Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Dárek pro tátu

Vymyslet pěkný a originální dárek dá občas dost zabrat. A pokud je to pro někoho blízkého, je to o to větší výzva. Vybrat takový dárek pro tatínka není zrovna jednoduché. Zvlášť, pokud vám táta dává užitečné rady typu, že už má všechno a nic dalšího nepotřebuje.

Po tom všem, co pro nás rodiče však dělají, si jistě zaslouží být obdarováni něčím krásným a výjimečným. A to ať už se jedná o různé příležitosti jako jsou narozeniny, Vánoce nebo třeba Den otců. Díky naším tipům získáte množství nápadů, jak vybrat dárek, který udělá opravdovou radost.

Podle jakých kritérií vybrat dárek pro tátu

A jak vybrat ten pravý dárek? Jde to jednoduché, nejdříve se zamyslete nad tím, co váš tatínek rád dělá, kam chodí, jaké má koníčky, jaká témata ho zajímají. A dále si stanovte váš finanční strop, kterého se držte. A pamatujte na to, že dárek, který potěší nemusí stát hromadu peněz. Jakmile si ujasníte tyto věci, hned již budete mít více jasno nad tím, jaký typ dárku zvolit.

Dárek pro tátu k narozeninám

Narozeniny jsou velkým dnem a jistě si chcete dát na výběru dárku pro tatínka záležet. A každý táta jistě ocení dárek z lásky, kterým ho obdarují jeho ratolesti. Zvažte tedy, co by právě váš tatínek ocenil. Je to vášnivý čtenář nebo luští rád křížovky? Miluje drahá sportovní auta? Nebojte, víme, že tohle je finančně náročnější dar. Ale co takhle darovat projížďku v luxusním autě? A nepodceňujte ani praktické dárky. Využijte příležitost darovat něco, co si váš otec sám nedopřeje nebo co si nemůže dovolit…

 • Ke 30. narozeninám

Určitě bude užitečné, když zařadíme do našich tipů i to, čím obdarovat nastávající tatínky. Když se muž stane otcem, je to v jeho životě nepochybně velká událost. Skvělým a zároveň roztomilým dárkem může být sada triček. A to pro tatínka a syna/dceru.

 • Ke 40. narozeninám

Podobně jako pro nastávající tatínky, udělá i stávajícím tatínkům ohromnou radost dárek vlastnoručně vyrobený přímo od jejich dětí. K tipům, jak takový dárek pro tátu vlastnoručně vyrobit se ještě dostaneme.

 • K 50. narozeninám

Na dárky pro tatínky ve vyzrálejším věku však tady máme hned několik tipů. Gurmánům jistě udělá radost dárkový koš z různých pochutin. A pokud si tatínek potrpí na kvalitní pití, co takhle darovat degustační zážitek nebo kvalitní koňak v dárkovém balení, případně luxusní sadu sklenic? A není náhodou váš tatínek milovníkem šachů? Právě šachovnice v luxusním provedení může být také úžasným dárkem.

 • K 60. narozeninám

Slaví váš tatínek kulaté šedesáté narozeniny? V tom případě jsou skvělé personalizované dárky. Co takhle láhev luxusní whiskey s vepsaným přáním. 

Dárky pro tátu k narozeninám podle koníčků

A pokud má váš tatínek specifické zájmy, máte vyhráno. Zaměřte se na jeho oblast zájmu a hned máte užší výběr, ze kterého zvolíte ten pravý dárek.

 • Sportovec

Pro milovníka sportu může být skvělým dárkem nová sportovní výbava nebo lístky na zápas jeho oblíbeného týmu. Tím žádný sportovec, ať už aktivní nebo pasivní nepohrdne.

TIP! 25 skvělých tipů na dárek pro sportovce

 • Cestovatel

Táta vášnivý cestovatel ocení zájezd do jeho oblíbené destinace. Ať už je to moře, hory nebo jakékoli jiné oblíbené místo. Pokud to váš rozpočet nedovolí, zvolte formu cestování pomocí zajímavé knihy, týkající se míst, které má tatínek rád.

