Hledat

Skleněné vázy

Seřadit
154 Výrobků
Seřadit
* Tato cena odpovídá nejnižší ceně za posledních 30 dní před snížením ceny

Ať už jako dekorace stolu pro slavnostní večeři, přivítání na chodbě nebo ušlechtilý dekorativní prvek vaší kuchyně – skleněné vázy jsou natolik univerzální, že by neměly chybět v žádné domácnosti. Můžete do nich dát nejen čerstvé květiny, ale i ty umělé nebo vyčarovat pěkné aranžmá z dekorativního písku a svíček. Je možné vše: od váz pro jednu květinu, až po dlouhé podlahové vázy s obzvláště pevným stojanem. Jaké by to bylo s vázou, která se perfektně hodí k barvě vašich květin?

Kreativní, individuální a inspirující – to vytváří Magazín Westwing. Ponořte se do světa našich tématických nabídek a objevte pravidelně kouzelné nabídky pro váš domov. Ať už chcete nábytek, pomocníka do domácnosti nebo dekorace, u nás naleznete řadu výrobků podle vašeho vkusu – vždy podle sezóny a stále trendové. Možná si z jedné z příštích nabídek vyberete krásný set z baňatých skleněných váz? Nádherně přitahují pozornost a jsou příkladem toho, jak krásně uvést na scénu narozeninový pugét květin.

Elegantní křivky nebo abstraktní design

Původně se používaly pro skladování potravin jako víno nebo olej, dnes jsou vázy především dekorativním předmětem, sběratelským předmětem nebo nádobou na řezané květy. Vedle modelů z porcelánu, vypalované nebo z umělé hmoty, jsou skleněné vázy velmi oblíbené. Upřednostňujete ručně foukané nebo ručně vyráběné skleněné vázy nebo spíše sety z identických nádob z pásu?

Je jedno, pro kterou variantu se rozhodnete: zůstaňte věrni osobnímu stylu. Samozřejmě si můžete koupit skleněné vázy v různých formách a barvách – od klasického válcového tvaru přes baňaté modely až po obdélníkové nebo čtvercové vázy je vše možné.

Skleněné vázy: Dekorativní ozdobné kusy pro váš domov

Máte rádi květiny nejen ve váze? Potom doporučujeme skleněnou vázu s květinovým vzorem. Je jedno jestli pomalovanou ručně, gravírovanou nebo s potiskem – pěknému květinovému pozdravu v červené, fialové nebo žluté nemůže patrně nikdo odolat. Pro dekorace vašeho obývacího pokoje nebo koupelny jsou ideální velké vázy z průhledného nerozbitného skla.

Vedle hezkých pugétů květin také nechte zaranžovat hrnkové květiny jako například orchideje s trochou mechu nebo sisalu. Samozřejmě můžete skleněné vázy také ozdobit pískem, dekorativními kamínky nebo malými figurkami. Ideální pro to jsou až 50 cm vysoké podlahové vázy s obzvláště stabilním a silným dnem pro optimální stání.

Vždycky je co slavit!

Využijte skleněné vázy jako dekoraci stolu pro narozeniny a jubilea nebo jako stylovou svatební ozdobu. Zdobené bílými růžemi, orchidejemi nebo hortenziemi jsou barevné skleněné vázy na vašem stole skutečným poutačem pozornosti. Můžete také darovat rozmanité víceúčelové hezky dekorované nádoby a připravit tak přítelkyni nebo příbuzným speciální překvapení.

Kreativní aranžmá s kousky kořenů, umělými bobulemi nebo křepelčími vejci působí přirozeně a podtrhuje například zařízení s venkovským šarmem. Pokud upřednostňujete čisté linie, je pro vás případně to pravé hodnotná designová váza. Od modelů se zabarveným sklem až po bezbarvé vázy s ocelovými ornamenty uspokojí každé přání.

Rozmanitost vzorů skleněných váz

Skleněné vázy je možné nakoupit v nejrůznějších formách. V řadě podob přitom také hraje roli povrch váz. Protože skleněné vázy vůbec nemusí vypadat stejně.

Objevte rozmanitost vzorů skleněných váz:

  • Květinový vzor: Skleněné vázy s květinovým vzorem existují v pestrých barvách, ale také v decentních jednobarevných variantách. Právě k venkovskému stylu a stylu vintage se skvěle hodí skleněné vázy s květinovým vzorem.
  • Pruhované vzory: Tenké nebo silné prouhy na průhledném skle dávají prostor zcela novému vzhledu. Jestli v zářivě červené pro retro dotek nebo v béžové s pestrými květy – skleněné vázy s pruhovaným vzorem jsou absolutně přitáhnou pozornost!
  • Puntíkovaný vzor: Hravé nebo ušlechtilé - puntíkovaný vzor umí obojí. Zcela podle rozdělení a barvy bodů na skleněné váze vznikají různé styly. Decentně umístěné na hrdlo vázy, s velkými zlatými puntíky na spodní části vázy nebo různobarevné a rozdělené kompletně přes celou plochu skleněné vázy – puntíky ve vzoru s sebou berou neuvěřitelně mnoho možností.

Skleněné vázy se vzory, jednobarevné nebo zcela prosté - jsou v každém prostoru nádherným a praktickým bytovým doplňkem. S květinami nebo trávou ve váze si můžete přinést domů trochu přírody a nebo můžete bytu dodat barevné akcenty umělými květinami. To dobré na tom je, že tuto výzdobu můžete kdykoliv a rychle vyměnit bez velkých nákladů a přinést tak s malými změnami v náplni skleněné vázy čerstvý vzduch do místnosti.

DIY: skleněné vázy

Dají se koupit ve všech formách a barvách: skleněné vázy. Je jedno jestli válcové, s designem květin v pestrých barvách, z matného skla v bílé nebo vyšší a s proměnlivým průměrem – skleněná váza může být velmi rozmanitá. Můžete si je koupit v obchůdcích s dekoracemi nebo trochu dražší u značkových výrobců jako Leonardo. Pokud to musí proběhnout rychle a pokud se koná spontánní zahradní párty, můžete také vyčarovat skleněnou vázu z obyčejných skleniček.

Hezké lahve se nacházejí v každé domácnosti. Jako skleněná váza mohou posloužit také zavařovací sklenice, pěkně formované jsou také tvarované lahve po vínu nebo také hezké lahve na smoothie. Aby je bylo možno použít jako skleněnou vázu, musejí být nejprve odstraněny etikety. To funguje nejlépe tak, že se lahev na chvíli ponoří do teplé vody. Poté se může etiketa bez problémů sundat. Přirozeně by se uvnitř lahve neměly vyskytovat zbytky nápoje.

Pokud chceme použít improvizované skleněné vázy jako dekoraci stolu, může se okolo hrdla ovázat malá smyčka. Snadno se dají připravit ze stuhy a vypadají velmi roztomile. Za stuhou mohou být ještě zastrčeny další malé květinky nebo zelené větvičky. Pokud se potom ještě skleněná váza naplní vodou a zahradními květinami, může se na stole hezky nechat naaranžovat. Jídelní kout se tak kousek po kousku s jednou vázou s květinami za druhou promění ve voňavé moře květin.

Lahve používané jako skleněné vázy mohou také směle být použity v různých formách a velikostech. To propůjčuje stolu ještě více šarmu a rozhodně vaše hosty překvapí!