Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!

Svatební dekorace

O svém svatebním dni sní spousta žen už od dětství. Shlíží se v pohádkách, kde je princeznám vystrojená velkolepá svatba ověnčená spoustou květin, praporků, girland a dalšími dekoracemi. Takovou pak samy mají v plánu. Avšak každá má pak svou představu. Nenechte se však mýlit. I spoustu mužů má přesnou představu o tom, jak chtějí vyzdobit auto, a co by mělo být na svatebním stole. Dnes už není svatba výsadou žen. Ale jde o okamžik, který do posledního detailu snoubenci spolu doladí.

 

Jaké svatební dekorace vybrat

Už při plánování svatby byste měli vědět, do jakého stylu budete svatbu chtít odít. Milujete přírodu, jste ekologové a líbí se vám jednoduchost. Pak nejspíš i vaše svatební výzdoba bude v přírodní duchu. Tedy spousta květin, větví a přírodní odstíny barev.

Je lepší sepsat seznam, co vše je potřeba zařídit a nakoupit. Na nic nesmíte zapomenout, protože v ten slavnostní den nebude prostor pro to, něco narychlo shánět. Jen s pořádným časovým plánem si zajistíte dokonalou pohádkovou svatbu. Můžete se podívat na různé inspirace na svatební výzdobu na internetu. Tam je neskutečné množství variant a návrhů. Čerpejte různé tipy a pak si je přetvořte do svých. I na Westwing najdete mnoho rad o tom, jaké svatební doplňky volit. Váš den D musí být přece dokonalý.

  • V prvé řadě musíte vyrobit nebo nechat natisknout svatební oznámení. Už na něm by mělo být znát, o jaký typ svatby se bude jednat. Půjde o menší událost nebo honosnou třídenní party na odlehlé chatě v horách? Oznámením jednak dáte přátelům a rodině vědět, že se budete brát a kam se mají dostavit. Dnes je docela moderní si takové pozvánky vytvořit sami. Prolnete do nich svou vzájemnou lásku.
  • Pak je třeba zajistit místo, kde se bude konat obřad a hostina. Takže je nutné vymyslet dekorace na stůl, jak budou vypadat svatební květiny, použité na výzdobu sálu, tanečního parketu, uličky a dalších prostor.
  • Na svatbě nechybí samozřejmě svatební dort. Na dnešních svatbách jsou k vidění i svatební muffiny nebo různé menší dortíky poskládané do jednoho velkého. Avšak klasikou zůstává vícepatrový dort. Patra se volí podle počtu hostů. Čím více, tím větší a vyšší dort. Na něm byste neměli šetřit. Kdo chce, může si nahoru posadit postavičky znázorňující novomanžele.
  • Už víte, jakým autem se povezete na obřad? Nejspíš si vyberete nějaké drahé auto vašich snů a necháte se jím svést. Pak je nutné toto auto také správně nazdobit. Svatební dekorace na auto se liší. Někdo preferuje, stuhy, jiný květiny a další jen zavěšené plechovky.
  • Co by byla nevěsta bez svatebních šatů a kytice? Opět by tyto položky měly ladit se zbytkem. Takže pokud se berete na louce klidně si můžete obléci bohémské volně rozevláté šaty a kytici pojmout jako právě utržené kvítí na lánech trávy a polí.

Svatební dekorace

Vidíte sami, že toho není zrovna málo. Ale dekorace jsou to, co dělají vaši svatbu odlišnou, od ostatních. Ty dodají pomyslnou tečku a dodají hlavně charakter celé svatbě. Pokud chcete dodat na romantičnosti, rozvěste po místnosti girlandy a balonky. Střapce jsou taky skvělé, protože krásně ozdobí každý kout a volný prostor. Pod strop můžete zavěsit i lucerny nebo lampiony. Až se večer setmí, budou kouzelnou podívanou a vaše oslavy budou nezapomenutelné.

Mohlo by vás zajímat:

Kdo se stará o výzdobu

Zpravidla nevěsta a ženich nebo to nechají na svědcích. Ti by měli znát jejich přesné požadavky a představy o tom, jaký den si přejí zažít. A měli by se pokusit jej do puntíku splnit. Dekorace se dají snadno vyrobit anebo dnes i levně objednat z Číny. Je mnoho variant, barevných schémat a možností.

Výzdobu je vhodné připravit den předem. V den obřadu je třeba se zaměřit na jiné věci, a ne na to, zda je nafouknuto dost balonku a rozestaveno dostatek květin. Nechte si tedy časovou rezervu a vše dopředu zařiďte. Zkontrolujte hlavně stůl, u kterého budou všichni hosté posedávat. Dále je velmi efektivní, pokud zařídíte fotografický koutek a rozvěsíte po zdech zvětšené fotky nevěsty a ženicha z dob jejich největší zamilovanosti a štěstí.

V den svatby

Nezapomeňte na vyzvednutí dortu a svatební kytice, které se chystají se na den svatby. Musí se tak většinou ten den ráno vyzvednout. Mějte také po ruce dost konfet a rýže. Použijete je po obřadu. Auto pro nevěstu, případně ženicha, je nutné mít u domu. Nelze na ně čekat, pokud se zaseknou v zácpě. Proto raději mějte raději plán B.

Jako novomanželé vám bude hodně gratulováno. Dostanete spoustu svatební přání a darů, za které se sluší poděkovat. Stačí rozeslat děkovné karty. Co pak s nimi uděláte, je na vás.

Den jako malovaný

I přes veškeré plánování se dopředu smiřte s myšlenkou, že ne vše dokonale klapne. Zajisté se něco pokazí a vy budete nuceni to vyřešit. Nic si z toho nedělejte.

Třeba se vám při obřadu zakutálí prsten, roztrhnete si šaty, klopýtnete, když vás budou natáčet, celý den bude pršet, spadne vám dort nebo majitelé restaurace nachystají jiné pohoštění na stůl. To vše se dá přežít. Hlavně myslet pozitivně. Toto nemůžete ovlivnit. Co však můžete dotáhnou skoro k dokonalosti, je právě výzdoba a svatební dekorace. Ty si můžete začít chystat a vybírat klidně hned v den požádání o ruku.

Pár tipů, jak dekorace využít

  • Květiny nemusíte pouze držet nebo je mít ve váze. Můžete je jednoduše otrhat a okvětní lístky poházet okolo cesty kudy půjdete k obřadnímu místu.
  • Květiny lze také nechat zaplést do vlasů nebo do věnečků, a ty rozdat družičkám.
  • Skvěle vypadají stuhy zavěšené ze stropu. Platí to i o girlandách, tylu a dalších materiálech, které tvoří skvělé dekorace. Místo tak zútulní a dodá mu romantiky.
  • Nápisy a cedulky s pojmy či piktogramy lze použít jak na svatebním stole, tak ve foto koutku.
  • Zkuste zvolit netradiční dort. Ty hutné s máslovým krémem stejně nikomu nechutnají. Takže třeba odlehčená verze nebo něco na styl Tiramisu bude skvělou lahůdkou. A pokud jej necháte složit z více kousků, budete mít i efektivní dekoraci na stole.

Mohlo by vás také zajímat:

Westwing přináší mnoho inspirace a dobrých rad. Zaregistrujte se, aby vám už žádné neunikly. I vaše svatba může být pohádková a váš společný domov pěkně zařízen.