TIP! TOP 25 nejlepších míst: kam na výlet na Moravě

 • Kuchař

Pro táty kuchaře je zase skvělým tipem kurz vaření. Co takhle ten na téma, jak připravit Sushi? Darovat můžete také luxusní sadu nožů, luxusní chňapku nebo nádobí, která se skvělému kuchaři bude jistě do výbavy hodit.

Dárek pro tátu k Vánocům

A co zvolit, když vybíráte dárek pro tátu k Vánocům? K takové příležitosti chcete jistě svým blízkým udělat dárkem radost snad ještě větší než na jiné příležitosti. Pokud si třeba váš tatínek potrpí na upravený zevnějšek, může být skvělým dárkem sada na holení. Ve Westwing naleznete výběr nápadů na dárky, včetně sad na úpravu vousů nebo různých karetních her pro nadšené hráče.

Dárek pro tátu od dcery

Tatínci jsou moc rádi, když dostanou od svých dcer dárek od srdce. A jaký je ten správný dárek pro tátu od cery? Co třeba ten ve formě hrníčku s dojemným citátem? Díky takovému dárku na vás bude tatínek myslet každičký den při ranní kávě.

DIY: Jak vyrobit originální dárek pro tátu

Každému určitě udělá radost dárek od srdce. Pokud máte malé děti, vrhněte se tedy s dětmi na výrobu jednoho takového pro jejich milovaného tatínka. Dárek vyrobíte společně a tatínka jistě zahřeje u srdíčka a potěší. Shromáždili jsme pro vás několik pěkných návrhů:

Dětské otisky nohou a rukou

Tento nápad na dárek je pro malé děti skvělou zábavou. Otisky vytvořte pomocí zářivých jasných barev. A nejmenší je mohou také ozdobit samolepkami a barvami. Velmi nápaditý dárek pro otce, který lze vyrobit s dětmi.

Fotodárky pro tátu

Vaše dítě má se svým otcem jistě mnoho společných zážitků a je potřeba na ně udělat vzpomínku. Například fotoalbum vzpomínek je skvělým dárkem pro tátu, který dojme i toho nejtvrdšího chlapa k slzám.

Návrh trička

Originálním a zároveň osobním dárkem pro otce je oblečení s vlastním designem. Na košili si vytiskněte vtipný nebo milující citát. A udělejte tátu výjimečným.

Zlatá pravidla pro správný výběr dárku pro tátu

A na závěr shrneme pár tipů, jak vybrat ten správný dárek pro milovaného tátu. Tak jako ve všem stačí naslouchat. Kdykoli navštívíte rodiče, poslouchejte, co se jim aktuálně líbí, o čem s nadšením mluví. Pokud tedy již za ta léta nemáte sepsán, alespoň pomyslný seznam dárků, které ocení.

 • Sledujte, co má váš tatínek rád, kam rád chodí, co rád sleduje atd. Případně si můžete tipy, které při různých příležitostech pochytíte, zaznamenávat. Budou se vám následně při výběru dárků hodit.
 • Pamatujte na to, že krásný dárek nerovná se drahý dárek. Velkou radost můžete udělat i maličkostí, kterou táta ocení než velkým darem, který nevyužije.
 • Neodsuzujte praktické dárky. Převážně starší ročníky raději střádají peníze pro děti a vnoučata a své potřeby častokrát odbývají.
 • Nezapomínejte ani na nastávající tatínky.
 • Pokud máte malé děti, vyhraďte si chvilku času a vyrobte pro tatínka dárek vlastnoručně.

Doufáme, že jsme vás inspirovali a vyberte tatínkům ty nejkrásnější dárky. A nezapomeňte, že největším darem jsou společně strávené chvíle společně s blízkými. Využijte také bezplatnou registraci na serveru Westwing, kde získáte další tipy. Například to, jak vybrat ten pravý valentýnský dárek!

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro něho: