Chcete se dozvědět více? Přečtěte si našeho rádce

Zrcadla Rádce Westwing

Zrcadlo, nástěnné zrcadlo - ranní pohled do zrcadla a s tím související otázka „Jak vypadám?“ jsou součástí našeho každodenního ranního rituálu. Ačkoli zrcadlo nereaguje jako v pohádce lidským hlasem, ale odpovídá nám ve formě našeho nezfalšovaného obrazu.

Bez ohledu na to, jak moc spěcháme, je letmý pohled do zrcadla nezbytný. V téměř žádné domácnosti není jen jedno zrcadlo, protože kromě jeho skutečné funkce se uplatní všude také jako pokojová dekorace. Zrcadla se nabízejí v různých tvarech a stylech a v mnoha různých provedeních, takže si vyberete pro každou místnost a podle jakéhokoliv vkusu. Zrcadla v nejrůznějších provedeních jsou skvělé bytové doplňky. Na Westwing najdete každý den v nových tematických prodejních kampaních s až 70% slevou skvělé bytové dekorace, které prostě musíte mít. V nabídce je vždy také krásný nábytek, kterým si můžete doplnit svůj interiér. Naši odborníci-stylisté denně vyhledávají nejnovější trendy, takže budete mít každodenní neustálý výběr nejnovějších produktů. Začleňte do svého zařízení vlastní projekty podle vzoru„udělej si sám“ a vyzdobte si bydlení pro sebe a své nejbližší!

Zrcadla a jejich historie

Historie zrcadla je stará jako lidstvo samo, protože od samého počátku člověk pociťoval touhu pozorovat se a zdobit se například šperky nebo malováním na tělo, jak to lidé činili již od doby kamenné. Nejprve používali jako zrcadlo tichou a klidnou hladinu vody a první uměle vytvořená zrcadla byly pravděpodobně mělké mísy naplněné vodou.S příchodem kovů během doby měděné a bronzové lidé vytvořili první vzorky z leštěných kovů, takže v Mezopotámii se objevila první bronzová zrcadla již 3000 let před naším letopočtem. Zrcadla z bronzu a měděných desek jsou známá jak ze starověkého Egypta, tak také z archeologických nálezů a vyobrazení, přičemž se převážně jednalo o ruční zrcadla.

Důraz na design kladli také Egypťané, Etruskové, Řekové a Římané, protože držáky a zadní strany jsou často složitě a bohatě zdobené. Vedle ručních zrcadel se ve vyspělých starověkých civilizacích Řecka a Říma vyráběla také stojací zrcadla a zavírací zrcadla, kde bylo zrcadlo chráněno uměleckým krytem. Začaly se používat také další materiály, takže například v Pompejích byl nalezen exemplář leštěného stříbra. Kromě modelů z kovu se ve starověku objevily také výrobky ze skla, které poprvé popsal Plinius Starší.

Ve středověku a raném novověku byla dále vyvinuta metoda výroby ze skla, ale ještě dlouho se používaly i varianty z leštěné oceli a kovu.

V moderních dobách se používaly zejména modely ze stříbra, kde byl zrcadlový povrch vytvořen nanášením stříbra na stěny skla. Dnes se zrcadla vyrábějí za použití hliníku, který je lisován nebo stříkán ve formě páry na skleněné tabule. Rozlišují se hlavně jednoduchá skleněná zrcadla a nákladná křišťálová zrcadla.

Zrcadlo – nezbytný dekorativní prvek pro každou místnost

Kromě praktického využití se zrcadlo používá hojně jako dekorace při výzdobě různých místností. Je nepodstatné, jaký má design a z jakého materiálu je rám, také styl a forma modelu je otázkou vkusu majitele. V každém případě zrcadlo opticky místnost zvětší a projasní, a tím pozitivně ovlivňuje atmosféru místnosti.

Zrcadlo – tvary a styly pro každý pokoj

V každé domácnosti je minimálně alespoň jedno zrcadlo. Obvykle je však alespoň jedním modelem zrcadla vybaveno několik místností. V každém případě bývá jedno v koupelně, ať už jako zrcadlová skříňka, nástěnné zrcadlo s úložným prostorem nebo bez nebo stojící kosmetické zrcadlo, protože v tomto prostoru o sebe pečujeme a krášlíme se, přičemž náš vlastní obraz je nepostradatelným společníkem, ať už jde o muže při holení nebo o ženy při úpravě vlasů a nanášení make-upu.

Vedle koupelny existují různé modely také v mnoha ložnicích, a to buď jako elegantní nástěnná zrcadla, hezká stojící zrcadla na komodě, jako velká stojící zrcadla nebo jako zrcadlový povrch na přední části skříně. V ložnici často bývají velká zrcadla, před nimiž je možné překontrolovat, zda se zvolený outfit k sobě hodí a správně sedí.

Zároveň velké modely opticky zvětšují prostor a světlost pokoje, což zvláště v menších prostorech nelze podceňovat.

Těsně před opuštěním bytu také většina z nás ještě mrkne naposledy do zrcadla, proto je zrcadlo ve většině chodeb a předsíní. Při nákupu nábytku do předsíní jsou často současně nabízena i vhodná zrcadla a vyrábí se už také pro tuto část bytu kusy nábytku, v nichž je zrcadlo již vsazeno, jako je např. skříňka se zrcadlovými dveřmi.

Zejména v chodbě často nacházíme modely se zabudovanou odkládací plochou ‒ jednak je to hezký dekorativní prvek a zadruhé je tam místo na rychlé odložení drobností, jako jsou například klíče. Také osvětlené zrcadlo v předsíni je velmi populární, protože poskytuje v této části bytu, která bývá bez oken, příjemné světlo a opticky tak zvětší místnost.

Nákup zrcadla – bytové doplňky ve velkém výběru

Při nákupu zrcadla budete mít neuvěřitelný výběr různých tvarů, velikostí, stylů a materiálů. Rozhodující je především vzhled a zařízení prostoru, s nímž měl vybraný kousek ladit. Je však třeba poznamenat, že některé materiály jsou citlivější než jiné, a proto nejsou vhodné například pro použití ve vlhké koupelně. Rozdíly jsou i v údržbě, takže zrcadlo z nerezové oceli je většinou potřeba čistit častěji než zrcadlo s rámem ze dřeva nebo dřevěných vláken, protože jsou na něm hned vidět nečistoty a otisky.

U tvaru a velikosti je třeba, aby oboje sloužilo požadovanému účelu. Pokud chcete především zkontrolovat vhodnost svého oblečení, budete potřebovat samozřejmě větší zrcadlo, než kdybyste prostě chtěli mít jen kosmetické zrcadlo pro make-up. V tomto případě je však zase užitečné zvolit zrcadlo s osvětlením.

Je úplně jedno, pro jakou místnost a k jakému účelu má zrcadlo sloužit, vhodný model najdete vždycky, ať už v domě nábytku nebo ve speciálním obchodě na internetu! Prohlédněte si nábytek a bytové doplňky nyní online!

Zrcadlo zvětší váš prostor

Zrcadlo nemusí posloužit jen k příležitostnému pohledu na účes a make-up. Díky šikovnému umístění zrcadel můžete velmi snadno opticky vaše místnosti zvětšit.

Pokud umístíte zrcadlo šikovně do středu místnosti, odráží prostor, což vyvolává dojem, že je větší. Tohoto efektu lze dosáhnout zejména s velkými zrcadly. Nicméně i správné umístění malého zrcadla v místnosti může udělat skutečný zázrak.

Ale i kombinace světla a zrcadla pomáhá zvětšení prostoru. Odraz světla v zrcadle působí velmi dobře, protože vstupní a výstupní úhel světelných paprsků jsou stejně veliké. Takže umístěte zrcadlo u umělého (lampa), nebo přírodního (okno) světelného zdroje, takže se nebude odrážet jen prostor, ale prostor pak bude odrazem světla mnohem jasnější a větší, protože světlo se jakoby zdvojnásobuje.

S trochou šikovnosti mohou proto zrcadla v místnostech způsobovat pravé divy!

Najděte na Westwing další úžasné bytové doplňky, tipy a triky, jak vylepšit a vyzdobit váš obývací pokoj!