Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Vázy Rádce Westwing

Jedna květina řekne často víc než tisíc slov, ale i prezentace květin a rostlin je důležitým momentem, protože i tyto krásky je třeba náležitě představit. A to lze nejlépe pomocí krásné vázy.

Díky stylovým vázám můžete nejen prezentovat své růže, tulipány, ale můžete současně získat i opravdu krásné dekorativní prvky, s nimiž můžete univerzálně a nápaditě vyzdobit svůj domov.

Široká škála váz

I u váz platí: Máte opravdu obrovský výběr, protože tyto modely se vyskytují od malých mini váz až po velké podlahové vázy ze skla přes pryž až po porcelán a také u barev moc nezapůsobíte s jednoduchou skleněnou vázou, chce to nádherné barvy, jako je žlutá, zelená, červená nebo fialová – takže si najděte vždy vázu vhodnou pro každé roční období nebo pro zvláštní příležitosti.

Ale vedle mnoha různých druhů a stylů najdete nejen vhodné modely pro různá roční období a zvláštní příležitosti, ale existují také vhodné vázy pro každý styl a každý prostor!

Tip na dekoraci: Máte opravdu mimořádně krásnou květinu? Pak byste ji měli doplnit spíše střízlivou a jednoduchou vázou, aby květina zářila jako výjimečný solitér. U spíše jemnějších kytic nebo květin může být váza klidně výraznější a opticky tím vyniknout. Toto naaranžování se dobře vyjímá na odkládacím stolku nebo na podlaze, když je květina výrazná a dostatečně velká.

Vázy pro zavěšení

Musí vázy stát vždy na jednom místě, kde plní svůj úkol, že mají vypadat báječně? Ne, protože existují také závěsné vázy, které nejenom že krásně vypadají a pěkně působí, ony samy jsou prostě skutečným tahákem! Závěsné vázy můžou v podstatě viset kdekoliv, kde se vám to hodí nejlépe, buď jako výzdoba oken nebo vstupních prostor.

Takové vázy si můžete snadno vyrobit sami: Vezměte si několik váz nebo lahví, které chcete zavěsit, a svažte je silnějším drátem kolem hrdla. Dávejte hlavně pozor na to, aby drát nemohl z vázy sklouznout dolů, proto je důležité, aby hrdlo lahve mělo správný okraj. Pokud je drát nevýrazný a není hezký, pak ho můžete obvázat šňůrou nebo jiným provázkem.

Které vázy se hodí pro různé květiny?

Květiny a vázy prostě patří k sobě a při výzdobě byste na to měli vždy myslet, protože jenom když spolu ladí, je výsledkem okouzlující obraz. Pokud vidíte květiny s vázou jako jednu společnou dekoraci, pak je všechno v pořádku.

Na co si dát pozor, pokud chcete kombinovat několik váz dohromady? Pokud chcete ozdobit komodu, odkládací stolek nebo parapet okna pěkným naaranžováním různých váz, je lepší, když si vždy zvolíte lichý počet váz a různé výšky předmětů. Vždy tak máte základní prvek této kombinace – to znamená, že buď mají vázy stejný styl a různé barvy, nebo vycházejí z různých stylů, ale září pouze v jedné barvě. Soubor tak při aranžování váz působí mnohem harmoničtěji a celkově kompaktněji.

Pro různé druhy květin se hodí různé vázy, protože například růže vyžadují velké množství vody, a proto by měly být v dostatečně velké váze. Amaryllis potřebují hodně prostoru a právě podlahové vázy poskytují těmto nádherným květinám prostor, který tak potřebují!

Univerzální použití: skleněné vázy

Řekne-li se váza, pomyslíme zpravidla na její využití květinami – k čemuž je samozřejmě určena. Díky skleněným vázám můžete ale udělat mnohem víc! Průhledný materiál umožňuje pohled do vnitřku vázy. Využijte možnosti, které sklo nabízí: Barevné nebo pastelové dekorativní kameny a písek, granulát, nebo perly se k tomu také docela dobře hodí. Samozřejmě tam můžete vždy znovu umístit květiny, ale také svíčky, lastury nebo kameny z nich učiní mimořádně krásný objekt! Sezónní výzdoba tu funguje také. Zimní doplňky jako soby nebo cukrové tyčinky na umělém sněhu nebo velikonoční vajíčka a králíčci na zelené trávě: skleněná váza je multifunkční!

Jak vázu zase správně vyčistit?

Aby vázy dobře vypadaly a aby se květiny daly hezky naaranžovat, musí být vázy pěkné a čisté. Ale to není vždy tak jednoduché, protože mají často špinavé kroužky od vody či vápenné usazeniny. Navíc mnoho váz se vzhledem k jejich struktuře velmi obtížně čistí.

V myčce na nádobí nebo v horké vodě, s čisticím prostředkem a měkkým nylonovým kartáčkem se některé nečistoty odstraní rychle a poměrně jednoduše, ale některé skvrny jsou opravdu problematické. Zvláště u vázy s úzkým hrdlem je čištění často komplikované, a proto se doporučuje, naplnit vázu vodou a přidat jednu tabletu na čištění zubů. Jsou velmi účinné a současně i dezinfikují a vázy pak opět krásně zazáří!

Ozdobte si svůj domov nádhernými vázami, jsou to zaručené magnety – s květinou nebo bez ní!

Přehled různých váz

Existují jednoduché a neobvyklé vázy, v různých barvách a tvarech, ale všechny mají jedno společné: vázy jsou skvělé dekorace. Navíc se dají perfektně sladit s veškerým nábytkem a kombinovat s dalšími doplňky jako například rámy obrazů.

Vázy jsou z těchto materiálů:

  • sklo
  • hlína
  • keramika
  • kov
  • dřevo
  • porcelán

Nejčastější tvary váz jsou:

  • kulaté
  • jako zkumavka
  • cylindrické

Vázy se mohou také nadále dělit na podlahové vázy, stolní vázy, vázy pro zavěšení a další nejrůznější květinové vázy. Existuje opravdu velký výběr a každý si tak může najít perfektní vázu pro každou příležitost. Změňte svůj domov vázami na voňavé květinové moře!

Nadcházející kampaně