Bezplatné vrácení zboží
100 dní na vrácení zboží
jarni-dekorace-na-okno-3

Jarní dekorace rozzáří váš byt po dlouhé a tmavé zimě. Vánoční barvy a radost už jsou pouze ve vzpomínkách, bílá pohádka se proměnila v pochmurnou a mokrou zimu a všichni už vyhlížíme první jarní dny. Abychom je domů přilákali trochu dříve, je na čase naše domovy osvěžit pomocí jarních dekorací.

10x inspirace na jarní dekorace do bytu

Prostředí, kterým se každý den obklopujeme má silný vliv na naši náladu. Proto neváhejte a přineste do svého domova trochu jarní pozitivity pomocí správných doplňků. Připravili jsme pro vás inspiraci na nejkrásnější jarní dekorace do bytu.

1. Deky, plédy a přehozy v jarních barvách

Máte na sedací soupravě v obývacím pokoji příjemné deky, do kterých jste se celou zimu chumlali při čtení knihy, popíjení horkého čaje a užívání hygge atmosféry? Byla by škoda pokoj o prvek ochudit jen proto, že je teplo. Vyměňte vlněné deky za lehké bavlněné nebo lněné plédy v pestrých barvách. 

2. Čerstvé květiny

Čerstvé květiny jsou asi nejkrásnější a nejefektnější dekorací do bytu. A jaro si jejich použití přímo žádá! Pořiďte si pěknou vázu a naaranžujte do ní sezónní květiny. Trendem jsou ručně dělané keramické nebo foukané z kouřového skla. 

TIP! Jak vybrat květiny na balkon: 20 kouzelných tipů a nápadů

3. Pokojové rostliny

Zeleň do bytu můžete dodat i pomocí pokojových rostlin. Oproti těm ve váze je nebudete muset měnit každý týden a se správnou péčí budou dělat parádu mnoho let. Navíc zlepší vzduch v místnosti. Jaro je ideální doba na jejich řízkování a přesazování.

4. Jarní vůně

Provoňte svůj domov pomocí svíček, aroma difuzérů nebo čerstvých květin. Na jaro se hodí lehké a svěží vůně zahrady a louky. Doporučujeme například eukalyptus, dřevité a citrusové vůně nebo květinové aroma.

5. Barevné polštářky

Chcete rozzářit místnost, ale nepotrpíte si na barvy ve velkém měřítku? Pořiďte pár barevných polštářků a rozložte je na křesla, sedací soupravu i na široký parapet. Povlaky na dekorační polštářky můžete pravidelně obměňovat podle ročních období.

6. Jarní dekorace na zeď

Na jaře můžete vyměnit i dekorace na zdech. Jestli nemáte kde skladovat různé obrazy a dekorace, máme pro vás praktický trik. Pořiďte pěkné rámy a vložte do nich plakáty. Těch může být v rámu i několik na sobě, vepředu vždy ten, který chcete zrovna vidět.

TIP! 15 skvělých tipů: dekorace na zeď do chodby

7. Lněné povlečení

Vaší ložnici dodá jarní nádech stylové lněné povlečení. Rustikální vzhled materiálu se na jaro skvěle hodí a navíc má perfektní vlastnosti. Při chladnějších nocích zahřeje a jakmile se oteplí, bude chladit. 

8. Barevné polstrování na balkon

Konečně je čas začít opět využívat balkon! Aby bylo posezení ještě lákavější, doplňte ho o barevné polstrování. Na jaře ještě nejsou dny tak dlouhé a večery teplé, proto nezapomeňte na světelné řetězy a deky na zahřátí.

9. Velikonoční dekorace

Mnoho velikonočních dekorací se hodí klidně na celé jaro! Osení můžete tentokrát zasadit dříve a udržovat jej po celé jaro. Z větviček na stole pouze sundejte vajíčka a nechte je jako přírodní jarní dekoraci a stejně tak uzpůsobte dekorace na oknech nebo dveřích. 

10. Jarní věnec

Věnce jsou v našich domovech stálicí zejména v období adventu, čím dál častěji je ale vídáme i v průběhu ostatních ročních období. Na jaře by měl být věnec plný barev a květin. Použít ho můžete na dveře, do oken i jako jarní dekoraci na stůl.

Jak na jarní dekorace: Tipy na závěr

  • Pusťte se do úklidu: Nová sezóna pomalu začíná, proto je ideální čas na velký jarní úklid. Jestli máte pocit, že váš domov potřebuje provzdušnit, možná je vhodný čas na tzv. decluttering, tedy probrání věcí a vyřazení všeho, co již nevyužíváte nebo vám nedělá radost. Jakmile budete mít jarní úklid hotový, váš domov bude připravený na výzdobu.
  • Prosvětlete svůj byt: Dodejte svému bytu světlo a lehkost výměnou těžkých, tmavých dek, polštářků, ale i koberců nebo nástěnných dekorací za jemnější. Hodí se zářivé a světlé barvy, materiály jako je len nebo bavlna i květinové vzory.
  • Přineste přírodu do interiéru: Sázení květin, první bylinky a zelená tráva jsou bez debat znaky, které máme s jarem spojené. Přineste si jarní svěžest do bytu nebo na balkon v truhlících a květináčích.
  • Upravte balkon: Jestli máte to štěstí a vlastníte byt s balkonem, na jaře na něm jistě budete trávit mnoho času. Vytvořte si městskou jarní oázu a upravte po zimě květiny, pořiďte si příjemné posezení a nezapomeňte ani na barevné textilie a dekorace.
  • Provoňte byt: Je čas vyměnit vůni skořice, vanilky a jablečného štrůdlu za svěží, jarní vůně. Můžete využít čerstvé květiny, ale i svíčky či difuzéry. Hodí se například citrusové, travnaté či květinové vůně. 

Pomohl vám dnešní článek s plánováním jarní výzdoby bytu? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a už nikdy nepřijdete o nejnovější články, inspiraci, tipy ani exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.