Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Trendy koupelna 2022

Největší trendy návrhů koupelen v roce 2024 vám pomohou proměnit obyčejné místo pro každodenní hygienu v designový klenot vašeho domova. S pomocí pár drobných úprav a doplňků můžete ze své stávající koupelny vytvořit ideální místo pro odpočinek a relaxaci.

Trendy barvy a materiály do koupelny v roce 2024

Přestože ji využíváme každý den a mnoho z nás v ní tráví ranní přípravou i desítky minut, koupelna patří k nejopomíjenějším místnostem našich domovů. Kompletní renovace je náročná, drahá a nepohodlná, obrovský účinek mají ale i doplňky nebo kosmetické úpravy. 

Aniž by šla stranou praktická stránka, největším trendem v koupelnách je jejich proměna v soukromou oázu. Pocit jako ve spa získáte díky přírodním materiálům, neutrálním barvám a správným doplňkům.

Tři nejvíc trendy barvy koupelen pro rok 2024 jsou tmavě modrá, uklidňující šalvějově zelená a optimistická terakotově oranžová.

Tip: Přečtěte si náš článek 10 skvělých nápadů a inspirací: Zelená koupelna

Trendy barvy a materiály do koupelny v roce 2024

Trendy koupelna: 11 největších trendů, které dominují v roce 2024

Ať už stavíte novou koupelnu, renovujete nebo chcete tu stávající jen trochu osvěžit pomocí doplňků, jako inspirace vám poslouží těchto 11 tipů na koupelnové trendy v roce 2024. 

 1. Mramorové koupelny

Bílý mramor se v interiérovém designu objevuje pravidelně posledních několik let. Letos získává v koupelnách a kuchyních ještě důležitější míst. Je elegantní, sofistikovaný, dodá nádech luxusu a nikdy nevyjde z módy. 

Tip: Pokud je pravý mramor mimo váš rozpočet, zvolte kvalitní porcelánové obklady se vzhledem mramoru.

 1. Industriální koupelny

Koupelny v industriálním stylu se v roce 2024 dostávají na výsluní. Vhodnými prvky jsou odhalené cihly nebo betonová stěrka, mosazné akcenty a rustikální nábytek. 

 1. Vzorované obklady

Stejně jako v případě trendů v kuchyních, i v koupelnách budeme čím dál více využívat zajímavé obklady, včetně těch vzorovaných. Vyberte jednu stěnu a investujte do jedinečných obkladů ve výrazné barvě nebo se zajímavým vzorem.

 1. Kombinace starého a nového

Vhodně zvolená kombinace klasického a moderního stylu má přímo dechberoucí účinek. Do koupelny s klasickými vzorovanými obklady vyberte moderní umyvadlo nebo naopak ozdobnou vanu na nožičkách do jednoduché betonové koupelny.

 1. Živé rostliny v koupelnách

Velké pokojové rostliny jsou jeden z nejsilnějších trendů posledních let, který se nevyhnul ani koupelnám. Postavte vedle vany květináč se vzrostlou monsterou nebo ned sprchový kout zavěste voskovku s pořádným převisem. 

 1. Černé doplňky do koupelen

Černé doplňky dodají sofistikovaný a elegantní vzhled do jednoduchých světlých koupelen. Vyberte proto kontrastní baterie do bílé koupelny s doplňky ze světlého dřeva. Velká výhoda je, že v takovém měřítku můžete tmavou barvu bez obav použít i do menších koupelen.

 1. Trend spa koupelen

Získejte pocit jako po příchodu do spa kdykoliv vstoupíte do své koupelny. Inspirujte se prvky ze svého oblíbeného wellness centra, jako je otevřený sprchový kout, velké prostory a přírodní prvky. Zvážit můžete také parní lázeň na úkor vany.

Trend spa koupelen

Tip: Nezapomeňte na doplňky, jako jsou vonné svíčky, aromalampy a bluetooth reproduktor na relaxační hudbu.

 1. Výrazná tapeta na stěnu koupelny

Napadlo vás někdy nalepit na stěnu koupelny tapetu? Rok 2024 vás možná přesvědčí, že je to skvělý nápad! Výrazná, vzorovaná tapeta má podobný účinek jako barevné obklady na jedné ze zdí, ale s mnohem širší nabídkou možností. Svou koupelnu snadno proměníte v tropický ráj nebo romantickou lázeň.

 1. Japandi koupelny

Už jste slyšeli o novém trendu Japandi? Jde o kombinaci japonského minimalismu a skandinávské funkčnosti. Mezi klíčové prvky patří neutrální podklad, černé a mosazné detaily, využití dřeva a snaha dostat do interiéru kousek přírody.

Japandi koupelny
 1. Výrazné barvy

Naprostý opak Japandi jsou maximalistické, výrazné barvy. Jednoduchou bílou koupelnou nikoho příliš neoslníte, naopak můžete popustit uzdu kreativitě při výběru barev. Barevné nejsou jen zdi a doplňky, ale i vany nebo umyvadla.

 1. Vliv přírody

Snaha dostat přírodu do našich interiérů je v koupelně stejně silná jako ve zbytku domova. Výsledku dosáhnete zakomponováním pokojových rostlin, přírodních materiálů, přirozeného světla skrz velká okna, ale také tapet s přírodními motivy.

Trendy dekorace a nábytek do koupelny pro rok 2024

Nábytek do koupelny vybírejte v jemných, přírodních tónech. Největším hitem jsou jednoduché a funkční kousky, které nenarušují pohodovou spa atmosféru. Můžete také využít unikátní vintage prvky, například dřevěnou komodu předělanou na skříňku pod umyvadlo.

Většina doplňků v koupelně má zároveň praktické využití, aby bylo snadné udržovat pořádek. Investujte proto do stylové koupelnové sady či krabiček a dóz na drobnosti. Pro osvěžení přidejte živé rostliny a relaxaci podpořte svíčkami či aroma lampou.

Tipy na závěr: Čemu se vyhnout

Rekonstrukce koupelny je nákladná, jde ale o investici na mnoho let. Proto je třeba výsledný vzhled dobře promyslet. Mezi tři chyby, kterých zákazníci často litují patří:

 1. Otevřené skříňky

Otevřené poličky milujeme v obývacím pokoji nebo v kuchyních a vkrádají se i do koupelen. Rozmyslete si ale, jestli jsou pro vás správnou volbou. Jelikož v koupelně potřebujete dostatek prostoru na uklizení všemožných drobností, zvažte jestli se lépe nehodí klasické, uzavřené skříňky a šuplíky. Zejména malé koupelny jinak často vypadají přes veškerou snahu neuklizeně.

 1. Bílé koupelny

Na bílých koupelnách není nic špatného, pokud vás k volbě vedou správné důvody. Jestli ale bílou koupelnu chcete jen proto, že přemýšlíte nad možností dům či byt jednou prodat, možná to není nejlepší rozhodnutí. Líbí se vám pohled na koupelnu ve spa stylu, ze které na dálku sálá pohodová atmosféra? Stejně tak možná zaujme budoucího zájemce.

TIP! Překrásná bílá koupelna: 15 nejlepších inspirací

 1. Krátkodobé trendy

Trendy, které jsme do našeho článku vybrali, jsou vesměs nadčasové. Přesto si dobře rozmyslete, jestli se vám u větších rekonstrukcí daný styl bude líbit i za pět nebo deset let. Neinvestujte do designových prvků jen proto, že jsou populární na Instagramu nebo Pinterestu.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neunikne nová inspirace ani exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.

Mohlo by vás také zajímat: