Stoly

Stoly

Sdílet

Najdete nás v
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Stoly Rádce Westwing

Krásně prostřená tabule je centrem pro rodinnou oslavu. Ztělesněním útulné pospolitosti je velký stůl, v obývacím pokoji nebo jídelně, ozdobený dekorativním nádobím, květinami a ladícím ubrusem. Podobně na tom je konferenční stolek, který je ve večerních hodinách v centru společných večerů, s chutným nápojem a lahůdkami, před televizí. Pracovat a vyřizovat věci nemůžete lépe nikde jinde než u psacího stolu.

Westwing miluje stoly, které jsou praktické pro život, plné krásných tvarů, a které se nestávají centry Vašeho života pro jejich funkci, ale i pro jejich vzhled. Protože vybavení domácnosti je úspěšné, pokud se budeme cítit pohodlně a budeme mít pocit, že můžeme dělat, co chceme v tomto koutu určeném k posezení, na této pohovce, nebo u tohoto stolu. V našich nových, každodenních tematických slevách máme nejkrásnější stoly pro každou příležitost!

Stoly pro úžasné podávání večeří

Stůl, odpovídající stylu interiéru

Vedle funkčnosti je také velmi důležitým určujícím prvkem design stolu. Při výběru designu stolu bychom měli brát ohled také na vzhled ostatního nábytku v místnosti.

Pokud je celý interiér v jídelně laděn ve velmi specifickém stylu, jako je například venkovský styl, etnický styl nebo velmi minimalistický styl, tak i vzhled stolu by se měl řídit tímto stylem. Ale nejen styl, ale i barva by měla splynout z celkovým obrazem a dát zbytku místnosti dokonalý celek.

Pro odvážné: Stůl není v „souladu“ se stylem v obývacího pokoje nebo jídelny, ale chcete jím docílit změny stylu? Vyberte zcela jiný styl, než je stávající nábytek a tím ho úmyslně postavíte do kontrastu. Jeden stůl se pro tento účel hodí perfektně! Minimalistický stůl v retro obývacím pokoji, nebo stůl ve venkovském stylu, co se náhle našel v podkroví, který dodá industriální vzhled! Vypadá skvěle! Zvláště pěkné zboží, které dává každé místnosti lesk, přicházejí například také z Avandeo.

Velikosti stolů

Jaká velkost stolu je ta správná? Správná velikost stolu neexistuje. Jakou velikost potřebujete pro kuchyňský, nebo jídelní stůl závisí na několika faktorech: Optimální výška stolu se vypočítá podle výšky postavy a výšky sedáku, ale stůl, který má komfortní výšku pro většinu lidí, má výšku 73 – 79 cm. Tato výška se měří od podlahy po horní hranu.

Nejen výška, ale také šířka stolu je významným faktorem při nákupu. Aby bylo možné u stolu sedět a jíst pohodlně a zároveň mít dostatečný prostor, budete potřebovat alespoň 60 cm na osobu.

Kolik lidí žije ve Vaší domácnosti? Zda zvete často na návštěvu přátele nebo rodinu, to má také vliv na rozhodnutí o šířce stolu. Při výběru by měly být zahrnuty všechny tyto faktory!

Pokud je v čele stolu umístěná židle – i zde budete potřebovat místo na jídlo, pak by mělo být zajištěno, aby minimální hloubka byla 40 centimetrů. Tím bude vytvořeno dostatek pohodlí.

Materiály

Na rozdíl od faktorů jako je styl, barva a velikost stolu, není možné ignorovat použitý materiál. Ale pro jaký materiál se má člověk rozhodnout? Ať už skleněný nebo dřevěný, to samozřejmě závisí především na osobním vkusu. K dispozici je velké množství různých materiálů, které mohou být použity při výrobě stolu – a samozřejmě také mix různých materiálů.

Skutečně dřevěný stůl s robustní horní deskou je zvláště stabilní – z tohoto důvodu, je mnoho jídelních stolů vyrobeno právě ze dřeva. Další výhoda dřevěných stolů je ta, že materiál umožňuje mnoho variací v provedení: Takže tvarování může být rovné a hladké, nebo také hravé a ozdobené, tak aby to vyhovovalo různým stylům. Dřevěný stůl je často velmi masivní, a proto je rovněž nutné zajistit, aby nehrál příliš dominantní roli v místnosti, pokud to ovšem nebylo v plánu od začátku.

Ale ne vždy to musí být dřevěný stůl: Existuje mnoho alternativ. Konferenční stolek ze skla nebo kovu je také velmi elegantní a působí  jemněji než dřevěný stolek. Skleněné výrobky můžete výborně kombinovat s různými kovy, jako je zlato nebo stříbro.

Rozkládací stoly

Nečekaná návštěva a příliš málo prostoru u jídelního stolu? Žádný problém s rozkládacím stolem! V několika jednoduchých krocích můžete rozšířit stůl a rychle ho proměnit na velkou tabuli, takže každý host najde místo. Zejména v kuchyni a obývacím pokoji je jídelní rozkládací stůl velmi populární, protože stůl sám o sobě nezabere tolik místa, pouze v případě potřeby může být rozšířen.

S rozkládacím stolem jste vždy perfektně připraveni na nečekané hosty.

Skládací stoly

Zvláště pro malé místnosti, jako jsou jídelna a kuchyň, jsou skládací stoly ideální. V případě potřeby je můžete použít, jinak zmizí na stěně, takže se nebudou překážet a nezaberou žádné místo.

Stoly a židle

Stěží budete mít stůl bez židle – stoly a židle patří k sobě jako měsíc a hvězdy, jako noc a den – v každém případě se jedná o jídelní a kuchyňské stoly! Tyto stoly fungují pouze s těmi správnými židlemi.

Při kombinování stolu a židle jsou dvě různé verze: jedna varianta je, že stůl a židle k sobě ladí barvou, stylem a materiálem a společně tvoří jeden celek, nebo tvoří kontrast, ve kterém židle mají odlišný styl než stůl – ale přesto tvoří ucelený obrázek.

Každý musí sám rozhodnout, co se mu nejvíce líbí – výběr varianty by měl být rovněž založen v souladu se zbývajícím zařízením.

Nadcházející kampaně