Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
jak vybrat dekorace do detskeho pokoje

Dětský pokoj by měl být kouzelné místo, kde je vše možné. Pravidelně se mění z ložnice, v pokoj pro princeznu, džungli, bojiště nebo cíl vesmírné výpravy. Společně s dětmi naplánujte, vyberte nebo vyrobte dekorace, díky kterým bude jejich pokojíček skutečně jedinečný. Inspirujte se našimi nápady na barvy, tapety i nástěnné dekorace do dětského pokoje. 

Jak ozdobit zdi dětského pokoje 

Při zdobení dětského pokoje je důležitý výběr barev, materiál i vzorů, které použijete. Hlavní způsoby, jak zdi dekorovat, jsou:  

 • Nástěnná malba 
 • Omyvatelný nátěr 
 • Látkové dekorace na zeď 
 • Tapety do dětského pokoje 
 • Samolepky s dětským motivem 
 • Obrazy a další nástěnné dekorace 

Nástěnná malba a barvy v dětském pokoji 

Při výběru barev do dětského pokoje se rozhodně nemusíte omezovat jen na růžovou pro holku a modrou pro kluka. Oblíbené jsou jednoduché pastelové barvy, které se snadno kombinují a dítě příliš nerozptylují. Při výběru barev do pokoje starších dětí vezměte na vědomí také jejich preference. 

Není nutné, aby byly všechny stěny stejné. Vyberte kontrastní barvu a aplikujte ji na jednu zeď, namalujte geometrické vzory nebo rovnou obraz oblíbené pohádkové postavy. 

TIP! Jak vymalovat dětský pokoj: 5 skvělých nápadů

Omyvatelná nebo magnetická barva v dětském pokoji 

Máte doma malého umělce, pro kterého je každý náčrtník malý? Tabulová barva na zeď dítěti kreativní vyžití. Její speciální složení umožní kreslení křídou a následné setření vlhkým nebo dokonce suchým hadrem. Jen je potřeba dítěti vysvětlit, že malovat může skutečně jen na jednu zeď. 

Tip: Další možností je magnetická zeď, na kterou si děti mohou přichytit své obrázky. 

Látkové dekorace na zeď 

Při dekorování zdí můžete využít i textilie. Snadno tak sladíte například zdi s ložním prádlem. Pruhy vzorovaných látek můžete jednoduše pověsit na konzoli, kterou upevníte u stropu. Pokoj bude okamžitě útulnější a děti látku mohou využít také jako praktickou nástěnku. 

Tapety do dětského pokoje 

Tapety na zdech jsou jedním z interiérových trendů roku 2021. Do dětského pokoje se skvěle hodí papírové tapety, které jsou levné, snadno je po pár letech vyměníte a v nabídka dětských vzorů je velmi široká. 

Samolepky na zeď do dětského pokoje 

Samolepky jsou jednoduchý způsob, jak ozvláštnit stěny a zdůraznit charakter každého pokoje, speciálně toho dětského. Můžete vybrat motivy jeho oblíbených knih a filmů, princezny, piráty nebo například přírodní motivy, jako jsou rybky, zvířata nebo rostliny. 

Nespornou výhodou je jejich snadné odstranění. Až dítě povyroste, snadno je změníte za jiný dekor. 

Dětské obrazy a další nástěnné dekorace 

Nejuniverzálnější možností je jednoduše vybrat jednu barvu na zeď a tu doplnit pouze nástěnnými dekoracemi, jako jsou obrazy a plastiky. Do dětského pokoje se hodí pohádkové postavy, přírodní motivy, ale také hodiny nebo velká mapa.  

Inspirace: nejkrásnější dekorace na zeď do dětského pokoje 

Připravili jsme pro vás inspiraci, na nejkrásnější zdobení zdí dětského pokoje. 

Obrovská tabule do dětského pokoje 

Jednoduše celou zeď nabarvěte speciální tabulovou barvou a pověste a ni poličku na křídy a hadřík na čištění. Tabulová barva se prodává pouze tmavá, proto zbytek zdí, dekorací a nábytku vyberte co nejsvětlejší. 

Džungle v dětském pokojíčku 

Vybavení do dětského pokoje vyberte v odstínech zelené a na jednu zeď nainstalujte dekorativní tapetu se vzhledem tropických listů. Nábytek vyberte dřevěný a nezapomeňte na spoustu plyšových zvířat. 

Vesmírný pokojíček 

Pomocí nálepek ve tvaru planet naší sluneční soustavy na zdi vytvořte malý vesmír. Planetky můžete také nakresliv, v každém případě mezi ně přidejte i poletující hvězdy. 

Puntíky v dětském pokoji 

Nepotrpíte si na výrazné barvy na celých zdech? Vymalujte na bílou barvu a přikupte k ní menší množství několika dalších barev v pastelových odstínech. Na zeď nakreslete malé puntíky a střídejte přitom náhodně barvy. 

Akvárium v dětském pokoji 

Vymalujte na modrou barvu a nakreslete na zdi rybky a další mořské živočichy a rostliny. Práci si můžete zjednodušit pomocí samolepek na zdi. 

Velká mapa do dětského pokojíčku 

Máte doma malého dobrodruha a badatele? Pořiďte mu na zeď velkou mapu světa, u které si může plánovat všechna svá vysněná dobrodružství. Můžete zakoupit velký obraz, nástěnné samolepky nebo mapu na zeď nakreslit podle předlohy. 

Nástěnné dekorace na zeď do dětského pokoje 

Na jednoduchou zeď můžete pověsit různé obrázky a plakáty. Hodí se také dětský metr nebo barevná girlanda a v neposlední řadě nástěnka, kam si dítě může pověsit obrázky nebo fotky. 

Nejlepší dekorace na zeď do dětského pokoje jsou: 

 • Obrázky pohádkových postav a zvířat 
 • Barevné hodiny (pokud je dítě ve věku, kdy je umí číst) 
 • Dětský metr, u kterého může sledovat, jak roste 
 • Designové poličky na hračky a plyšáky 
 • Nástěnné věšáky s dětským motivem 
 • Látkové girlandy 

DIY projekt: Jméno dítěte na zdi 

Připravili jsme pro vás také jednoduchý DIY projekt. Vytvořte jedinečnou a osobní dekoraci do dětského pokojíčku. Na nápis na zdi budete potřebovat: 

 • Vzory písma 
 • Dostatek kartonu 
 • Látku s dětským vzorem 
 • Oboustranná lepicí páska 
 • Odlamovací nožík 
 • Další dekorace 
 • Lepidlo 
 • Tužka  
 1. Připravte si na papír vzory písmen ve jméně vašeho dítěte. Mnoho krásných designů najdete na internetu, když do vyhledávače zadáte spojení „calligraphy fonts“.  
 2. Každé písmeno minimálně třikrát obkreslete na karton a ten vystřihněte. Písmena přilepte k sobě, abyste vytvořila 3D efekt. 
 3. Po celém povrchu písmen přilepte dekorativní látku. Na přední stranu můžete nalepit další drobnosti jako jsou plyšové kuličky, třpytky, třásně a podobně. 
 4. Nakonec na zadní stranu nalepte pevnou oboustrannou izolepu a přilepte písmena ve správném pořadí na zeď. 

Shrnutí  

Dekorování zdí v dětském pokoji je kreativní proces. Vyberte takové dekorace a barvy, které ve vašem dítěti probudí kreativitu, ale nebudou jej rušit v soustředění a rozptylovat. Starší děti nechte mluvit do výběru dekorací do jejich pokoje, jistě to ocení.

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing. Pravidelně vám přinášíme tipy, inspiraci a exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější. 

Mohlo by vás také zajímat: