Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
tipy na dárky pro tchána

Dárky pro přítele umí pěkně potrápit. Když jste spolu krátce, je těžké odhadnout, co mu udělá radost a jak velký dárek vůbec očekává. Když vztah trvá delší dobu a máte za sebou mnoho narozenin, svátků a Vánoc, můžete mít pocit, že jste už ty nejlepší nápady na dárky vyčerpala. Proto jsme připravili 12 tipů na dárky, které se hodí vždy. 

Jak vybrat nejlepší dárek pro přítele 

Jak vybrat perfektní dárek pro přítele, až už je to k narozeninám, Vánocům, Valentýnu nebo výročí? Stejně jako u dárku pro manžela, dárku pro maminku nebo babičku se snažte především o jedinečnost. 

 1. Přemýšlejte nad jeho zálibami a koníčky a vyberte dárek, který využije. 

  Věnuje se sportu nebo koníčkům, kterým nerozumíte? Řekněte o radu kamarádům

 2. Pokud si nejste jistá, kolik do dárku investovat, otevřeně si promluvte.

  Domluvte si cenový strop na dárek, přes který ani jeden nesmí jít. 

 3. Na dárek se můžete domluvit s jeho přáteli nebo sourozenci. 

Dárek pro přítele k 20. narozeninám 

Ať už jde o dárek k 18. narozeninám, nebo k prvním kulatinám v dospělosti, na tuto událost je kladen větší důraz. Chcete vymyslet dokonalý dárek, ale možná vás trápí nižší kapitál, se kterým pracujete. 

Vsaďte na jistoty, které udělají klukům v tomto věku radost a dárek doplňte romantickou oslavou ve dvou. Uvařte večeři nebo připravte piknik a užijte si čas ve dvou. Nezapomeňte ze dne pořídit na památku fotku a dejte jí do stylového rámečku. 

Naše tipy ke 20. narozeninám 

 • Dárek pro sportovního nadšence: Věnuje se váš přítel nějakému sportu? Ať už jde o fotbal, tenis nebo turistiku, jistě potřebuje mnoho vybavení a radost mu udělají i speciální vychytávky nebo drobnosti připomínající oblíbený koníček. 
 • Dárek pro milovníka her: Tráví váš přítel rád čas hraním počítačových her? Můžete mu pořídit žhavou herní novinku nebo tematické vybavení do pokoje. Jistě ocení i speciální doplňky k počítači nebo herní konzoli. 
 • Dárek pro studenta: Pokud váš přítel studuje, bude se mu hodit stylová taška, pouzdro i pěkné pero nebo propiska. Zanedlouho ho možná čekají první pracovní pohovory nebo přijímací zkoušky na vysokou školu a mít u sebe při takové příležitosti drobnost od milované osoby pomáhá. 

Dárek pro přítele ke 30. narozeninám 

Třicáté narozeniny jsou jedním z důležitých milníků v životě mužů i žen. Mnoho z nás má v hlavě představu, kde bychom ve třiceti letech chtěli být. Občas se naše plány vyplní, s mnohem větší pravděpodobností nás ale život překvapil a vypadá úplně jinak. 

V každém případě má třicetiletý muž pravděpodobně vytříbený vkus. Jasně dává najevo, co má a nemá rád, má svou rutinu i práci, které se plánuje věnovat. A zároveň ho stále baví objevovat nové věci

Naše tipy ke 30. narozeninám 

 • Koutek jen pro něj: Možná jste spolu nedávno začali bydlet nebo dokonce plánujete rodinu a váš přítel přišel o vlastní prostor. Jistě mu udělá radost koutek speciálně pro něj. Ať už je to plnohodnotný prostor na práci nebo třeba pohodlné křeslo k televizi či na hraní her. 
 • Dobré pití: Ve třiceti letech už má možná svůj oblíbený alkohol a je ocení dobrou láhev. Přidejte k ní i vhodné skleničky, které podpoří chuť. 
 • Stylový doplněk: Pánská móda není příliš komplikovaná. Stačí jeden stylový doplněk, který téměř bez práce posune každý outfit na jinou úroveň. Mohou to být pěkné hodinky, košile na zakázku nebo stylová taška do práce či na cesty.  

Dárek pro přítele ke 40. narozeninám  

Čtyřicítka je věk, kdy se věnujeme především rodině, kariéře a snadno si zapomínáme užívat života. Má váš přítel rád dobré jídlo, pití nebo nové zážitky? Popostrčte ho, aby si je nepřestával dopřávat. 

