THE WESTWING COLLECTION DAYS: AŽ DO -50 % NA VÍCE NEŽ 1 000 PRODUKTŮ!

Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
co připravit na oslavu 30 narozenin

Plánujete oslavu 30. narozenin? Užijte si ji naplno a přesně podle sebe. Máme pro vás inspiraci na 25 tematických oslav, ze kterých si vybere každý. 

Proč slavit 30. narozeniny

Ať už jste fanoušek narozeninových oslav nebo ne, oslavu třicátých narozenin od vás každý svým způsobem očekává. Proč se zrovna kolem tohoto milníku dělá takový povyk?

Třicet pro mnoho lidí znamená věk, ve kterém už je člověk opravdu dospělý. Oproti předchozím kulatinám už pravděpodobně nestudujete, budujete kariéru, rodinu a možná máte dokonce vlastní dům. 

Pro mnoho lidí je ze stejného důvodu třicítka velmi obávaný věk. Rodina i přátelé mají očekávání, která ne vždy můžeme či chceme naplnit a čím dál více si uvědomujeme, že stárneme. Přesně proto bychom ale měli narozeniny pořádně oslavit, užít si den a přestat z čísla dělat strašáka.

Jak naplánovat oslavu 30. narozenin

Nevíte, jak naplánovat oslavu narozenin? Připravili jsme pro vás soupis těch nejdůležitějších bodů krok za krokem.

 1. Vyberte datum, čas a místo

Datum oslavy bude pravděpodobně okolo samotných narozenin oslavy. Nejlepší den na oslavu je sobota, protože přátelé, rodina ani vy nejste unavení z práce a v neděli můžete odpočívat, když se oslava „rozjede“.

Rozhodněte se, jestli budete oslavu pořádat u sebe doma, v baru, restauraci, parku nebo třeba v pronajatém prostoru s vlastním občerstvením. Výběr místa se částečně odvíjí i podle aktivit a počtu hostů.

Tip: Místo zarezervujte co nejdříve, abyste nemuseli na poslední chvíli měnit plány.

 1.  Naplánujte téma oslavy

Téma oslavy nemusí být nic složité a klidně můžete naplánovat jen posezení u dobrého jídla a pití. Pokud ale chcete uspořádat oslavu se specifickým dress kódem nebo aktivitami, je třeba začít plánovat včas.

 1. Sepište seznam hostů

Sepište seznam hostů, se kterými chcete své třicetiny oslavit. Na základě seznamu poté budete vyrábět / objednávat pozvánky, ale také občerstvení, vytvářet rezervaci místa atd.

 1. Odešlete pozvánky

Pozvánky vyrobte / objednejte a odešlete včas, aby si vaši hosté stihli udělat čas. Ideální je dát o oslavě vědět alespoň čtyři týdny dopředu, ale čím dříve, tím lépe.

 1. Hry a zábava na oslavu 30. narozenin

Jestli chcete na oslavě speciální program, je potřeba jej včas vymyslet a vše zařídit. Nápady na jedinečné oslavy narozenin najdete dále v článku.

 1. Objednejte pití a jídlo na oslavu

Před oslavou je potřeba domluvit občerstvení. Zejména pokud si pronajímáte samotný prostor, musíte zařídit kompletní catering i nápoje. Jestli chcete zařizovat svůj narozeninový dort sami, dejte přátelům vědět, že jej nemají nosit.

25 tipů a nápadů: jak oslavit 30. narozeniny

Chcete své 30. narozeniny oslavit stylově? Inspirujte se jedním z našich 25 nápadů na nezapomenutelnou oslavu narozenin.

 1. Karaoke oslava narozenin

Vyberte na oslavu narozenin bar, kde je k dispozici karaoke nebo pořiďte set do vlastního prostoru. Ze začátku budou možná všichni trochu stydlivý, jak ale bude večer postupovat, nakonec se jistě rozezpívá celá parta.

 1. Brunch a šampaňské

Nemůžete najít termín, kdy by měli všichni vaši blízcí čas v jeden večer? Místo klasické oslavy naplánujte narozeninový brunch! Narozeniny jsou ideální výmluva, proč popíjet šampaňské již v deset ráno.

 1. Escape room na narozeniny

Užijte si na narozeniny trochu dobrodružství a jděte s přáteli na únikovou hru. Před stárnutím sice neuniknete, ujistíte se ale, že jste stále dostatečně mladí, abyste se skvěle bavili.

 1. Narozeninové kempování

Jestli naopak toužíte po klidu, sbalte s pár přáteli stan a spacák a unikněte před světem do přírody. Jestli toužíte po něčem trochu luxusnějším, vždy můžete zvolit glamping.

TIP! 10 tipů na kempování

 1. Večer se stolními hrami

Kdo říká, že oslava musí být plná hlasité hudby a alkoholu? Uspořádejte klidnou oslavu u sebe doma, otevřete láhev dobrého vína a objednejte si něco dobrého z oblíbené restaurace.

 1. Oslava 30. narozenin ve stylu 20. let

Vstupte do třicítky ve stylu 20. let. Třpytivé šaty, výrazné rtěnky, elegantní účesy a sklenky plné šampaňského nikdy nevyjdou z módy.

 1. Disco párty na 30. narozeniny

Do minulosti se na tematických večírcích očividně rádi vracíme. Tentokrát ale sáhneme po neonových barvách, bláznivých účesech a hudbě našeho mládí. 

 1. Párty ve stylu hippie

Nakonec něco mezi – párty ve stylu 60. let se znaky míru, barevným oblečením a dlouhými rozpuštěnými vlasy svázanými čelenkou bude bavit vás i vaše hosty.

 1. Večer v oblíbeném baru

Jak se na narozeniny stát nejoblíbenějším člověkem v místnosti? Jděte do svého oblíbeného baru a objednejte panáka pro všechny. Jen pozor, aby vám celé osazenstvo nechtělo rundu vrátit. 

 1. Párty u bazénu

Letní oslavenci mohou uspořádat uvolněnou oslavu 30. narozenin u bazénu. Na pozvánku nezapomeňte hostům napsat, aby si vzali plavky, zařiďte dobré pití a led a všichni budou spokojení.

 1. Výšlap do hor

Oslavte své narozeniny s parádními výhledy v horách. Naplánujte si s přáteli výšlap na nejbližší kopec a nahoře si připijte na vaše zdraví.

 1. Noc v luxusním hotelu

A nebo si naopak užijte trochu rozmazlování a s partnerem nebo nejlepšími přáteli zarezervujte noc v luxusním hotelu. Nechte se probudit snídaní do postele a bez starostí.

 1. Koncert oblíbené kapely

Bude mít vaše oblíbená kapela na vaše narozeniny poblíž koncert? Kupte si lístky a užijte si večer pod pódiem. Třeba se vám poštěstí a po koncertě potkáte zpěváka.

 1. Narozeninový útěk do zahraničí

Nechce se vám odpovídat na věčné otázky, kdy si koupíte dům, založíte rodinu nebo naplánujete svatbu? Utečte před nimi, doslova. Místo klasické oslavy si naplánujte krátkou dovolenou.

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

 1. Oslava v gala

Chtěli jste vždy na večírek, kde budou všichni ve večerních šatech, smokingách, v pozadí bude hrát příjemný jazz a podávat se budou vybrané jednohubky? Proč takovou oslavu nenaplánovat na své narozeniny?

 1. Zážitková večeře

Milujete dobré jídlo? Naplánujte na narozeniny zážitkovou večeři pro své nejbližší. V některých restauracích mají sestavené speciální zážitkové menu, v jiných dokonce nic jiného nenabízí.

 1. Víno a sýry

Nakupte dobré víno a sýry a užijte si večer plný příjemné konverzace. Jestli chcete posezení ozvláštnit, můžete na začátek domluvit degustaci řízenou someliérem.

 1. Filmový večer

Naplánujte filmový večer u vás doma. Budete potřebovat velkou televizi nebo projektor, spoustu polštářů a dek, aby bylo všem pohodlně a popcorn, chipsy a další zobání.

 1. Seskočte padákem

Děsí vás vstup do dalšího desetiletí? Naučte se překonávat strach a na narozeniny seskočte padákem nebo vyzkoušejte jiný adrenalinový sport.

 1. Víkend ve wellness

Domluvte se s nejlepšími kamarádkami a nechte se celý víkend rozmazlovat ve wellness. Naplánujte si kosmetiku, manikúru, masáž i odpočinek ve vířivce či u bazénu.

 1. Víkend na vinici

Chcete si užít krásnou narozeninovou dovolenou? Nemusíte do zahraničí, stačí zajet na Moravu! Užijte si víkend na vinici a ochutnávejte to nejlepší z našich vinařství.

Tip: Pronajměte si auto s řidičem, abyste zvládli projet několik oblastí.

 1. Narozeninový piknik v parku 

Uspořádejte s přáteli piknik v parku. Na oslavu může každý přinést něco vlastního. Nikdo tak nebude mít příliš mnoho práce a každý si dá to, co má rád.

TIP! Jak uspořádat zahradní párty

 1. Pub Crawl na 30. narozeniny

Znáte Pub Crawl? Stačí vybrat oblíbenou čtvrť ve městě a přesouvat se z baru do baru. V každém ochutnejte pivo nebo dobrý koktejl a jděte zase o dům dál. Každý může vybrat jeden bar nebo si připravte předem daný seznam.

 1. Oslava v zábavním parku

Na zábavní park nikdy nejste moc staří a už vůbec ne ve třiceti! Užijte si adrenalin na horské dráze, závoďte na autodromu a oslaďte si život cukrovou vatou.

 1. Vyrobte si vlastní keramiku nebo šperky

Baví vás tvoření všeho druhu? Domluvte se s kamarády a místo klasické narozeninové oslavy vyražte získávat nové tvoření na kurz. Můžete se naučit renovovat nábytek, tvořit keramiku nebo třeba šperky. Narozeninový dárek si tak sami vyrobíte!

Výzdoba a dekorace na oslavu 30. narozenin

Když máte naplánovaný program, vybrané místo a vymyšlené občerstvení, je na čase vyřešit dekorace. Při výběru jejich stylu se držte tématu vaší oslavy. Jako dekorace by neměly chybět?

 • Papírové i světelné girlandy
 • Dekorace do koktejlů
 • Barevné ubrousky
 • Balónky s héliem
 • Dekorace na stůl
 • Konfety
 • Nápisy
 • Svíčky

Pozvánka na oslavu 30. narozenin

Připravte stejně velkolepou pozvánku jako samotnou oslavu narozenin. Vytvořte nebo objednejte pozvánku ladící k tématu oslavy a odešlete blízkým klasickou poštou.

Pozvánku odešlete s dostatečným předstihem, aby ji pošta doručila včas. Po asi dvou týdnech po odeslání se můžete hostů, kteří se vám neozvali zeptat, jestli jim od vás něco přišlo. Pokud ne, pošta možná udělala chybu a je třeba ji napravit.

Shrnutí

Třicetiny slavíte jen jednou, tak si oslavu pořádně užijte. Naplánujte takový den nebo večer, který pro vás bude přesně na míru a obklopte se rodinou a přáteli. Nezáleží, jestli plánujete divokou noc v baru, zábavné karaoke nebo klidný večer s filmy. Důležité je, že jste s blízkými.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspiraci. Pravidelně pro vás navíc připravujeme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by se Vám také hodit: