Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
svatebni-dekorace-na-auto-55

Svatební den by měl být jeden z vašich nejhezčích. Vše by mělo být promyšleno do posledního detailu. Svatba je krásným počinem, který si zaslouží pěkně vyzdobit. Takže je potřeba objednat nádherné místo pro obřad a hostinu a pak zajistit výzdobu, oznámení, a také stylový příjezd hostů a hlavně nevěsty. V oblibě je půjčení honosných automobilů, které se vyzdobí v duchu svatby. Nevěsta pak jím je tradičně vezena od svého rodného domova k místu konání svatby. Poradíme, jak připravit svatební dekorace na auto, aby bylo skutečným klenotem svatebního průvodu.

Kdo by se měl postarat o výzdobu

Zde se řiďte instinktem. Není na to žádné pravidlo, ale pouze domluva mezi zúčastněnými.

 • V prvé řadě je nutné si uvědomit, jaký typ auta je pro vás vhodné. Starý veterán, luxusní BMW nebo nějaké super rychlé žihadlo ve stylu Ferrari? Volte dle stylu svatby.
 • Až tak učiníte, najděte své vysněné a domluvte se s majitelem. Někteří auto půjčí i s klíčky, jiní vám budou sami dělat řidiče a další určují podmínky k výzdobě auta.
 • Jsou majitelé, kteří ji připraví sami. Toto vše je potřeba projednat, než složíte zálohu.
 • Každopádně toto můžete řešit sami nebo to přenechat na svědcích. Samozřejmě s celým seznamem instrukcí a požadavků.
 • Auta svatebčanů se zdobí bílou stuhou v den svatby.

Kdy zařídit svatební auto

Záleží v kolik hodin je obřad. Pokud je to později odpoledne, můžete zdobení auta nechat až na ráno v den obřadu. Pokud je v dopoledních hodinách, je lepší a časově vhodnější, aby zkrášlení auta proběhlo v podvečer svatby. Vy budete klidnější a vaší svědkyni se taky uleví.

Na co všechno nezapomenout při zařízení svatebního auta

 • Vybrat to správné auto.
 • Kontaktovat majitele a domluvit podrobnosti.
 • Nakoupit květiny.
 • Sehnat přísavky na kapotu auta, stuhy, mašle a další dekorativní předměty.
 • Určit, kdo bude řidič.
 • Ozdobit jej.

Svatební dekorace na auto: 15 tipů a nápadů na krásnou výzdobu

Vyzdobit auto lze mnoha způsoby. Vždy by však mělo platit, aby to bylo v souladu s celým pojetím svatby. Takže pokud máte svatební veselí ve stylu komiksu, klidně na auto připevněte cedulky s nápisy a odlepovací nálepky. Nejčastěji se však volí květinové aranžmá. Podle vzoru Ameriky si pak lidé také věší plechovky za auto. I dnes lze vidět panenky připevněné na kapotě auta.

 • Stuhy – Můžete zvolit různé šíře a barvy. Dají se všelijak proplést, svázat nebo nechat volně viset. Myslete však na to, aby nevlály řidiči ve výhledu.
 • Květiny – Tady je velkou výhodou jejich velká variabilita. Co se týká velikosti, barev a různých seskupení. Každé květinářství vám ikebanu sváže podle vašeho vkusu. Pokud pojedete po dálnici, je dobré kytici ale sundat. Mohla by se poškodit nebo dokonce odletět.
 • Srdce – Velmi oblíbený tvar v případě svatby. Symbolizuje lásku mezi snoubenci. Můžete ho vytvořit ze všeho co je po ruce. Proutí, karton, drátky.
 • Balonky – Napusťte je heliem nebo klidně stačí jen vzduchem a máte originální výzdobu na auto. Můžete je všelijak popsat nebo pomalovat hesly a ikonami. Volte je v barvách svatby či čistě bílé a máte auto jako na styl pohádky Vzhůru do oblak.
 • Nálepky – Dnes se dají natisknout speciální, které nijak nepoškodí lak. Oblíbené jsou nápisy jako Just married, Novomanželé, Just do it atd.
 • SPZ – To stejné můžete nalepit na poznávací značku auta. Na tu chvilku to určitě nebude vadit ani policii.
 • Postavičky, plyšáci, panenky – Cokoliv, co představuje nevěstu a ženich můžete připevnit na auto. Takže panenka ve svatebních šatech, medvídek ve fraku apod
 • Třásně – Každý jistě zná dětská kola s třásněmi na řídítkách. Tak to stejné lze udělat na zpětná zrcátka od auta. Uvažte na ně třásně ze stuh, krepáku, proužků látky nebo třeba celofánu.
 • Plechovky – Ty jsou všude k dostání. Stačí požádat rodinu a okolí, ať vám jich pár schovají. Pak je nastříkejte, popište podle své fantazie (často se píše datum, hodina obřadu, iniciály) a zapřáhněte za auto. Pokud použijete alespoň dva rozměry, bude to při jízdě vydávat odlišný zvuk.
 • Pom poms – Zdobí nejen party a dětské oslavy, ale i auto. Opět je můžete zavěsit za kliky, zrcátka nebo klidně z nich vytvořit hada a vytvořit všelijaké obrazce na kapotě.
 • Mašle – Máte svatbu v ekologickém duchu, retro nebo prostě jen milujete odlišnosti? Co tak vytvořit mašle z pytloviny, krajky a stužky. Vypadají přímo božsky. Méně je více, proto bohatě postačí dvě na celé auto.
 • Tyl, organza – Jsou velmi lehké materiály. Vytvoříte z nich velmi nadýchané dekorace. Mašle nebo jen je různě prověste kolem dveří auta.
 • Fixy – Dnes jsou k dostání i fixy určené k popisu aut. Dají se pak snadno smýt. Takže můžete nechat auto popsat přímo svatebčany. Jen ať se vyřádí a napíší vám vzkazy, které vás budou provázet ve svatební den.
 • Vlajky – Minimalisté si na květinové honosné výzdobě moc nepotrpí. Ale taková vlaječka, která ukazuje, že jste se právě vzali, to je jiná. Ti šikovní si ji doma vyrobí z prostěradla.
 • Girlandy – Zvolte motiv, materiál a velikost a vyrobte z toho girlandu. Takže třeba kartonové srdce mezi sebou provlečte a ty pak zavěste vkusně na auto.

Svatební dekorace na auto: jak vyrobit DIY výzdobu

Výzdobu na auto většinou řeší buď nevěsta, svědci nebo majitel vozu. A pak máte dvě možnosti. Výzdobu lze koupit nebo zaplatit někomu, aby ji připravil za vás. Pokud si rádi věci děláte po svém nebo chcete jen ušetřit, vyrobte si ji sami. Je to velmi prosté. Třeba takové aranžmá z organzy a květin je klasikou, která nezklame.

 1. Připravte si dostatek organzy v barvě svatby, nůžky, drátek, kleště, přísavky a květiny.

 2. Drátek si vytvarujte do tvaru srdce a konce k sobě připevněte pomocí kleští, kdy je kolem sebe obtočíte.

  Kolem drátku omotejte organzu tak, aby nebyl vidět. Klidně ji příliš neutahujte, ale musí být patrný prvotní tvar.
 3. Připevněte ke kostře přísavky, které budou sloužit k uchycení na kapotu. Zde se řiďte pokyny výrobce.

 4. Na jednu stranu srdíčka připevněte květiny.

  Nemusíte po celé délce. Spíše jimi zaplňte dvě třetiny. Skvěle vypadají růže, orchideje, lilie a pivoňky. Tady hlavně bude jejich výběr záviset na měsíci, ve kterém svatba proběhne. Ale v každém dobrém květinářství vám poradí.
 5. Připevněte celou dekoraci na auto, zafixujte a můžete vyrazit.

Svatební dekorace na auto: 5 zásad jak správně dekorovat auto

Auto je v dnešní době jedním z hlavních symbolů svatby. Snoubenci se těší, až se projedou ve Ferrari, starém veteránu, BMW, Rolls royce apod. Věřte, že hlavně ženich si na výběru dává velmi záležet. Tradičně je auto jedno, ve kterém se na svatbu veze nevěsta a po obřadu oba novomanželé. Ale objevují se už i dvě auta, protože se ženich a nevěsta neumí dohodnout na typu vozu. Dá se také zvolit úplně jiná varianta.

Ne každý je milovníkem auta. Můžete si pronajmout kočár a nechat se povozit nastrojenými koňmi. Jsou však ještě nápaditější odvozy. Co takhle motorka, kolo se zapřáhnutým vozíkem pro nevěstu nebo prostě dojít po svých?

 • Barevné ladění svatební dekorace na auto je ve stejném duchu jako zbytek svatby.
 • Můžete si ji zakoupit, nechat na majiteli auta nebo si ji sami vyrobit.
 • Použít lze prakticky jakýkoli materiál. V jednoduchosti je však krása.
 • Než začnete zdobit půjčený vůz, domluvte se na všem s majitelem. Ne každý by byl nadšen z nálepek nebo fixu.
 • Mějte vždy variantu snadného sejmutí dekorace. Při velké rychlosti na cestách nebo třeba i dálnici hrozí utržení. Ohrozili byste tak provoz a třeba to i museli složitě uklízet.

Mohlo by vás také zajímat:

Věříme, že alespoň jeden z našich tipů na svatební výzdobu auta sami použijete. Při registraci na Westwing, pak budete dostávat další celou řadu tipů a návodů na další věci ohledně svatby, jako je třeba dekorace na stůl, oznámení, doplňky apod., ale i z jiných oblastí.