Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
inspirace halloween dýně

Hledáte tipy při plánování skvělé halloweenské párty? Strašidelný svátek u nás získává čím dál tím větší popularitu a večírek rozhodně není jen pro děti. Uspořádejte zábavnou, stylovou, děsivou nebo vtipnou halloweenskou párty pro malé i velké. 

Kdy a proč se slaví Halloween 

Halloween je americkou verzí našich Dušiček. Předvečer Všech svatých se slaví o dva dny dříve, tedy 31. října každého roku. K oslavám patří vydlabané dýně, kostlivci, duchové a další strašidelné dekorace. 

Stejně jako na naše Dušičky je Halloween svátek zesnulých. Do Ameriky, odkud se později rozšířil do celého světa, se ve skutečnosti dostal z Irska. Jeho historie sahá až do 18. století a je založený na keltské nebo židovské tradici. 

Jak uspořádat halloweenskou párty: Krok za krokem 

 1. Naplánujte datum

  Halloweenskou párty můžete uspořádat na poslední den v říjnu nebo blízké datum, které vám a vašim přátelům vyhovuje lépe. 

 2. Seznam hostů

  Podle toho, jestli pořádáte párty pro dospělé, rodinný večírek nebo Halloween pro děti, naplánujte, koho pozvete.

 3. Vymyslete téma a aktivity

  Plánujete strašidelnou výzdobu? Soutěž o nejlepší kostýmy? Dekorování dýní? Nezapomeňte dát hostům o plánech včas vědět. 

 4. Jídlo a nápoje

  Naplánujete stylové halloweenské občerstvení. Na oslavu jsou ideální různé jednohubky a na Halloween by měly být strašidelné. 

 5. Halloweenské dekorace

  Nezapomeňte včas nakoupit nebo vyrobit halloweenské dekorace, které dodají tu správnou atmosféru.

20 tipů na halloweenskou párty: téma, kostýmy a občerstvení 

Připravili jsme pro vás nápady na halloweenskou párty pro malé i velké. Jako u každého večírku je samozřejmě důležité občerstvení, proto zde najdete i originální tipy na halloweenské dobroty. 

1. Nápady na halloweenskou párty pro děti 

Plánujete halloweenský večírek pro děti? Inspirujte se jedním z oblíbených témat na kostýmy, výzdobu i zábavu. Nápady samozřejmě nejsou věkově omezené a klidně je můžete využít i při plánování večírku s přáteli. 

2. Harry Potter Halloween 

Jsou vaše děti (nebo vy) fanoušci série o mladém čaroději Harrym? Kouzelný svět Bradavic je skvělé téma na Halloweenskou oslavu, i pro mudly! Vytvořte z bonbonů chutné zlatonky, zavěste obálky před krb, sušenky ozdobte jako legendární dort od Hagrida a nezapomeňte ani na máslový ležák a všechny bradavické duchy. 

3. Dýňová párty 

Dýně jsou jedním z nejvýraznějších halloweenských znaků. Uspořádejte na Halloween velkou dýňovou párty. Vyřezávané dýně rozestavte jako dekoraci, a navíc vystřihněte z papíru dýňové girlandy. Jako občerstvení podávejte dýňové muffiny a kostýmy? No přece malé rozkošné dýně.    

4. Pohádková párty 

Pořádáte halloweenskou oslavu pro opravdu malé děti? Aby neměly noční můry ještě měsíc, uspořádejte pro ně místo klasické strašidelné párty pohádkový večírek v kostýmech. 

5. Kostýmová párty 

Uspořádejte soutěž o nejlepší kostým. Můžete mít i několik kategorií: nejkrásnější, nejoriginálnější, nejzajímavější, nejpropracovanější, nejvtipnější, nejstrašidelnější…  

6. Pečení halloweenských dobrot 

Místo abyste všechno občerstvení pro děti připravovala celý den sama, nechte si od nich pomoci. Největší ochoty dosáhnete, když z vaření a pečení uděláte zábavnou aktivitu. Upečte pro děti například muffiny, připravte krémy a ozdoby a nechte je, aby je samy strašidelně ozdobily. 

7. Halloweenská párty pro dospělé 

Halloween rozhodně není jen pro děti. Uspořádejte strašidelnou párty pro své kamarády. Nápoje podávejte červené, hodí se jak víno, tak oblíbená Bloody Mary. 

8. Hororový večírek 

Filmový večírek je vděčné téma, které se hodí na letní párty s promítáním, na vánoční večírek i na Halloween. Vyberte ty nejstrašidelnější filmy, které vás napadnou i halloweenské klasiky. Naše nejoblíbenější halloweenské filmy? 

 • Halloween z roku 1978 
 • Mrtvá nevěsta Tima Burtona 
 • Magická posedlost 
 • Pátek třináctého 
 • Ospalá díra 
 • Vřískot 

9. Elegantní večírek v černém 

Máte náladu spíše na elegantní večírek než na klasickou strašidelnou párty v kostýmech? Řekněte hostům, aby přišli v černých šatech a večerním obleku, prostřete tmavý porcelán na černý ubrus a podávejte luxusní večeři.  

10. Addamsova rodina 

Kdo by neznal strašidelnou klasiku jménem Addamsova rodina? Uspořádejte večírek v jejím stylu. Podívejte se na film nebo seriál, abyste získala čerstvou inspiraci na kostýmy, dekorace i občerstvení. 

11. Párové kostýmy 

Máte ve svém okolí samé páry? V tom případě uspořádejte párty v párových kostýmech. Hodí se jak filmové postavy, tak vtipné kostýmy jako dva kousky puzzle, hranolky s tatarkou nebo dvě půlky avokáda. 

12. Večírek ve stylu Tima Burtona 

Ať už jsou to Ukradené Vánoce nebo Mrtvá nevěsta, animované filmy od Tima Burtona mají perfektní halloweenskou atmosféru. Nemusíte je využít jen při promítání, postavy jsou skvělou inspirací i na kostýmy. 

13. Halloweenské občerstvení 

 • Dýňové cupcakes se strašidelným zdobením 
 • Drákulovo zuby (ze sušenek, marmelády a bonbonů) 
 • Duchařská mini pizza (vyřízněte sýr ve tvaru ducha) 
 • Mini toasty vykrojené do strašidelných motivů 
 • Mumie z párků obalených v listovém těstě 
 • Duchové z jahod v polevě z bílé čokolády 
 • Želé červíci v čokoládové hlíně 
 • Pavouci ze sýrových kuliček 

Inspirace na krásnou halloweenskou výzdobu 

Chcete svůj domov ozdobit halloweenskou výzdobou? Inspirujte se našimi nápady na strašidelnou i stylovou výzdobu, která se hodí na svátek zesnulých i zbytek podzimu. 

 • Girlandy z vystřihaných dýní nebo netopýrů 
 • Duchové z bílých balónků se záclonou 
 • Čarodějnické čepice a stará košťata 
 • Láhve a sklenice s etiketou lektvarů 
 • Vyřezávané dýně s různými motivy 
 • Různobarevně natřené dýně 
 • Svíčky a lucerny 
 • Kostlivci 

Pro další inspiraci si přečtěte i náš článek plný inspirace na halloweenské dekorace. 

Shrnutí 

Nenechte se odradit řečmi, že je Halloween americký svátek. Užijte si kostýmy, zábavu i strašidelné filmy ve společnosti svých přátel. Ať už bydlíte kdekoliv. 

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a už nikdy vám neutečou naše tipy a nápady, ani exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov. 

Mohlo by se vám líbit: