Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Zdravá výživa

Pokud chcete čelit výzvám každodenního života, cítit se dobře ve svém těle a užívat si života, přemýšlejte o tom, co jíte. Dodáváte svému tělu živiny, které potřebuje? Pijete dostatek vody? Máte na talíři nízko zpracované suroviny? Naše zdraví a pohoda úzce souvisí s tím, co a jak jíme. Nepíšeme o zázračných dietách nebo kouzelnických tricích na hubnutí. Zaměřujeme se na pozitivní stravovací návyky a tipy, jak jíst zdravě, aniž bychom se vzdali chutných jídel.

Zdravá výživa není o hladovění nebo nevýrazných jídlech. Zdravý talíř je barevný talíř. Po konzumaci výživných jídel máme více energie při schůzkách a cítíme se lehce, protože ji tělo nevyužívá k trávení. Pokud nevíte, kde začít, zkuste do svého jídelníčku zavést více zdravých alternativ. Vyberte si celozrnné těstoviny, rýži a krupici. Připravte si arašídový krém s avokádem, babanami a hořkým kakaem. K snídani si nalámejte ovocný a zeleninový pudink nebo snězte kaši. Vezměte si oříšky, ovoce nebo nakrájenou mrkev jako svačinu do práce. Místo tradiční pizzy zvolte tu z celozrnné mouky. Pamatujte také, že zdravé stravování začíná pitím velkého množství vody. Hydratovaná organzima se cítí lépe!

Správná výživa je pilířem naší pohody

Péče o naše zdraví a správná a vyvážená výživa je jedním z pilířů našeho zdravého životního stylu. Co to v praxi znamená? Je těžké odpovědět jednou větou, protože vyvážená strava se skládá z mnoha faktorů. Národní centrum nutričního vzdělávání jich rozlišuje 6.

  1. Pravidelná jídla.
  2. Výběr obilných produktů, zejména celozrnných.
  3. Jíst zeleninu a ovoce. Pamatujme však na správný poměr: zelenina a ¼ ovoce.
  4. Omezení konzumace masa a živočišných tuků.
  5. Vyhýbejte se cukru a nadměrné soli a nahraďte je kořením, jako je kurkuma nebo zázvor.
  6. Pití alespoň 1,5 litru vody denně.

Uf, zdá se to hodně, ale představit je není tak těžké, jak se zdá. Začněte svou cestu po malých krůčcích, ale již budete blíže svému cíli dobrého zdraví.