Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Kam do přírody

Morava nabízí spoustu krásných míst, ať už přírodních nebo památkových. Jižní Morava je známá svými malebnými vinicemi a Pálavou. Moravský kras nabízí nejkrásnější jeskyně a propasti z celé České republiky. Najdete zde také zajímavé hory jako Hrubý Jeseník nebo Beskydy. Kromě toho se zde vyskytuje řada krásných hradů, zámků a měst. Přijďte se podívat na nejkrásnější místa Moravy. 

Tajemná místa v jižní Moravě  

Mnoho z nás jistě lákají místa opředená tajemstvím. A mezi taková tajemná místa na jižní Moravě patří převážně hrady a zámky. Podívejte se na výčet těch nejzajímavějších staveb a tipy kam na výlet na jižní Moravě. 

 • Hrad Špilberk 

A pokud se bavíme o hradech a zámcích, nelze nezmínit Brno a hrad Špilberk, který je dominantou tohoto města. Můžete se vydat například do tajemných kasemat a místní kostnice. Bojíte se? 

 • Katedrála svatých Pavla a Petra na Petrově 

Zůstaneme ještě v Brně. Dalším zajímavým místem je totiž i tato katedrála, kterou nelze přehlédnout, nachází se v samém centru města. Je přenádherná. I proto se zde pravidelně koná mnoho svateb.  

 • Barokní chrám ve Křtinách 

V Křtinách nacházejících se jen nedaleko od Brna, je k vidění tento energeticky nejsilnější kostel na Moravě. Alespoň tak to tvrdí odborníci. A pokud těmto věcem mezi nebem a zemí nevěříte, nevadí. Podívaná je to každopádně skvělá.  

 • Velehrad 

Významné poutní místo s dlouholetou tradicí. Pokud se budete nacházet na Moravě, zařaďte Velehrad na seznam míst, které musíte alespoň jednou v životě navštívit. Chloubou této farnosti je barokní bazilika i s přilehlými budovami bývalého cisterciáckého kláštera. 

 • Propast Macocha 

Macocha je největší propastí svého druhu u nás a nachází se v oblasti Moravského krasu. Pověst praví, že zlá macecha hodila do propasti nevlastního syna, neunesla však tíhu viny a skočila do propasti také. Ano, je to sice jen pověst, ale i tak z toho mrazí v zádech. .  

Romantický výlet na Moravě  

Přemýšlíte o tom, kam na romantický výlet ve dvou? Představujete si to nějak takhle? Obloha je modrá, ptáčci cvrlikají, slunce svítí a vy ve společném objetí obdivujete třeba jedno z těchto nádherných míst:  

 • Zámek Lednice  

Právem je areál tohoto zámku zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Projít můžete i nádherné a rozlehlé zahrady kolem. Příjemnou procházkou se také dostanete od nedalekého minaretu až k Janovu hradu.  

 • Poutní areál Svatý Kopeček 

Severovýchodně od Olomouce najdete další z významných poutních míst – Svatý Kopeček. Kochat se můžete barokní bazilikou nebo uměleckými díly v podobě soch. Návštěvu tohoto místa můžete spojit s výletem do Olomouce. Její náměstíčko je prostě kouzelné. Hlavně v zimě! 

 • Lysá hora 

Tolik lidí se vydává na východ slunce na Lysou horu. Pokud jste srdcem dobrodruzi, musíte to zkusit také. Ta romantika za to stojí a navíc, tyto zážitky velmi posilují váš vztah. Takže teplé oblečení a hodně sil k výstupu s sebou ajde se na to.  

 • Mikulov 

Co by kamenem dohodil od Pálavských vrchů se nachází toto malebné místo plné lahodného vína a s příjemným historickým nádechem. Vychutnejte si sklenici vínka v jedné z místních vinárniček.  

 • Pálava 

Roztomilé vesničky a vinohrady všude kam se podíváte. Pavlovské vrchy jsou tak nádherné, že nebudete chtít z tohoto místa odjet pryč. Pokud se vám nechce vyjet na dovolenou do zahraničí, tak právě Pálava přímořským letoviskům zdárně konkuruje.  

Kam na výlet s dětmi  

Vymyslet kam na výlet s dětmi tak, aby je bavil déle než hodinu je občas nadlidský úkon. S následujícími tipy však docílíte toho, že rozzáříte dětská očka a vaše děti se budou těšit na další vzrušující výlety. .  

 • Aqualand Moravia 

Aqualand je oblíbenou atrakcí nacházející se v Pasohlávkách nedaleko od Brna. Výhodou je to, že vyžití zde najdete jak v létě, tak i v zimním období. Aqualand se dokonce může pochlubit nejdelším tobogánem v Evropě.  

 • Spirálová rozhledna Stezka nad Vinohrady 

Rozhledna se nachází na Kobylím vrchu u obce Kobylí. Rozhledna je zajímavá svým spirálovitým tvarem a také tím, že na ní nenajdete ani jeden schod. Pohodlně se tedy dostanete nahoru třeba i s kočárkem.  

 • Brněnská přehrada 

Nevšedním zážitkem pro vaše ratolesti může být výlet parníkem. Co takhle spojit plavbu s piknikem u vody a třeba i s koupáním?  

 • Merlinův dětský svět 

Spoustu zábavy si děti užijí v dětském zábavním centru poblíž hranic s Rakouskem v obci Chvalovice. Zkuste někdy spojit nákupy v Hatích s výletem plným radosti pro vaše děti.  

 • Wake Park Merkur Pasohlávky 

Pro větší a sportovně nadané ratolesti je tady něco opravdu originálního. Pokud někdy zavítáte do vodní nádrže Nové Mlýny, vyzkoušejte wakeboarding nebo vodní lyžování. Je to nevšední a adrenalinový zážitek.  

Vybraná vinařství z jižní Moravy

Co by to bylo za výlet na Moravu kdybyste nenavštívíli místní vinařství a neochutnali jejich skvělá vína.

Vinařství Sing Wine

Vinařství Sing Wine je rodinné vinařství z Velkých Bílovic, největší vinařské obci České republiky, které vlastní 12 ha vinohradu a naleznete ho na úrodných tratích Vinohrádky, Přední hora, Zadní hora, Nová hora a Pod Belegrady. Láska celé rodiny k hudbě a také zkoušení árií ve sklepě nejstaršího syna Michala dala vzniknout myšlence a celé koncepci dnešního Vinařství Sing Wine. Toto vinařství vyrábí kvalitní vína s nadčasovým designem, která reflektují skutečné hodnoty a práci celé rodiny.

Webová stránka: singwine.cz

Instagram: @singwine

Práce vinaře nikdy nekončí. Ovšem nebojte se, milovníci vína tu dřinu za těmi krásnými víny určitě vidí.

Vinařství Sing Wine

Vinařství Fuzgrunty

Vinařství Fuzgrunty je mladé rodinné vinařství z obce Bulhary, které vyrábí vysoce kvalitní vína menších šarží s ovocným charakterem. Pokud se vydáte do tohoto vinařství osobně dostanete kromě vína i něco na zub. Z domácí udírny maso i klobásy, z hrnce pak cibulovou marmeládu a z trouby chutný dezert. To vše s krásnou moravskou atmosférou zanechává na duši příjemný pocit. 

Webová stránka: fuzgrunty.cz

Facebook: @vinarstvifuzgrunty 

Kam na výlet v zimě na Moravě

Zimní období a výlety? Pro někoho to moc nejde dohromady, ale věřte, že existuje množství aktivit a míst, která můžete navštívit i v nepříznivém počasí. Zde jsou některé z nich:  

 • Vida park 

Skvělé pro velké i malé vědce. Vědecko-zábavní park je ideální místo, kam zavítat během chmurných dnů. Najdete zde velké množství exponátů, díky kterým poznáte, jak vše kolem nás funguje. Uvidíte, že i fyzika může být zábavná! 

 • Bruslení v Lednicko valtickém areálu 

Zámek Lednice je nádherný a dovedete si představit tu krásu projíždět se tímto dechberoucím místem na bruslích? Můžete se kochat a naplno si užít jízdu kolem Minaretu s výhledem na zámek.  

 • Ski areál Němčičky 

Sportovní vyžití nabízí nejníže položená sjezdovka u nás. Nachází se oblasti Slovácka poblíž města Břeclav.  

 • Curling v Brně 

Pro mnoho lidí je curling poněkud prazvláštním sportem. Zkusit se má ale vše. Vy si tento sport můžete vyzkoušet v hale Nové Zbrojovky v brněnských Židenicích.  

 • Lyžařský areál Klínek v Předklášteří 

Jste začínající lyžař nebo jen hledáte nepříliš náročný terén? Vydejte se do střediska nacházejícího se poblíž Tišnova. K dispozici budete mít tři sjezdovky.  

Výlet se psem po Moravě

Chcete pořádně vyvenčit pejska i sebe, ale už vás nebaví chodit na stále stejná místa? Prozradíme vám kam vyrazit na výlet se psem:  

 • Dívčí hrady  

Pavlovské vrchy jsou součástí chráněné krajinné oblasti Pálava. Jedná se jedno z nejkrásnějších míst jižní Moravy a proto je také hojně navštěvováno turisty. Po vcelku strmé procházce vzhůru na zříceninu hradu vás čeká nezapomenutelný výhled na malebnou krajinu plnou vinohradů. Pejsci jsou zde vítáni a najdou zde i mnoho kamarádů.  

 • Mikulov a Svatý kopeček 

Procvičíte kondici svou i vašeho pejska. Výšlap na Svatý kopeček v Mikulově totiž dá zabrat vám oběma. Ten výhled však stojí za to.  

 • Mandloňové sady v Hustopečích 

Výlet do přírody i s vaším čtyřnohým kamarádem je skvělý nápad. Nemusíte chodit jen po lese. V mandloňovém sadu najdete i rozhlednu. Ten pohled určitě stojí za to množství schodů. 

 • Rozhledna Slunečná 

Vinařská oblast Velké Pavlovice je oblíbená u turistů z celého Česka a nejen to. Nyní je toto místo ještě větším lákadlem, a to díky 225 metrů vysoké rozhledně.   

 • Mariánské údolí  

I ve městě se dá najít kus přírody. V brněnském mariánském údolí se můžete vydat na dlouhou procházku kolem vody. Navíc je to ideální místo pro pejskaře.  

Kam na výlet na moravě: Shrnutí

Morava je plná historických památek, lesů, ale i vinic a rozhleden. Jak si z tolika možností vybrat ten správný výlet přímo pro vás a jak se na něj dobře připravit? Přinášíme krátké shrnutí, jak na to.  

 1. Jedete na výlet sami nebo vyrážíte například s postaršími rodiči? Znovu zvažte terén a délku trasy, kterou jste naplánovali. Opravdu to zvládno i někdo s menší fyzickou kondicí než je ta vaše?  
 1. Pokud jedete s dětmi, snažte se plánovat záživnější formu výletu. Vy sice možná milujete různé variace květinek v lese, děti ale potřebují zábavu. Zkuste vymyslet nějakou hru, kterou si během túry zahrajete.  
 1. Myslete i na vhodnou obuv, oblečení a dostatek vrstev. Bundu vždy můžete sundat a nosit ji v batohu. Pokud je vám však zima, dokáže to nepříjemně zkazit vaši výletní náladu.  
 1. Dostatek vody a lehké občerstvení je základ. Spoléhání se na to, že najdete bufet i v nejzapadlejším koutu lesa se vám může nepříjemně vymstít.  

Mohlo by vás také zajímat:

Hledáte další inspiraci a tipy nejen na výlety? Pak se registrujte na serveru Westwing a získejte každodenní dávku zajímavých článků a k tomu exkluzivní nabídky pro váš nejkrásnější interiér.