Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Hry na oslavu

Zábava na oslavu je stejně důležitá jako chutné pohoštění, vhodné místo a stylové dekorace. Správný hostitel by se měl snažit, aby se všichni bavili a řeč nestála. K tomu vám pomohou ty správné párty hry.  

18 zábavných her na oslavu: Naše tipy a inspirace

Připravili jsme pro vás rozsáhlou inspiraci na zábavné hry na oslavy. Vyberete si, ať už pořádáte večerní párty pro dospělé, dětskou oslavu narozenin nebo letní grilování.

Při výběru a plánování hry zvažte:

 • Jak moc jsou si hosté blízcí
 • Co budete mít k dispozici
 • Místo konání oslavy
 • Téma a styl párty
 • Zájmy hostů
 • Věk hostů

Párty hry na večer

Potřebujete trochu rozproudit večerní zábavu? Připravte párty hry, které můžete snadno kombinovat i s alkoholem.

1. Co zrovna hraje?

Hudba funguje na rozproudění nálady vždy skvěle. Připravte playlist s úryvky písniček a hádejte, o jakou se jedná. Můžete také použít soundtracky ke známým filmům a seriálům a hádat, v jakém hrály. Na YouTube najdete předpřipravené playlisty, díky kterým si můžete zahrát i vy.

2. Karaoke

Zazpívejte si společně s přáteli největší hity svého mládí. Budete potřebovat jen počítač nebo televizi, oblíbené písničky a texty. Na YouTube najdete i videa s karaoke texty, která vás navedou. Karaoke má největší úspěch po pár skleničkách alkoholu.

3. Aktivity

Znáte Aktivity? Oblíbená hra, kdy podle zadání kreslíte, vysvětlujete nebo předvádíte určité slovo, pobaví malé i velké. Hru si můžete zahrát i bez originální hrací desky. Každý napište na papírky několik slov, vhoďte je do misky a losujte si, co budou ostatní hádat.

4. Pravda nebo úkol

Sedněte si do kroužku, roztočte láhev a na koho padne, toho čeká jednoduchá otázka: pravda nebo úkol? Podle toho, co si vybere mu zbytek party vymyslí úkol nebo se zeptá na otázku. Je jen na vás, jak moc bude osobní.

5. Napij se, když…

Máte filmový večer, koukáte společně na hokejový zápas nebo máte jen v pozadí puštěnou hudbu? Mnoho moderátorů používá pravidelně jedno výrazné slovo, ve filmech jsou stejné scény… Vymyslete slovo nebo scénu, po které se musí vždy všichni napít. 

Vtipná zábava na oslavu narozenin dospělých

Plánujete narozeninovou oslavu? I na tu se hodí hry a aktivity, které udrží hosty pobaví. 

6. Ochutnávka vín naslepo

Jsou vaši přátelé milovníci vína? Naplánujte pro ně ochutnávku vín naslepo. Vyberte několik různých vín, dejte přátelům ochutnat a nechte je hádat, o které víno se jedná. Nezapomeňte na kvalitní sklenky, ze kterých ucítí chuť i vůni.

7. Hádej, kdo jsem

Klasika, která má desítky obměn. Hádej, kdo jsem můžete hrát se známými osobnostmi, herci, zpěváky, politiky, sportovci, ale i se zvířaty. Jeden z vás bude mít osobu či zvíře v hlavě a ostatní se budou ptát na otázky typu ano / ne. Každý hráč může položit kolik chce otázek, dokud odpovídáte ano, jakmile je odpověď ne, na řadě je další. Hra lze hrát i naopak – všichni ostatní vědí, kdo jste a vy hádáte.

8. Kdo, s kým, proč

Hra, která nevypadá bůhvíjak zábavně, dokud se do ní s přáteli nepustíte. Potřebujete tužku, papír a alespoň čtyři hráče. První hráč na papírek napíše odpověď na „kdo“, druhý „s kým“, třetí „co dělal“ a čtvrtý „proč“. Vznikne vtipný a pomotaný příběh. Ve více lidech můžete dle fantazie rozšířit zadání například o „jaký“ na začátku.

9. Nikdy jsem…

Znáte hru „Nikdy jsem…“? Jednoduchá hra, při které se o sobě něco málo dozvíte, pobavíte se a někteří možná přiopijí. Hráč, který je zrovna na řadě vymyslí něco, co nikdy nedělal a myslí si (nebo ví), že ostatní ano. Ten, pro koho věta neplatí se musí napít. 

Hry na párty pro dva

Hledáte zábavu na večírek ve dvou? Připravili jsme pro vás několik tipů na hry, díky kterým se více poznáte i pobavíte. Můžete si je zahrát třeba při oslavě výročí.

10. Raději bych…

Ptejte se navzájem, co by druhý raději dělal nebo byl. Vymyslete dvě různé situace, obě mohou být stejně skvělé nebo naopak stejně náročné. Druhý se musí rozhodnout, kterou by raději volil.

11. Co je pravda?

Řekněte tři věty: dvě z nich budou pravda a jedna lež. Vaše drahá polovička musí uhodnout, které z prohlášení je pravdivé a které ne. Aby byla hra těžší, zakomponujte matoucí detaily.

12. Skrytý dárek

Máte pro svého partnera nebo partnerku připravený dárek k výročí? Schovejte ho v bytě, připravte příběh s nápovědami a nechte ho hledat. Nápovědy na sebe mohou navazovat klidně celý den, ať je trochu napnutý.

Zábavné hry pro děti na oslavu narozenin

Připravujete dětskou oslavu narozenin? Aby si děti užili skvělou zábavu, připravte pro ně několik her.

13. Turnaj ve stolních hrách

Pořádáte oslavu pro děti v bytě? Na pozvánku připište, aby každé z dětí přineslo svou oblíbenou stolní hru. Až je budete mít všechny pohromadě, připravte dětem turnaj. Snáze se vám bude plánovat, když vám rodiče dětí dají vědět, co za hru přinesou.

14. Hra s nálepkami

Pamatujete, když jsme ve škole sbírali a měnili nálepky? Dají se skvěle využít i na hry. Nakupte několik platíček s nálepkami a každému z dětí dejte stejný počet (třeba pět nebo deset). Děti je musí v průběhu odpoledne nepozorovaně nalepit na své kamarády a ten, kdo se nálepek zbaví první vyhrává.

15. Karty a lžíce

Připravte o jednu lžíci méně, než je dětí a balíček karet. Každému z dětí rozdejte tři nebo čtyři karty a lžíce dejte doprostřed stolu. Nabídněte hráči jednu hru z balíčku – hráč ji může vyměnit za jednu ze svých nebo ji poslat dál. Cílem je nasbírat tři nebo čtyři stejné karty a nepozorovaně vzít jednu lžíci. Kdokoliv si chybějící lžíce všimne, může si vzít jednu také. Prohrává ten, kdo zůstane bez lžíce.

Venkovní hry na párty

Ať už připravujete grilování pro rodinu a přátelé nebo dětskou narozeninovou oslavu na zahradě, budou se vám hodit naše tipy na venkovní hry.

16. Twister

Twister je klasika, která baví děti i dospělé. Pomocí přírodních barev nebo křídy nakreslete na trávník barevná kolečka a během chvíle máte připravená zahradní twister.

17. Frisbee

Další venkovní klasika: frisbee. Kromě klasického házení s ním ale můžete naplánovat mnoho dalších her. Trefujte se do krabičky s vyříznutou dírou, zahrajte si piškvorky na trávníku s frisbee dvou různých barev, nebo je třeba prohazujte skrz hula hoop.

18. Pétanque

Zahrajte si na zahradní oslavě oblíbenou francouzskou hru pétanque. Budete potřebovat sadu kuliček a partu nadšenců. Chcete pétanque obměnit za něco originálního? Vyzkoušejte vikingskou hru Kubb.

Patero pravidel, jak se postarat o zábavu na párty

 1. Vše předem důkladně naplánujte.
 2. Neplánujte her na oslavu příliš mnoho.
 3. Vyberte hry vhodné pro typ a věk hostů.
 4. Sledujte náladu a nikoho do her nenuťte.
 5. Předem zajistěte všechny potřebné doplňky.

Shrnutí 

Není potřeba to s množstvím her přehánět a možná bude volná zábava tak rozprouděná, že se ke hrám ani nedostanete. Vždy je ale dobré mít alespoň jednu nebo dvě naplánované v záloze. Zejména, pokud se hosté mezi sebou neznají, pomůžete jim uvolnit se a navázat kontakt.

Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy na oslavy, inspiraci do domácnosti a naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.

Mohlo by se vám také líbit: