnu v přírodním stylu

Koupelnu řešte jako celek. Vše by mělo spolu ladit. Takže ve chvíli, kdy hledáte vhodný obklad, hledejte i vhodné zařízení. To vám pomůže určit správný rozměr dlaždic.

Stylová koupelna s výzdobou rostlin

Může být něco víc přírodnějšího než představa, že se z vaší koupelny stane prales? Pokud ji zaplníte různě vysokými rostlinami, jako je palma, fíkovník, orchideje a třeba břečťan, získáte pocit, že se nacházíte uprostřed pralesa. Jak již bylo psané, něco můžete vsadit do truhlíku, něco zakoupit umělé a omotat kolem police nebo vytáhnout po zdi. Skvěle vypadají i opřené bambusové tyče omotané zelení.

Koupelna s vanou z přírodního kamene

Ti, kteří nemusí řešit finance potěší, že vaši koupelnu naprosto promění vana z přírodního kamene. Ta bude připomínat koupání v jezírku. Ještě pokud kolem ní vyskládáte květiny spadající do prostoru vany a k ní přistavíte odkládací dřevěný stoleček, ani se vám z ní nebude chtít vylézt.

Vertikální zahrada v koupelna v přírodním stylu

Je velmi podobná té s rostlinami. Ale zde navíc můžete vybudovat celou stěnu z rostlin. Nechte postavit ke stěně opěrný systém, na který zavěsíte skutečně hodně truhlíků s plazivými rostlinami. Dá se vybudovat i živá kvetoucí zelená stěna. Ale nejsnadnější je pořídit stěnu z umělých kytek. Tu stačí čas od času osprchovat.

TIP! Možná vás také bude zajímat: Vertikální zahrada: Inspirace pro nejkrásnější zahradu na stěnu

Přírodní vzory v koupelně

Dřevěné obklady v koupelně jsou prostě krásné. Mají pěkný přírodní vzhled, ale nejsou náchylné na vlhko jako je tomu u dřeva. Ti odvážní, si mohou nalepit obklady se vzorem třeba okvětních lístků, trávy či jiných stébel. Spíše se však obraz řeší v rámci plochy, takže celá podlaha může ve výsledku vypadat jako jeden květ atd. Oblíbené jsou i mozaiky oblázků. Ti trpělivý z vás, si mohou jednotlivé kamínky sami vybírat a po jednom lepit do lepidla. Bude to vskutku originální. Opět si můžete pohrát s barvou a vytvořit třeba vlny.

Koupelna s kamenným obkladem

Kamenný obklad se vyznačuje tím, že není rovný. Každý jednotlivý kus má svou strukturu a tloušťku. Takže stěna není plochá, ale pěkně profilovaná. Je tedy sice náročnější na údržbu, ale není to nic hrozného. Navíc je kámen i různě probarven, takže stěna nebude jednobarevná, ale přirozeně flekatá. A to vám dodá skvělý přírodní vzhled.

Rustikální venkovská koupelna

Pod tím si lze jedině představit koupelnu obloženou dřevěnými bloky od podlahy až ke stropu. Vypadá trochu jako sauna. Můžete použít ošetřená prkna proti vlhkosti nebo obklad, který jej imituje. Rustikální koupelna je surová, takže se nebrání ani vzhledu prkenné podlahy se suky apod. Nezapomeňte přidat pletené prádelní koše a zdobné květináče. Dobře fungují i černé nebo mosazné baterie.

TIP! Venkovská koupelna: 13 inspirací, do kterých se zamilujete

Tmavá koupelna v přírodním stylu

Máte pocit, že přírodní koupelna je pouze světlá? Zkuste na to jít jinak a udělat ji v tmavých barvách. Skvěle bude vypadat černá koupelna z břidlice. K dostání jsou i černé mramorované obklady anebo můžete tmavou použít na zařízení a doplňcích. Stěny lze ozdobit i tmavou tapetou a zbytek nechat světlý.

Bílá koupelna v přírodním stylu

Je asi klasickou představou přírodních koupelen. Pokud ji doplníte přírodními doplňky bude působit velmi čistě. Bílá se dá rozveselit jakoukoliv barvou. Tu můžete použít na textilu nebo dekoracích. Bílá bude přirozeně odrážet světlo, ale můžete to podpořit LED pásky, které mohou zvýraznit třeba niku nad vanou.

TIP! Překrásná bílá koupelna: 15 nejlepších inspirací

Jaký nábytek a doplňky zvolit v koupelně v přírodním stylu

Rozhodně jděte po přírodních motivech, neutrálních barvách a jemných designech. Koupelnová skříňka může být třeba dřevěná, stejně jako žebřík opřený o stěnu, který bude sloužit jako věšák na ručníky. Dostaňte do koupelny hodně zeleně. Tak vám bude připomínat zelenou zahradu. A svíčkou nebo solnou lampou, také nic nepokazíte.

5 zásad: Na co si dávat pozor při návrhu koupelny v přírodním stylu

  • Podle rozměru místnosti zvolte, zda připravíte prostor pro vanu nebo sprchový kout.
  • Myslete na osvětlení a různých světelných prvků. Použijte LED pásky a zrcadla.
  • Přírodní koupelna musí být plná rostlin.
  • Požijte obklad a dlažbu v dekoru dřeva nebo kamene.
  • Doplňky volte s motivem rostlin nebo jednobarevné. Vše musí spolu ladit.

Věříme, že naše ucelené rady a návody, přinesou i do vašeho života pěkné bydlení. Protože nechat se inspirovat je tak snadné. Vezměte si naše tipy a aplikujte je u sebe doma. Pro více inspirace a nabídek se zaregistrujte na Westwing.

Mohlo by se vám také líbit: