Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Příprava párty

Oslavy, schůzky, společenské akce, plesy, narozeninové oslavy a další jimi podobné jsou velmi oblíbené u malých i velkých. Je to doba, kdy se člověk může nespoutaně bavit, hostit a pečovat o vztahy s bližními. Je to často příležitost, jak se sejít s početnou rodinou nebo s přáteli, na které není jinak moc času. Správná party je plná dobrého pití, jídla, zábavy a je dotáhnutá do posledního detailu u dekorací.

Jak naplánovat oslavu?

Každá oslava si zaslouží určitou dávku plánování. Jedině tak na nic nezapomenete a vše klapne napoprvé. Třeba taková tajná oslava narozenin se bez plánu neobjede. Je třeba zajistit místo a alibi zúčastněných hostů na den oslavy. Pak také musíte přivést oslavence na místo bez toho, aby něco tušil.

Jak uspořádat oslavu narozenin, tak, aby se na ní celý rok vzpomínalo? Je jedno zda plánujete oslavu pro maminku anebo hledáte návod na uspořádání večírku pro dítě. Vždy musíte splnit určité body, aby vše dopadlo tak jak má.

 • Zajistěte perfektní místo. Je jedno zda to je na vší zahradě nebo v oblíbené restauraci. Měly byste brát v potaz povahu a charakterové rysy oslavence. Pokud je jím nadšený sportovec potěšíte jej spíše oslavou v lanovém centru či na bowlingu než ve vašem obývacím pokoji.
 • Pozvěte hosty, které má skutečně rád. Nikdo se na své oslavě nechce bavit s protivným kolegou z kanceláře ani s neoblíbenou tetou. Skladbě hostů věnujte dost času.
 • Zajistěte dostatek financí. Narozeniny se každoročně opakují. Proto není tak těžké si dopředu stanovit rozpočet a ten do určitého data nastavit. Nejvíce se utrácí v roce kulatých narozenin.
 • Vyrobte narozeninové pozvánky nebo si je nechte udělat. Můžete zapojit i samotné děti, pokud je to oslava pro ně. Můžete je nechat obtiskovat ručičky nebo dělat stopy pomocí plastových zvířátek.
 • Zajistěte hudbu. Tady máte na výběr více možností. Buď objednáte živou kapelu nebo DJ, což je dražší varianta. Anebo zajistíte vše po technické stránce a necháte hosty a oslavence si hudbu pouštět sami. Pořádná party se však bez hudby, tance a zpěvu neobejde.

Oslava si zaslouží téma

Skvěle vypadají a působí oslavy, které jsou v určitém duchu. Můžete se inspirovat filmem, koníčkem, oblíbenou knihou nebo tím, co je zrovna v kurzu. Oblibu již několik let mají party ve stylu 60. Let, ve stylu Hollywoodu nebo v kostýmech. Vánoční večírky jsou na to jako stvořené. Na konci roku jsou již všichni unavení a potřebují vzpruhu a vlít trochu života do žil. Takové akce jsou pak plné převleků, fotících koutků, různých kabaretních nebo amatérských vystoupení.

V letních měsících jsou časté i zahradní slavnosti. Nebojte, nejde o čtení knihy, ale o venkovní grilování, plavání v bazénu, pobytu na čerstvém vzduchu, trávení času v přírodě. Takové zahradní party jsou často v odlehlých místech obrovských zahrad, v soukromých rezidencích anebo na běžné zahradě u domu. Záleží, kolik lidí pozvete a kolik peněz investujete.

 • Pohádkové postavy v podání dospělých nabírají úplně jiný rozměr, než je to u dětí. Ty si potrpí na barevné kostýmy. Nevadí jim ručně vyrobené či narychlo spíchnuté v předsíni na koleni. Hlavně, že tam bude dost třpytek. U dospělých jde spíše o rafinovanost, detaily, nápaditost a sexsepeal.
 • Téma upírů je také velmi vděčné. Tesáky, umělá krev a dlouhé nehty. Však kdo by nechtěl žít jenom v noci a sát krev ze zlých lidí.
 • Svou oblibu mají i party na základě filmu. Vašim úkolem je přijít jako známá hraná postava. A když vás poznají, vyhráli jste.
 • Třásně, kloboučky se závoji, krátké sukně a charleston. To jsou 60. léta. Velice oblíbené. Na takové akci se to jen třpytí, šustí a cinká.
 • Oslava naruby je další téma. A jak jej uchopit? Třeba vtipně, a to tak, že muži přijdou v šatech a ženy ve smokingu.

Co ještě můžete do oslav zahrnout?

Sejít se s rodinou, pohostit je, zjistit co je nového, jak žijí a jak se jim vede, je skvělou příležitostí k různým dalším příležitostem. Často se v tak významné dny oznamují všelijaké novinky. Nová pracovní příležitost, stěhování do bytu, očekávání rozšíření noviny nebo odchod do ciziny. Oznamují se většinou radostné zprávy. S těmi smutnými se nikdo nechlubí.

A nejen sdílení zpráv je hitem. Tím, že se v jeden čas sejde celá početná rodina, se často využívá i třeba k profesionálnímu focení. Pozve se fotograf a necháte se zvěčnit. Všichni jsou totiž nastrojení, učesaní a byla by škoda toho nevyužít. Nemusíte o tom ani nikomu říkat. Dále si můžete vytvořit časovou schránku a tu na příštích deset let zakopat. Napište do ní vaše sny a představy a v určitý čas porovnejte s realitou.

Někteří lidé rádi šokují. Takže i vám se možná jednou poštěstí, že zažijete oslavu, kde se z ničeho nic objeví nečekaný host. Třeba švagrová žijící běžně v zahraničí. Nejen ve filmech se z běžné oslavy narozenin může nakonec vyklubat utajovaná svatba. Snoubenci nikomu nic neřeknou, všechny sezvou pod falešnou záminkou a až na místě jim oznámí, že se zrovna berou. Náhlé se objeví oddávající a jde se na věc.

Shrnutí

 • Plánujte dopředu. Pak vše vyjde na jedničku.
 • Je rozdíl, zda jde o výročí svatby nebo o oslavu narození dítěte. Vezměte to na vědomí.
 • Vyhraďte si dostatek financí. Není nic horšího než přiškrcený rozpočet.
 • Zajistěte nějakou zábavu. Může to být kapela nebo klidně i kouzelnické číslo. Hosté by se ale neměli nudit.
 • Klidně oslavu spojte s něčím dalším. Využijte toho, že budete mít své blízké u sebe v jeden čas.

Plánování oslavy mže být svým způsobem vysilující. Tady však platí, že čím více energie do toho dáte, tím více se vám bude líbit. Pro další užitečné rady a návody se zaregistrujte na Westwing.