Jak uspořádat oslavu narozenin

Naplánujte svou oslavu narozenin tak, abyste se na ní nemusela ničím stresovat a užila si pouze zábavu. Připravili jsme pro vás průvodce, na které je třeba při plánování narozenin myslet i tipy na nejzábavnější tematické oslavy. 

Jak uspořádat oslavu narozenin: Krok za krokem 

 1. Vyberte datum a čas konání oslavy. 
 2. Rozmyslete si, kolik hostů chcete pozvat. 
 3. Jaké je roční období? Plánujete oslavu venku nebo uvnitř? 
 4. Vyberte lokalitu. Myslete na počet lidí, počasí, občerstvení i aktivity. 
 5. Rozešlete pozvánky a dejte případně hostům vědět, v jakém stylu se oslava koná. 
 6. Vyžádejte si odpověď do určitého data, kvůli objednávkám občerstvení a pití. 
 7. Zjistěte občerstvení a nápoje svépomocí či s cateringovou společností. 
 8. Vyberte a objednejte u cukrářky narozeninový dort. 
 9. Zkontrolujte vybavení v pronajaté lokalitě.  
 10. Naplánujte aktivity, zábavu a hry.  
 11. Nakupte či pronajměte dekorace. 

Datum oslavy narozenin 

Jako první je třeba zvolit vhodné datum oslavy. Narozeninová párty se většinou koná co nejblíže k samotnému datu narozenin. Ideální den je sobota, případně pátek. Ujistěte se, že nikdo z důležitých hostů již není například na dovolené u moře, nebo nemá naplánovanou jinou událost. 

Rozpočet narozeninové oslavy 

Než budete cokoliv rezervovat, naplánujte rozpočet. Pronájem místa, občerstvení a nápoje se mohou pořádně prodražit. Zvažte, jestli budete hostům vše platit nebo se s nimi domluvíte, že každý zaplatí svou útratu a na vás bude například dort a večeře. 

Počet hostů na oslavě narozenin 

Krásnou narozeninovou oslavu si užijete ve dvaceti i v pěti lidech. Zvažte, zda chcete být jen v kruhu nejbližších nebo chcete uspořádat větší oslavu, na které se uvidíte s každým, koho máte ráda. 

Místo konání narozeninové oslavy 

Kde se oslava bude konat? Místo můžete vybrat podle počtu hostů nebo jím naopak jejich počet omezit. Budou na oslavě i děti vaše či vašich kamarádů? Myslete také na jejich bezpečí a zábavu. 

Tip: Na narozeninovou oslavu můžete pronajmout i chatu mimo město. 

Pozvánky na narozeninovou oslavu 

S pozvánkami na narozeninovou oslavu si nemusíte lámat hlavu tolik jako se svatebním oznámením, můžete se jím ale inspirovat. Pokud nechcete odesílat papírové pozvánky, vystačíte si i s online verzí. Využijte e-mail nebo sociální sítě. 

Dejte hostům vědět, jestli a do kdy potřebujete znát jejich odpověď. Možná budete potřebovat přesný počet hostů kvůli občerstvení či ubytování. Plánujete oslavu v určitém stylu nebo v kostýmech? Informujte hosty na pozvánce. 

Dekorace: V jakém stylu uspořádat narozeninovou párty 

Chcete uspořádat skutečně jedinečnou oslavu? Naplánujte specifické téma! To se může odrazit nejen na výzdobě, ale i na oblečení nebo způsobu servírování jídla.  

Naše nejoblíbenější styly jsou: 

 • Narozeninová oslava v boho stylu 
 • Narozeninová oslava ve vintage stylu 
 • Narozeninová oslava v hippie stylu 
 • Luxusní narozeninová oslava 

Vtipná zábava: Jak zpestřit oslavu narozenin 

Chcete hostům na oslavě nabídnout zábavné aktivity? Připravili jsme několik nápadů: 

 • Párty u bazénu 
 • DIY koktejlový bar 
 • Ochutnávka vína a sýrů 
 • Letní kino pod hvězdami 
 • Vlastní komponování pizzy 
 • Naučte se společně něco nového 
 • Opékání buřtů nebo marshmallow 
 • Turnaj ve stolních hrách 
 • Zkrášlovací procedury 

Jídlo a pití na oslavu 

Při plánování občerstvení, dortu a nápojů na oslavu zvažte především: 

 • Počet hostů 
 • Speciální požadavky 
 • Možnosti servírování 
 • Alergie a další omezení 

Občerstvení můžete připravit sama, případně s pomocí kamarádů či někoho z rodiny nebo ho jednoduše objednat u cateringové společnosti. Pokud se pustíte do vlastní výroby, nezapomeňte obstarat také dostatek nádobí, sklenic, příborů atd. 

8 nápadů a tipů: Jak oslavit narozeniny 

Připravili jsme pro vás osm nápadů na nepřekonatelnou narozeninovou oslavu. Inspirujte se s Westwingem. 

1. SPA narozeninová oslava 

Potřebujete trochu odpočinku? Naplánujte oslavu plnou relaxace. Na večírku si můžete udělat obličejovou masku, upravit nehty a chodit v županu. Jestli chcete rozmazlování posunout na vyšší úroveň, zarezervujte den v lázních. 

2. Narozeninová oslava ve stylu Velkého Gatsbyho 

Třpytivé šaty, čelenky ve vlasech, výrazné rtěnky, slušivé obleky a šampaňské v každé sklence. Milujete jiskru a eleganci dvacátých a třicátých let? Dobrá zpráva je, že patří mezi nejoblíbenější témata oslav, není proto náročné sehnat šaty ani dekorace. 

3. Cesta kolem světa na narozeniny 

Kdo by nechtěl vyrazit na cestu kolem světa? Naaranžujte dekorace, které vyjadřují určitá místa na světě a atmosféru dolaďte typickými jídly. 

Tip: Každá místnost nebo část sálu, ve kterém se oslava koná, může být věnována jednomu kontinentu. 

4. Narozeninová oslava s večeří 

U dobrého jídla je vždy skvělá atmosféra, proč tedy oslavu nezačít chutnou večeří? Aby oslava u stolu nepůsobila příliš formálně, naplánujte ji na zahradě v rustikálním stylu. 

5. Disco narozeninová oslava 

Více než elegance dvacátých let vás baví hravost těch osmdesátých? Naplánujte oslavu v disco stylu! Neobejdete se bez disco koule, dobové hudby a neonového oblečení. 

6. Narozeninová oslava v hippie stylu 

Dokonale uvolněné atmosféry dosáhnete na oslavě v hippie stylu. Rozpuštěné vlasy, batikované oblečení, velké zvony, květiny a hra na kytaru. Pokud nejste fanouškem výrazných barev, zvolte moderní boho styl. 

7. Námořnická narozeninová oslava na lodi 

Slavíte narozeniny v létě a toužíte po něčem skutečně speciálním? Zařiďte pronájem lodi a uspořádejte námořnickou oslavu. Lodě se dají běžně zapůjčit na Vltavě, Labi i na mnoha jezerech, která patří mezi nejkrásnější místa v Česku. 

8. Boho narozeninová oslava 

Na zahradní párty se také skvěle hodí dekorace v boho stylu. Po zahradě rozložte příjemné deky a polštáře na sezení, místo stolů mezi ně položte jen dřevěná prkna a vše doplňte květinami a svíčkami.  

Nejčastější otázky 

Co vás nejvíce zajímá o narozeninových oslavách? 

Shrnutí 

Plánování narozeninové oslavy může být chaotické a stresující. Nebojte se požádat o pomoc, ať už kamarády nebo profesionála. Je jen na vás, jestli budete mít tematickou oslavu nebo si užijete jen klidné odpoledne s přáteli na zahradě či večer v restauraci. Příliš se s oslavou nestresujte a nezapomeňte se také bavit! 

Tip: Plánujete oslavu narozenin pro někoho jiného? Inspirujte se našimi nápady na tajnou oslavu narozenin.  

Využijete bezplatnou registraci na serveru Westwing pro stálou dávku inspirace, tipů a aktuálních kampaní pro ještě krásnější bydlení. 

Mohlo by se vám také hodit: