Jak vyrobit vánoční dekorace 8 - Copy

Už se těšíte na voňavé cukroví, rozzářené dětské oči pod stromečkem a všechny své milované? Vánoce patří mezi nejvýznamnější a nejkrásnější svátky celého roku, které je potřeba prožít skutečně netradičně. Začněte připravovat vánoční atmosféru pomocí výzdoby podle trendů pro rok 2021. Jaké materiály, barvy a dekorace využít ve vašem domově?

Vánoční barvy pro rok 2021 

Víte, jaké barevné kombinace a odstíny letí v módním průmyslu roku 2021? Pak také víte, jaké vánoční barvy letos zvolit. Oblíbené barvy Vánoc se totiž pro tento rok inspirovaly v módních trendech a preferují typicky podzimní barvy jako oranžovou, červenou, zlatou, zelenou nebo hnědou

S klasickou kombinací červené a zlaté barvy tedy jistě nešlápnete vedle ani při výzdobě domova. Vsadit také můžete na zajímavé fialové, modré nebo růžové odstíny, které rovněž patří mezi barevné trendy letošních Vánoc. 

12 nejkrásnějších trendů na vánoční výzdobu (2021) 

Podle jakých trendů vyzdobit dům nebo byt a podtrhnout tak to všudypřítomné vánoční kouzlo? Máme pro vás několik tipů, kterými rozhodně můžete začít a naladit se na blížící se vánoční svátky. 

1. Růžová elegance

Jemné pudrové tóny růžové barvy letos dostaly prostor ve vánočních trendech. Pokud se nebojíte sladké atmosféry u vás doma, vybírejte dekorace v jemné barvě cukrové vaty. Skvěle ji doplní bílý vánoční stromeček nebo chvojí přestříkané bílým sprejem. 

Tento styl se skvěle hodí například k boho interiéru, který svým typickým vrstvením a přírodními látkami poskytne skvělý základ pro elegantní vánoční výzdobu. Růžovou eleganci si také snadno vytvoříte v glamour interiéru. Když to nebudete příliš přehánět, bude se jistě líbit nejen jemným ženám, ale také jejich partnerům a dětem. 

2. Tradiční výzdoba neomrzí

Jestliže se nechcete pouštět do příliš velkých experimentů, můžete vždy vsadit na tradiční ozdoby a barvy. Slaměné ozdoby už mají to nejlepší za sebou, ale lesklé skleněné baňky různých barev nikdy nevyjdou z módy. 

Přidejte velké množství světýlek a tradiční zelené chvojí. Výborně vám také poslouží jeřabiny, které nejlépe vypadají v zeleno-červeném provedení vánoční výzdoby. 

TIP! Vánoční dekorace na stůl: nejkrásnější inspirace a tipy

3. Nebojte se stříbra nebo zlata

V letošním roce dostane největší prostor stříbro. Jeho lesk a chlad snadno vyrovnáte teplými tóny hnědé či červené barvy. Pokud chcete domov ladit do teplejších odstínu, zvolte raději zlaté doplňky, které působí velmi příjemným dojmem. V menší míře lze stříbro a zlato kombinovat navzájem. Dbejte však na vyváženost obou elementů, aby prostor nepůsobil lacině. 

4. Vytvořte textury připomínající sníh

Tento trend ocení především milovníci typicky bílých Vánoc. Zasněžené vrcholky kopců si domů můžete přenést pomocí bílých dekorací, umělého sněhu na sklo nebo bílých textilií. 

Nebojte se vrstvit polštáře, koberce nebo jiné doplňky s přírodních materiálů v bílé barvě. Textura dodá vašemu domovu tu pravou vánoční atmosféru. Skvěle také vypadá zelený stromeček ozdobený bílým sprejem v nepravidelných bílých chomáčcích. 

5. Nezapomínejte na naši planetu

Mezi chvályhodné trendy letošních Vánoc patří jejich udržitelná hodnota. Zapomeňte na plastové nádobí a zbytečné nakupování. Zkuste upřednostnit podomácku vyrobené a zabalené dárky, recyklujte staré ozdoby a vdechněte jim nový život pomocí renovace. Opravujte nefunkční stojany na stromeček místo kupování nových. 

Také můžete svým blízkým darovat zážitek na celý život a vyhnout se tak nakupování dalšího svetru, který stejně akorát zůstane viset ve skříni. Vánoce lze pojmout trochu zeleněji velmi snadno a to nejen tím, že vsadíte na zelenou barvu výzdoby, ale i vašim přístupem k životnímu prostředí. 

6. Málo místa? Nevzdávejte se!

Ani malé byty se nemusí obejít bez vánoční atmosféry. Možná budete potřebovat více kreativity, ale výsledek bude určitě stát za to!

Vyzkoušejte alternativní způsoby dekorace a místo velkého stromu si pořiďte jeho roztomilou verzi v malém provedení. Nebo vám postačí pár větévek jehličnanů, které krásně nazdobíte. Vůni Vánoc vám pomohou zajistit difuzéry s vanilkovou, skořicovou, perníkovou nebo jablkovou esencí. Ani světýlka na stěnách nezaberou příliš místa a přitom vytváří perfektní vánoční náladu. 

TIP! Inspirace: Jak levně začít s vánoční výzdobou bytu

7. Netradiční prvky v domácnosti

Někdo to rád barevné, okázalé a extravagantní. Jestliže patříte přesně k těmto nadšencům, vsaďte na zajímavé a netradiční prvky. 

Vyměňte vánoční stromeček za ozdobený žebřík nebo si místo tradiční večeře uvařte to, na co máte zrovna největší chuť. Cukroví můžete nahradit slanými dobrotami a k přípitku sáhnout po něčem neotřelém. 

Pro skutečně odvážné tu máme trend neobvyklých vánočních baněk ve tvaru oblíbených jídel, fauny i flory z celého světa a dalších vtipných tvarů. Na větvičkách vám tedy může viset papoušek, pizza nebo třeba lilek. 

8. Jaký zvolit vánoční stromeček?

V našich podmínkách nejčastěji volíme jedle nebo smrky. Od této tradice vůbec nemusíte upouštět, a přesto se držet vánočních trendů letošního roku. Stačí, když si místo klasického řezaného stromku pořídíte jeho udržitelnější variantu v květináči. Takový stromeček si pouze zapůjčíte na několik dní během svátků a poté jej zase vrátíte. 

TIP! Jak vybrat vánoční stromek: 9 tipů, jak poznat ten nejlepší

9. Trendy materiály pro krásné Vánoce

Vedle tradičních materiálů jako dřevo, sklo nebo keramika se letos do povědomí také dostaly krásné přírodní materiály. Mezi ty nejoblíbenější, které by rozhodně neměly u vás doma chybět, patří: juta, kůže či plstěné dekorace. 

Nezapomínejme ani na přírodniny, které najdeme všude kolem nás. Skvěle vypadají půlky ořechů, skořice, šišky nebo jablka. 

TIP! Trendové materiály roku 2021: Co je právě v kurzu?

10. Zapojte svou kreativitu

Kdo by dokázal vytvořit originálnější vánoční dekorace než vaše ruce? Vrhněte se do výroby doplňků a výzdoby v jedinečném stylu. Na výběr máte z mnoha možností a způsobů: vytvářejte ozdoby z papíru, naaranžujte chvojí a jmelí do vázy nebo experimentujte u ručního malování na látky. Při tvorbě se jistě zabaví i vaše děti a užijete si krásně strávený čas spolu. 

TIP! 15 nejkrásnější inspirací: Vánoční dekorace na okno

11. Rozsviťte svůj domov

Tmavé a krátké zimní dny snadno rozjasníte pomocí světelných řetězů, svíček nebo luceren. Světýlka patří jak do interiéru, tak do exteriéru. Vytvořte světelný chodníček k vašemu vchodu, ozdobte stromy na zahradě nebo řetězy umistěte okolo oken a dveří. 

12. Vánoční věnce a kalendáře stále letí

Krásným kulatým věncem na vchodových dveřích přivítáte každou návštěvu, která k vám během svátků vyrazí. Šikovnější povahy se rády vrhnou do jeho výroby, ale můžete jej zakoupit již hotový. 

Také adventní kalendář by u vás doma neměl chybět. Zahajte odpočítávání a nalaďte se každý den o trochu více na vánoční svátky. 

TIP! 13 DIY nápadů: nejkrásnější adventní věnce

Tipy na závěr

Vánoční trendy pro rok 2021 tedy mluví jasně: nebojte se tradičních řešení, ale obměňte jejich podobu. Zapojte udržitelnost, fantazii a vytvořte ve svém domově atmosféru podle vašeho gusta. Jak si vánoční svátky užít ještě o něco více? Vyzkoušejte naše tipy:

  1. Vyhněte se shonu a stresu v nákupních centrech. V dnešní době můžete téměř vše objednat online z pohodlí domova. 
  2. Začněte se sháněním dárků, výzdoby a pečením cukroví dostatečně dopředu. Ušetřený čas pak využijte k relaxu a odpočinku.
  3. Chcete-li si užít vánoční atmosféru skutečně bez starostí, vyrazte přes svátky na dovolenou. Zvolit můžete jak zahraničí, tak krásy českých hor. 
  4. Mezi tradiční dekorace patří také betlém. Ten si můžete vytvořit s perníkového nebo třeba slaného těsta a zapojit tak do tvoření i děti. 

Registrujte se na našem serveru Westwing a získejte přístup k nekonečné inspiraci pomocí našich článků. Zabýváme se nejrůznějšími tématy od tipů na vánoční dárky, interiérové styly až po rady a tipy na zajímavé cestovatelské destinace.

Mohlo by vás také zajímat: