Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Jak uspořádat tajnou oslavu narozenin

Už pro vás někdy někdo připravil tajnou oslavu narozenin? Vzpomenete si, jakou jste z toho měli radost a jak vás toto překvapení potěšilo? Pak jistě neodoláte a pustíte se do přípravy tajné párty pro někoho blízkého. Jak na to vám prozradíme v následujícím článku, abyste připravili nezapomenutelnou párty snů. 

Jak uspořádat tajnou oslavu narozenin: krok za krokem  

Blíží se narozeniny vaší skvělé kamarádky, bratra nebo partnera a vy byste rádi uspořádali oslavu jako překvapení? Tajná oslava narozenin se může stát unikátním zážitkem, který oslavence skutečně potěší, nebo dokonce dojme k slzám. Při organizaci párty s překvapením dodržujte následující postup: 

 1. Plánování překvapení 

  U tajné oslavy je více než důležité vše dobře promyslet, zorganizovat a zároveň utajit před samotným oslavencem. K organizaci si přizvěte jednoho nebo dva pomocníky, jelikož na jednoho je práce s přípravou až moc.  
  Stanovte si vhodné datum oslavy. Pokud narozeniny oslavence nevychází na víkend, zvolte jeden z nejbližších a dále pokračujte s výběrem příhodného místa k oslavě. Nabízí se pronájem chaty, restaurace či oslava u někoho z blízkých přátel doma. Vůbec největší překvapení se vám povede, pokud dokážete oslavence vylákat na pár hodin z domu a připravit večírek přímo u něj v obýváku.  

 2. Seznam hostů  

  Pozvěte blízké kamarády a rodinu oslavence. Hostům rozešlete pozvánky dostatečně dopředu a výrazně v nich uveďte, že se jedná o tajnou párty a nemají nic prozradit.  

 3. Téma tajné párty 

  Ty nejlepší oslavy nesou své speciální téma. Co takhle večer ve stylu 80. let nebo černobílá párty? Přenést se také můžete na exotický ostrov díky oslavě u bazénu s osvěžující drinky a barevnými slunečníky. Možností jsou stovky, tak vyberte tu nejlepší pro daného jednotlivce dle jeho zájmů.  

 4. Občerstvení a výzdoba 

  Poté, co vyberete vhodné téma oslavy, zajistěte občersvení a výzdobu právě dle daného tématu. Se zajištěním všeho potřebného vám pomohou vaši pomocníci a další hosté oslavy. Balónky a konfety už jsou ohrané, zkuste místnost vyzdobit originálně a neotřele. Skvělé jsou různé párty sklenice, dávkovače pití plné ledu a osvěžujících drinků a dostatek míst k sezení. Hodit se vám také bude pánev na popcorn nebo chladicí box.  

 5. Co takhle něco originálního navíc? 

  Pokud vám na oslavenci skutečně záleží, budete jistě usilovat o zajištění netradičního zážitku z celého dne. Co takhle na párty zajistit něco skutečně originálního?  
  Mezi oblíbené volby patří navštívení paintballu či laser game a přestřelka v týmech na život a na smrt. Pro klidnější povahy se hodí například úniková hra nebo výlet po krásách našeho kraje.  

Skvělé tipy: Jak někoho překvapit na narozeniny? 

Tajná oslava je snad jedním z nejsložitějších typů večírku. Je totiž nutné udržet tajemství a vše dobře naplánovat. Oslavence však překvapí v jakémkoliv věku a jistě stojí za to.  

Překvapení na 18. narozeniny 

Přechod do dospělosti se stává jednou z nejlepších příležitostí, kdy uspořádat večírek s překvapením. Pořádáte párty pro svou dceru nebo syna a chcete, aby si ji skutečně užili? Pak se pokuste zkontaktovat jeho nebo její nejlepší kamarádku či kamaráda a zorganizovat večírek společně.  

Pro oslavu dospělosti se hodí divočejší oslavy plné hudby, zábavy a dobrodružství. Zkuste například zajistit pro oslavu dobrého DJ nebo kapelu a připravte se na večer, který nikdy nekončí. 

Překvapení k 20. narozeninám 

Druhé kulatiny většinou patří mezi ty úplně první, které se slaví ve velkém. Zkuste připravit večírek ve stylu retro a vyzdobte místnost světelnými řetězy, na stěny připevněte barevné plakáty a poproste hosty, aby se oblékli do pestrobarevných šatů, nadkolenek a teplákových souprav. O zábavu bude jistě postaráno.  

Tip: Mezi oblíbené párty hry patří nejrůznější deskovky, tradiční flaška, Macháček nebo třeba Nikdy jsem.  

Překvapení k 30. narozeninám 

Oslava třicátých narozenin už se může vést v trochu klidnějším stylu. Je pravděpodobné, že si hosté přivedou také své děti, takže myslete na hrací koutek pro ně.  

Skvělou volbu představuje letní večírek u bazénu s grilováním. Zahrát si můžete plážový volejbal nebo badminton, poté si odpočinout na lehátku a večer si připravit něco dobrého na ohni. Nezapomeňte také objednat nebo upéct dort pro oslavence, kam umístíte třicet malých svíček. V tomto roce to bude asi naposledy, co oslavenci nebude jejich počet vadit.  

Překvapení k 50. narozeninám 

Tajný večírek není záležitostí pouze mladších ročníků. O to víc svého blízkého překvapíte, když mu uspořádáte překvapení k padesátým narozeninám.  

Pozvěte rodinu a přátele a uspořádejte oslavu v restauraci s bowlingem. Dobré jídlo a pití, zábava s kuželkami a příjemná hudba v pozadí vytvoří skvělou atmosféru, na kterou oslavenec bude vzpomínat ještě dlouho.  

Tip: Nezapomeňte na každou oslavu donést vhodný dárek. Mezi oblíbené volby patří dárkové poukazy na nejrůznější zážitky nebo třeba na vybavení do domácnosti.  

Vtipné překvapení k narozeninám  

Chcete oslavu ještě o něco víc okořenit? Pak zkuste do programu zahrnout vtipné a originální překvapení v podobě rozbíjení piňaty.  

Zavažte oslavenci oči a vybavte jej dřevěnou pálkou nebo jiným vhodným předmětem. Postavte jej před piňatu a okolní prostor vykliďte od všeho cenného i od lidí, aby nikdo nepřišel k úrazu.  

Oslavenec se poté bude snažit trefit do piňaty a rozbít ji tak, aby z ní vypadl obsah. Nejčastěji bývá naplněna sladkostmi, konfetami nebo drobnými penězi. Jistě si užijete spoustu zábavy.  

Tip: Piňatu lze jak zakoupit hotovou v nejrůznějších tvarech, tak vyrobit doma. Potřebovat budete karton, barevné papíry nebo třeba noviny, nůžky, lepidlo, provázek, ozdoby a trochu kreativity.  

Shrnutí: 5 základních tipů, jak naplánovat párty jako překvapení 

Pojďme si ještě jednou shrnout základní tipy, jak naplánovat tajnou oslavu narozenin tak, aby oslavenec netušil, že se na něj něco chystá. 

 1. Přizvěte si na pomoc jednoho nebo dva kamarády a zorganizujte párty společně.  
 1. Začněte určením místa, data a tématu oslavy. Zkuste se trefit co nejblíže k datu narozenin a pro místo vyberte například restauraci, domov někoho z vás, park, chatu nebo chalupu.  
 1. Jestliže chcete uspořádat večírek přímo u oslavence doma, zaměstnejte jej na několik hodit něčím nenápadným. Například ho pozvěte na nákupy nebo návštěvu k vám domů. 
 1. Zajistěte dostatek občerstvení, pití a dort na oslavu. Také vyzdobte místnost dle tématu oslavy.  
 1. Překvapte oslavence něčím navíc: může se jednat o netradiční zážitek, zábavu, DJ nebo třeba piňatu. 

Mohlo vás také zajímat:

Zaregistrujte se na serveru Westwing a už vám neuniknou naše aktuální tipy, inspirativní články a rady, a navíc získáte nejlepší nabídky pro interiér i exteriér vašeho domova.