Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
navrh zahrady

Léto se už plně hlásí o slovo a tak nastává ten nejlepší čas na skvělou zahradní párty s přáteli či rodinou. Slunečné dny si zaslouží odpočinek u bazénu s chladným drinkem v ruce nebo zábavu s hudbou a míčovými hrami. Přinášíme vám inspiraci a praktické tipy pro uspořádání nejlepší zahradní párty. 

Jak uspořádat zahradní párty? 

Naplánujte dokonalou zahradní párty v několika krocích. Hodit se vám jistě bude náš návod, který vás provede celým plánováním letního večírku na zahradě.  

Pozvěte přátele a vaše známé 

Seznam hostů je potřeba připravit snad pro každou párty nebo večírek, ať už se jedná o narozeninovou oslavu, rozlučkový večírek nebo zahradní párty. Pozvěte všechny blízké, se kterými chcete strávit příjemný čas. Zvolit můžete oficiální pozvánky, abyste měli jistotu, že se ke každému pozvání včas dostalo. 

Určete téma zahradní párty

Zvolené téma vás může provázet celým večírkem. Uzpůsobit tématu lze občerstvení, dekorace i místo zahradní párty. Vyberte si jeden z našich 8 tipů níže.

Občerstvení nemusíte zajišťovat sami 

Obstarat dostatek jídla a pití není zrovna levnou záležitostí. Požádejte tedy hosty, aby každý donesl několik kousků dobrot pro ostatní a ušetřete si tak peníze i spoustu času. Složit se na občerstvení pro všechny je dnes již naprosto běžnou záležitostí.  

Co když se pokazí počasí? 

Naplánovat si můžete nejlepší datum, místo i dekoraci oslavy, ale počasí vám nikdo nezaručí. Pro všechny případy je vhodné zajistit alternativu pro vaši zahradní párty. Pokud nemáte verandu či pergolu, kam by se v případě nepřízně počasí mohli hosté schovat, vyzkoušejte zahradní párty stan. 

Naplánujte dostatek zábavy a zajistěte hudbu 

Snad pro každou párty se hodí připravit hudební mix písniček, kde si každý najde tu svou oblíbenou. Připravte tedy reproduktory a párty může začít. A aby zábava nevázla ani na chvíli, nechte se inspirovat také našimi tipy na párty hry a jiné aktivity. 

8 tipů na perfektní zahradní párty  

Seznam hostů napsaný a pozvánky odeslané? Nyní je tedy na čase vybrat skvělé téma pro zahradní párty a užít si spoustu zábavy s hosty.  

1. Grilovací párty nikdy neurazí 

Mezi velmi oblíbené varianty patří klasické grilovací párty, kde si na rozpáleném grilu každý připraví dobrotu dle svých preferencí. Povídání nad voňavým talířem plným skvělého jídla a chlazeným pivem jednoduše baví snad každého. Připravte si grilovací náčiní, tady se to bude točit! 

2. Posezení pro pány

Pánové jistě ocení nějaký ten čas pro pravý chlapský pokec s dobrým pivem a rozpáleným grilem. Zkuste pro své kolegy a přátele uspořádat pokerovou párty a připravte si nenápadné brýle pro blafování s kartami. Jistě se skvěle pobavíte a odreagujete.  

3. Music párty 

Milujete tanec a dobrou hudbu? Pak pozvěte stejné nadšence a užijte si protančené odpoledne i večer. Pro významnější události, jako jsou oslavy narozenin a podobně, můžete využít služeb některé z oblíbených kapel a užít si soukromý koncert.  

4. Bazénová párty s vodním polem 

Prostorný bazén nabízí nejen možnost osvěžení, ale také zábavu v podobě vodního póla. Sestavte dva týmy po 7 lidech a začněte s dováděním, po kterém vám jistě přijde vhod odpočinek na lehátkách pod slunečníky. 

5. Dýchánek pro dámy  

Pro něžné pohlaví se naopak hodí klidnější zábava. Co tahle párty v boho stylu s nádhernou výzdobou plnou třásní, měkkých materiálů a přírodních barev. Pro boho styl je typické využití sedacích pufů, desítek polštářů a jemný chaos.  

@westwing

A simple, beautiful set up that goes such a long way🥰 #tips #garden #party #interiordesign #interior #homedecor #fyp #diy

♬ Beach Party – Vin Music

6. Zábavný večer s deskovými hrami 

Karetní a deskové hry nabízí stovky způsobů, jak zábavně využít čas. Pozvěte několik přátel na herní večer a vraťte se na chvíli do dětství, kdy vás nezajímalo nic jiného, než co budete hrát jako další v pořadí. Nabízí se klasické hry jako Aktivity, Sázky a dostihy, ale také novější Uno nebo Dixit.  

7. Milujete brunch? 

Pozdní snídani v některých zemích nazývají jako brunch a většinou se jedná o skvělá jídla, jako jsou sladké muffiny, vafle se šlehačkou nebo slané panini. Připravte si žaludky, budou v ráji.  

8. Tropický ostrov  

Moře sice v Česku nenajdeme, ale to neznamená, že si atmosféru tropického ostrova nemůžete užít i u sebe na zahradě. Připravte osvěžující ovoce, drinky do pestrobarevných sklenic a opalovačka může začít. 

Hry a aktivity  

Hlavně se nenudit! Až dojdou témata k hovoru, vytáhněte pár trumfů z rukávu a zajistěte pro hosty skvělou zábavu v podobě her, sportu a jiných aktivit. Mezi oblíbené varianty patří: 

  • Badminton – skvělá sportovní hra pro dva nebo čtyři hráče, u které si protáhnete tělo a zároveň trochu zasoutěžíte. 
  • Petanque – komu se však nechce běhat, může vzít do ruky železnou kouli na petanque a snažit se přiblížit té proklatě malé kuličce v dáli. 
  • Táborový oheň – také jste jako děti trávili léto na táborech? Upéct si brambory nebo marshmallow v ohni může být skvělou zábavou. 
  • Zpívání písní – poté stačí vytáhnout kytaru a zazpívat si společně několik oblíbených hitů. 
  • Vodní bitva – trochu ochlazení přijde vhod? Naplňte balonky nebo vodní pistole a bitva může začít. 

Inspirace: Dekorace na zahradní párty  

Vhodně vybrané doplňky a dekorace celou párty dotvoří a navodí tu nejlepší atmosféru. Nebojte se experimentovat a vybavit svou zahradu praktickými vychytávkami. 

Zahradní párty dekorace většinou budete vybírat dle tématu samotného večírku. Například pro tropické téma nešetřete barvami a letními vzory. Ananas sem, palma tam a vaše párty hned získá styl. Na grilovací párty zase nezapomeňte připravit dostatek náčiní pro grilování a stolů, kde se hosté mohou v klidu pustit do jídla.  

Mezi oblíbené doplňky každé letní párty také patří slunečníky, které vás ochrání před žhavými paprsky a dostatek rozkládacích lehátek. Vše můžete ladit do určité barvy nebo vsadit na pestrobarevnost léta. 

Jak vybrat doplňky a osvětlení na zahradní párty? 

Sice v létě vydrží světlo podstatně déle než v zimě, ale i tak se na večer vybavte vhodným osvětlením. Skvělé jsou nejrůznější lucerny na svíčky, ale také elektrické osvětlovače, které lze umístit kamkoliv, aniž byste museli řešit přívod elektřiny.  

Na terasu nebo altán zase zavěste světelné řetězy, které vypadají opravdu krásně a dodají dostatek světla.  

Shrnutí: 5 základních tipů, jak na zahradní párty 

Jak tedy naplánovat skvělou zahradní párty, kterou si budete chtít zopakovat každý druhý týden? Začněte těmito základními tipy a nešlápnete vedle. 

  1. Pozvěte dostatek přátel a blízkých, se kterými si chcete užít zábavný den. 
  1. Vyberte si vhodné téma a dle něj uzpůsobte také zábavu. 
  1. Na přípravě občerstvení se podílejte společně se svými přáteli. 
  1. Nepodceňte výzdobu a dekorace zahradní párty. Zajistěte především dostatek míst k sezení a odpočinku, osvětlení na večer a slunečníky. 
  1. Nezapomínejte na to, že počasí se může ze dne na den změnit. Počítejte s alternativním plánem. 

Pro další inspiraci a skvělé tipy se zdarma registrujte na našem portálu Westwing. Denně zde najdete mnoho osvědčených rad a užitečných článků, a navíc získáte přístup k nejzajímavějším nabídkám Westwing.  

Mohlo by vás také zajímat: