Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
tajná svatba

Láká vás představa tajné svatby pouze ve dvou? Máte radši soukromí a nechcete se pouštět do plánování obrovské svatby v tradičním stylu? Pak si přečtětě, jak takovou dokonalou tajnou svatbu naplánovat od A až po Z. V dnešním článku se dozvíte, jak tajnou svatbu naplánovat, jaké zvolit dekorace, místo nebo třeba oznámení o tajné svatbě. 

Proč by páry chtěli mít tajnou svatbu? 

Důvodů uspořádání tajné svatby najdeme hned několik. Někteří lidé se bojí reakce nejbližšího okolí a myslí si, že by jejich protějšek nebyl přijat. Jiní jsou sladce zamilovaní hned na začátku vztahu a jednoduše nechtějí na nic čekat. 

Někdo zase nemá rád mnoho lidí na jednom místě a řadí se mezi introvertnější povahy. Pro takové lidi je představa velké svatby v klasickém stylu něco odpudivého. Najdou se také páry, které nechtějí utrácet za honosné svatby pro desítky lidí. Nebo se možná ženich či nevěsta nepohodl s někým z blízké rodiny a špatné vztahy nechte vysvětlovat ostatním na svatbě. A pro někoho se jedná prostě o sen bez lepšího důvodu.

Našli bychom jistě ještě mnoho dalších příkladů, proč chtějí páry oslavit svou lásku tajně pouze v kruhu nejbližších. Ať už je ten váš důvod jakýkoliv, pamatujte, že na tajnou svatbu máte rozhodně nárok a nikomu nic nedlužíte. Pokud je tato varianta pro vás nejlepší, směle se pusťte do jejího organizování dle našeho průvodce.

Výhody a nevýhody tajné svatby

Pokud si nejste jistí, zda je tajná svatba to pravé pro vás, možná vám v rozhodování pomohou výhody i nevýhody tajného sňatku. 

Mezi pozitivní stránky soukromého obřadu rozhodně patří finanční hledisko. Jednoduše ušetříte obrovské množství peněz. Pokud byste se vrhli do plánování tradiční svatby s desítkami hostů, museli byste pro ně zajistit občerstvení, pronájem místa, možná i nocleh. Také ušetříte za obří dort, drahé šaty, pozvánky a podobně. Většině párů stačí příjemný malý obřad, obyčejnější oblečení i prstýnky a mají vystaráno.

Také si užijete větší soukromí a méně stresu. Naplánovat úspěšnou svatbu pro všechny znamená měsíce a měsíce zařizování, vybírání a plánování. Ne jedna nevěsta s ženichem díky tomu zažila migrénu nebo žaludeční nevolnosti. S tajnou svatbou vše odpadá a vy si můžete ušetřit mnoho času i nervů. Obvykle lze sňatek uspořádat velmi rychle a impulzivně.

Nemilou stránku pak představuje to, že dřív nebo později budete velkou novinu muset oznámit příbuzným a přátelům, kteří se mohou cítit uražení a méněcenní. 

Jak naplánovat tajnou svatbu?

Existuje několik verzí tajné svatby, ze kterých si snadno vyberete tu nejlepší volbu pro vás. 

 • Pouze vy dva a svědci. 

Svatba bez svědků není uznána jako platná, proto nejmenší počet, ke kterému se můžete dostat jsou čtyři lidi a oddávající. 

 • Novomanželé a rodina. 

Také lze uspořádat svatbu v kruhu nejbližší rodiny. Stále se počet hostů nebude pohybovat ve vysokých číslech, a přesto si užijete svůj den D s milovanými lidmi.

 • Novomanželé a přátelé. 

Možná již rodinu nemáte nebo ji z jakéhokoliv důvodu chcete z vašeho sňatku vynechat. Lze tedy uspořádat svatbu pro vás a dva až tři nejlepší přátelé jako podporu.

 • Tajná svatba jako překvapení.

 Zajímavou možností také je uspořádat svatbu, o které nikdo neví, ale zároveň se jí zúčastní. Jak na to? Oznamte přátelům, že pořádáte oslavu, párty, kolaudaci nebo cokoliv jiného, určete jejich dress code a teprve až dorazí na místo, překvapte je oltářem a užijte si nenucenou svatbu bez předchozího plánování.

Místo pro tajnou svatbu

Aby vaše svatba skutečně zůstala v tajnosti, je vhodné vybrat takové místo, kde se obyčejně sňatky nepořádají a není tedy příliš nápadné. Mezi oblíbené varianty pro svatební den patří:

TIP! 20 originálních tipů: netradiční místa na svatbu

Vlastní zahrada

Soukromí si rozhodně dokážete zařídit na vlastní zahradě. Navíc budete mít vše pod kontrolou od výzdoby až po umístění rautu.

Rustikální stodola

v posledních letech svatby neprobíhají pouze v kostele a na radnici. Skvěle poslouží i zajímavá stodola s romantickým osvětlením a dekoracemi.

Příroda

U jezera, na louce nebo v lese? Stačí si jen vybrat. Svatby venku v přírodě patří mezi skvělé varianty.

Čtete také: Svatba v lese: 15 kouzelných tipů a nápadů

Zahraničí

také můžete vzít takzvaně nohy na ramena a oddat se jeden druhému tajně v zahraničí. Koho by nelákala představa bosých nohou na pláži a západu slunce?

Čtete také: Svatba v zahraničí u moře

10 tipů na uspořádání tajné svatby

Rozhodli jste se pro uspořádání tajné svatby a nyní přemýšlíte, jak na to? Nechte se inspirovat naším průvodcem a přečtěte si 10 skvělých tipů, které vám s organizací pomohou. 

 1. Oznamte svůj záměr pouze nejbližším.

Chcete na tajné svatbě alespoň své rodiče nebo pár blízkých přátel? Nebo tam chcete všechny, ale nepřejete si, aby věděli, že se jedná o svatbu? Základem úspěchu je, aby o plánovaném sňatku vědělo co nejméně lidí. Vyberte si tedy pouze pár lidí, kteří o vašem záměru budou vědět, pomohou vám s přípravami a udrží jazyk za zuby.

 1. Vyberte datum, místo a čas.

U soukromých svateb se nemusíte příliš trápit dokonalým místem a podobně. Stačí určit pěkné datum a zajistit si vhodné místo pro váš den D. 

 1. Zajděte si vybrat šaty sami.

Obvykle do svatebních salonů vyráží celá parta kamarádek a užívají si výběr těch pravých šatů. To však vůbec není nutné, stejně ty nejkrásnější šaty poznáte hravě sama.

 1. Objednejte občerstvení, dort a hudbu.

Podle počtu hostů (čtyři, deset nebo padesát?) objednejte dostatek pití a občerstvení. Obejít se lze i bez tradičního oběda, dortu a podobně, stejně tak si je však můžete dopřát. Pokud plánujete večerní oslavu, zajistěte hudbu a další zábavu. 

TIP! Svatební dekorace na dort: překrásné a jedinečné nápady

 1. Pozvěte fotografa pro zaznamenání překvapených tváří.

Chcete-li uspořádat tajnou oslavu, na kterou hosté dorazí, aniž by tušili, že se jedná o svatbu, pozvěte na ni fotografa. Ten může natočit a nafotit překvapené výrazy ve tvářích vašich hostů. 

I v případě, že chcete svatbu pouze ve dvou se svědky, se fotograf hodí. Z romantických fotek můžete vytvořit video, kterým oznámíte velkou novinku zbytku světa.

 1. Ujistěte se, že dorazí pouze lidé, které na svatbě chcete.

Pozvěte své přátele a rodinu na tajnou párty a poproste je, aby o ní nikomu dalšímu neříkali. Že se jedná zároveň o svatbu vůbec nemusí vědět.

 1. Užívejte si a improvizujte.

Pro tajné svatby neexistují pravidla. Vše si uspořádejte tak, jak se to líbí vám. Nechcete rozbíjet talíře, rozlučku se svobodou nebo obrovský dort? Tak je mít nemusíte.

 1. Nebojte se plnit sny.

Zároveň však vzniká prostor pro plnění dávných snů. Například si můžete objednat horkovzdušný balon nebo odjet do zahraničí a vzít se tam.

 1. Nemusíte se vzdát všech svatebních tradic.

Není nutné vzdávat se všech tradic jen proto, že se jedná o netradiční tajný sňatek. Užijte si květinové dekorace, ladné šaty a krásný svatební oblouk, pokud chcete.

 1. Udržte tajemství, dokud je to nutné.

Kdy svůj záměr prozradíte ostatním záleží jen na vás. Můžete je překvapit, až když dorazí na tajnou párty nebo o tom, že proběhla vaše svatba, informovat ostatní až několik týdnů po ní. 

Dekorace a výzdoba na tajné svatbě 

I na tajné svatbě si můžete dopřát krásné dekorace a výzdobu, které vykouzlí tu pravou atmosféru. Dostatek dekorací totiž vytvoří i z obyčejného místa to nejromantičtější na světě. Vybrat si můžete například:

 • Květinové dekorace – živé, sušené i umělé květiny vytváří kouzelné dekorace a na dané místo vnesou kousek přírody. Oblíbené jsou sezónní květiny, ale i klasické růže, pivoňky nebo lilie.

Čtete také: Nejkrásnější svatební květiny pro rok 2022

 • Exotickou výzdobu – pro zahraniční svatby se hodí exotické květiny, ale využití najdou i u nás. Nejrůznější barevné bodláky a plody exotických rostlin vypadají prostě skvěle. 

Čtete také: Romantická boho svatba: Nápady na plánování a dekorace

 • Venkovní koberce – sňatky ve venkovním prostředí krásně doplní venkovní koberce. Především u svateb v boho a vintage stylu udělají svou službu.
 • Látkové dekorace – mezi populární látkové dekorace patří polštáře, pufy, závěsy nebo macrame výrobky v nejrůznějších barvách. 
 • Světelné doplňky – výzdoba v podobě světel nesmí chybět na žádné svatbě. Ideální jsou světelné řetězy, svíčky a lucerny.

Shrnutí

Užíváte si rádi přítomnost svého partnera nebo partnerky a na velkou svatbu se jednoduše necítíte? Pak uspořádejte tajný sňatek pouze ve dvou nebo se svými blízkými a nebojte si tento důležitý den zařídit po svém. Je velmi pravděpodobné, že jej zažijete jen jednou, tak ať stojí za to!

Máte zájem o další inspirativní čtení? Zaregistrujte se na našem serveru Westwing a získejte přístup k nejnovějším článkům i exkluzivním nabídkám pro vás.