 • Skvělá večeře: Dopřejte příteli a jeho chuťovým buňkám jedinečný zážitek. Vezměte ho na večeři do zážitkové restaurace nebo připravte speciální večeři sama doma. Vyberte správné nádobí, prostírání a nezapomeňte na svíčky.  
 • Drink jako ze špičkového baru: Chybí vám časy, kdy jste společně kdykoliv vyrazili na skvělý drink? Pořiďte správné vybavení a naučte se drinky připravovat doma.  
 • Zážitky: Seskok s padákem, kurz vaření, zajímavá ochutnávka nebo výlet ve dvou? To je jen zlomek zážitků, které můžete darovat k narozeninám. Abyste nepředávala jen obálku, doplňte ho drobností naznačující, o co jde. Může to být stylová zástěra, speciální sklenička i fotorámeček, do kterého přijde fotka ze zážitku. 

Jedinečné dárky podle příležitostí 

Lámete si hlavu s výběrem dárku pro přítele k Valentýnu, svátku nebo Vánocům? V zásadě můžete vybírat na základě stejných principů, jako u dárku k narozeninám. Připravili jsme ale i tipy, které k těmto událostem perfektně ladí. 

Perfektní dárky pro přítele na Valentýna 

Valentýn si z anglosaských zemí již probojoval cestu i k nám do střední Evropy. Vyberte perfektní dárek pro přítele z lásky a dejte mu v tento den vědět, jak vám na něm záleží. 

Dárky na Valentýna nemusí být velké nebo drahé. Vyberte drobnost, kterou může mít vždy u sebe. Tradičně by se na dárku nebo na balení mělo objevit srdíčko. 

TIP! 13 skvělých tipů: Dárek k Valentýnu pro muže

Dárek pro přítele k svátku 

Svátek je pro někoho stejně důležitá událost jako narozeniny, jiní s vystačí s květinou nebo čokoládou. Ať svátku přikládáte jakoukoliv důležitost, oslavence můžete vždy trochu rozmazlovat. Připravte příteli krásně naservírovanou snídani do postele a uvařte romantickou večeři.

TIP! 10 skvělých tipů: dárek k svátku pro muže, který potěší 

Dárek pro přítele k Vánocům 

Řešíte na poslední chvíli dárek k Vánocům? Nezáleží na věku, muži si vždy rádi hrají. Pod stromečkem jim tak jistě udělá radost nějaká elektronická vychytávka, ať už je to nová kamera, kterou zachytíte zážitky, počítačová hra nebo bezdrátový reproduktor. 

TIP! 30 tipů na vánoční dárky pro muže, které opravdu chtějí

DIY: Jak vyrobit originální dárek pro kluka 

Chcete pro svého přítele opravdu originální dárek? Vytvořte ho sama! Na osobní dárky se perfektně hodí cokoliv se společnými fotografiemi. Pusťte se například do knihy vzpomínek pro svého přítele. 

Na knihu vzpomínek budete potřebovat: 

 • Pěkný notes 
 • Společné fotografie 
 • Vstupenky, jízdenky a další vzpomínky 
 • Lepidlo 
 • Barevné pásky a další ozdoby 
 • Tužky, fixy a pastelky 

Jako obal vzpomínkové knihy poslouží jakýkoliv pěkný sešit, který naplníte společnými fotografiemi, vstupenkami a dalšími upomínkami vašich zážitků. 

Nezapomeňte dopsat data, útržky vzpomínek i příběhy, které nechcete zapomenout. Nemusíte se trápit, když nevyužijete všechny stránky – do knížky tak můžete vzpomínky v dalších letech přidávat. 

Patero pro správný výběr nejlepšího dárku pro přítele 

 1. Jako první se zamyslete nad jeho koníčky a zálibami. 
 2. Vyberte něco, co využije nebo co může mít vždy při sobě.
 3. Že si dáte na výběru záležet je důležitější než cena. 
 4. V každém muži se skrývá malý kluk a rád si hraje.  
 5. Muži mají rádi rozmazlování stejně jako ženy. 

Pomohly vám naše dnešní tipy? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a už nikdy vám neutečou nové články ani naše exkluzivní nabídky. 

Zajímají vás další podobné články z této kategorie, doporučujeme si přečíst tyto velmi užitečné články pro perfektní výběr dárků pro něho: