Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
co připravit na oslavu 50

Kulatiny patří k nejvýznamnějším narozeninám. Pokud se blíží vaše 50. narozeniny, možná začínáte uvažovat o tom, jak je správně oslavit. Nechte se inspirovat našimi tipy a nápady na oslavu narozenin, na kterou jen tak nezapomenete.

Proč oslavit 50. narozeniny 

Narozeniny slavíme každý rok, ale ty padesáté jsou opravdu výjimečné. Víte proč? S dovršením 50. roku totiž žijeme již půl století a ty nejlepší roky na nás teprve čekají. 

Děti už se o sebe postarají samy, možná přichází na svět první vnoučata a nejtěžší okamžiky života máme už obvykle za sebou. Nyní je čas na zasloužený relax a užívání si života. Začněte nezapomenutelnou oslavou ve velkém stylu.

Jak naplánovat oslavu 50. narozenin

Každá narozeninová oslava vyžaduje důkladnou organizaci. Na co byste při plánování svého večírku rozhodně neměli zapomenout?

 • Vyberte datum, čas a místo.

Při plánování oslav většinou volíme některý den z víkendu. Určete datum vašeho večírku alespoň několik málo týdnů dopředu. Poté zvolte také vhodné místo a čas začátku oslavy.

 • Koho chcete pozvat?

Rodina a přátelé by na oslavě takto významného jubilea neměli chybět. Sepište si seznam hostů a zajistěte pozvánky. Bez těch správných lidí by to totiž nebylo ono.

 • Zajistěte občerstvení, zábavu a hudbu.

K dobré zábavě na večírku přispívá dostatek občerstvení, pití, ale i řízená zábava, jako je hudba, hry a speciální program na míru.

 • Přidejte vhodnou výzdobu a oslava může začít.

Celou atmosféru snadno dotvoříte pomocí dekorací a výzdoby dle tématu oslavy. Oblíbené jsou nejrůznější styly nebo barevné kombinace. 

24 tipů a nápadů na oslavu 50. narozenin

Nenapadá vás žádné téma večírku nebo způsob, jak oslavit své kulatiny? Přinášíme vám 24 skvělých tipů na neotřelou zábavu pro váš den D.

 1. Bowling párty

Uspořádejte oslavu v místní bowlingové hale a o zábavu máte jistě postaráno. Tato příjemná hra baví všechny generace a rozproudí vám krev v žilách.

 1. Venkovní posezení

Máte narozeniny v jarních či letních měsících? Využijte krásné počasí a zorganizujte odpoledne plné zábavy venku. Hodit se vám bude květinová výzdoba a pohodlná venkovní  křesla.

 1. Splněný sen

Kdy jindy si splnit váš dávný sen, než na své narozeniny a ve společnosti těch nejbližších? Zarezervujte si například let balonem nebo skočte bungee jumping. Cokoliv vás jen napadne a máte chuť to zažít.

 1. Boho oslava

Třásně, bohémské obrazy, květiny a vrstvené látky vytvoří perfektní prostředí pro bohémský večírek. Podávejte šampaňské a luxusní zákusky.

TIP! Boho styl: jedinečné inspirace pro bohémský interiér

 1. Retro párty

Už jste zažili večírek ve stylu 70. nebo 80. let? Pokud ne možná nastává pravý čas na jeho organizaci. Večery ve stylu zpátky do minulosti nás baví.

 1. Párové kostýmy

Poproste vaše přátele, aby dorazili v kostýmech pro páry. Otestujte jejich kreativitu a zažijte nezapomenutelný večer plný smíchu. 

 1. Párty u bazénu

Letní radovánky u bazénu si můžete užít v jakémkoliv věku. Vyzbrojte se slunečníky, lehátky a dostatečným množstvím osvěžujících drinků.

 1. Brunch s přáteli

Mezi skvělé nápady na oslavu kulatin také patří příjemný brunch s nejbližšími přáteli. Ideální pro ty z vás, kteří si místo divokých večírků raději dopřejete klidnější zábavu.

 1. Grilovačka na zahradě

Párty u grilu v našem seznamu zajímavých oslav narozenin rozhodně nesmí chybět. Připravte lahodné pochoutky a užijte si příjemný gurmánský zážitek.

TIP: Jak uspořádat zahradní párty

 1. Osobní kuchař pro vás

A když už jsme u těch gurmánských zážitků, zažili jste někdy profesionální péči kuchaře přímo u vás doma? Co si takhle dopřát tento neobvyklý zážitek na své narozeniny?

 1. Zajeďte do vinného sklípku

Češi milují dobré jídlo a víno. Víkendový pobyt ve vinném sklípku tedy vypadá jako velmi dobrá varianta pro oslavu jakýchkoliv narozenin, a co teprve půl století na světě, že?

 1. Wellness pobyt

Dopřejte si relaxační masáže, páru nebo vířivku a zajeďte si do lázní nebo wellness hotelu. Kdo by si zasloužil lepší péči než právě vy na své narozeniny?

 1. Dámská jízda

Dámská jízda v padesáti? Žádný problém. Sbalte kamarádky a užijte si glamping ubytování, šampaňské s jahodami a skvělý pokec, na který si jen tak neuděláte čas.

 1. Pánská jízda

Ani pánové se nemusí ostýchat. Vyrazit mohou například do hor, zarybařit si a vychutnat si luxusní doutníky či pivo. 

 1. Připravte fondue párty

Rozteklý sýr provoní celý byt a lahodná párty může začít. Pro milovníky sladkého zase můžete připravit čokoládovou fontánu jako skvělou alternativu.

 1. Zajděte na kurz

Stačí pár přátel, kteří jsou stejně naladěni jako vy, a můžete společně vyrazit na zajímavý kurz dle vašeho výběru. Skvělou volbu představují kuchařské, fotografické, malířské nebo keramické kurzy.

 1. Letní pohoda

Dlouhé teplé večery přímo lákají k uspořádání příjemného posezení venku na zahradě. Pustit si můžete oblíbený seriál či komedii a na závěr večera vypustit lampion pro štěstí. 

 1. Koktejlová show

Chcete si užít pořádnou akci a necítíte se na poklidné dýchánky? Pozvěte si na párty barmana, který vám předvede skvělou koktejlovou show. Zážitek si odnesete nejen vizuální, ale také chuťový. 

 1. Striptýz pro odvážné

Kdy jindy zažít pořádnou divočinu než na vlastní narozeniny? Přiznejme si, že mladší už nikdy nebudeme, a proto je skvělé splnit si své nevyslovené sny právě nyní. Striptýzové show navíc nemusí působit vůbec lacině, ale může se jednat o opravdu zábavnou chvíli plnou humoru.

 1. Noc v gala

Večerní róbu většinou vytáhneme pouze na pár plesů za rok, což je škoda. Uspořádejte večírek v gala a oblékněte si své nejlepší šaty, podávejte luxusní pochoutky a zatančete si v záři reflektorů. 

 1. Vyrazte do přírody

Milujete čerstvý vzduch, vůni lesa a vody a už jste dlouho nevypnuli hlavu? Pak společně se svými přáteli vyrazte na hory, k jezeru nebo třeba na rozhlednu. O zážitek se jistě postará příroda sama. 

TIP! Kam na výlet do přírody: 25 tipů na nejkrásnější místa

 1. Ohnivá zábava

Ani ohnivá show nesmí chybět v našich tipech na oslavu narozenin. Pálivé uhlíky a louče vytváří v rukou zkušeného umělce nádherné obrazce a efekty.

 1. Pro klidné povahy

Adrenalin vám nedělá dobře a nemáte chuť zkoušet novinky? Pak zorganizujte klidnou oslavu v místní restauraci, nechte se obsluhovat, povykládejte si s přáteli a rodinou nejnovější historky a večer zakončete přehlídkou fotografií na promítacím plátně. 

 1. Zajděte do divadla nebo galerie

Příjemný čas také můžete strávit při prohlídce zajímavé výstavy, galerie nebo u sledování divadelního představení. Vyberte si dle vašeho gusta a užijte si večer.

Výzdoba a dekorace na oslavu 50. narozenin 

Výzdoba a dekorace hrají hlavní prim v atmosféře celé oslavy. Nemusíte se zrovna držet nejnovějších trendů, ale je vhodné zamyslet se nad výzdobou místa, kde se bude večírek konat. Vyzkoušejte zajímavé barevné kombinace nebo vyzdobte místo dle tématu večírku. 

Mezi oblíbené dekorace patří:

 • Barevné konfety
 • Balonky s heliem
 • Květiny –⁠ sušené, umělé i živé
 • Látkové dekorace –⁠ polštáře, koberce, pufy
 • Světelné řetězy, lucerny

Pozvánka na oslavu 50. narozenin 

Jak by měla vypadat pozvánka na oslavu 50. narozenin a co by měla obsahovat? Design pozvánky můžete snadno sladit s výzdobou a dekoracemi. Použijte podobné barvy, materiály či styl pozvánky a máte napůl vyhráno. Vyrobit si je můžete vlastnoručně, na počítači, ale také lze zakoupit již hotové pozvánky.

Dále nezapomeňte uvést všechny důležité informace jako datum, čas, místo, téma oslavy a podobně. 

Shrnutí

Hlavní program jste si mohli vybrat podle našich tipů a nápadů. Nyní stačí jen zařídit občerstvení a dort, přidat oblíbené písničky a pozvat své nejbližší. Věříme, že si užijete nezapomenutelné odpoledne, večer nebo i celý víkend.

Využijte bezplatné registrace na našem serveru Westwing a získejte pravidelnou dávku inspirace pro váš dům, cestování, zahradu i péči o sebe.

Mohlo by vás také zajímat: