Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Vánoční večírek

Vánoce jsou čas radosti, času stráveného s rodinou a přáteli, dobrého jídla a pití. Uspořádejte vánoční večírek, na kterém se na atmosféru Vánoc perfektně naladíte. Ať už plánujete malou sešlost pro pár nejlepších přátel nebo velkou oslavu i s příbuznými, připravili jsme pro vás perfektní tipy na zábavu, dekorace i téma. 

Jak naplánovat vánoční večírek od A do Z 

Při plánování jakéhokoliv večírku je dobré připravit si harmonogram a seznam s nejdůležitějšími úkoly. Speciálně před Vánoci, kdy jsou obchody plné lidí, nechcete nic shánět na poslední chvíli. Co je potřeba naplánovat a zařídit? 

 1. Seznam hostů

  Koho na večírek pozvete? Bude to intimní večírek s pár nejbližšími nebo velká párty pro rodinu i přátelé? 

 2. Místo večírku

  Zorganizujete večírek u sebe v obýváku nebo pronajmete oblíbenou restauraci? Výběr místa se odvíjí i od počtu hostů. 

 3. Datum a čas

  Zorganizujete večírek u sebe v obýváku nebo pronajmete oblíbenou restauraci? Výběr místa se odvíjí i od počtu hostů. Na kdy večírek plánujete? V době adventu nebo raději až mezi svátky, kdy se nikdo nikam nehoní? Ujistěte se, že přátelé nemají jiné plány. 

 4. Téma vánočního večírku

  Chcete se s přáteli jen tak neformálně sejít nebo bude mít váš večírek předem dané téma?  

 5. Hry a zábava

  Na večírek s vánočním tématem se hodí hry a zábava, které atmosféru ještě více umocní. 

 6. Občerstvení

  Občerstvení by mělo být slavností, tematické a ideálně vhodné k podávání za studena a bez nutnosti sedět u stolu.  

 7. Dekorace

  Vánoce se bez ozdob a dekorací neobejdou. Stejně tak ani vánoční večírek. Můžete využít ozdoby, které již máte doma nebo pořídit další. 

Perfektní místo pro vánoční večírek 

Jak vybrat perfektní místo na vánoční večírek? Podle počtu hostů a velikosti vašeho bytu se rozhodněte, zda chcete večírek pořádat doma nebo raději v restauraci.  

 • Domácí prostředí naladí pohodovou atmosféru a hodí se na klidný večírek s ochutnávkou cukroví a sledováním vánočních komedií.  
 • Do restaurace se vydejte za slavnostní atmosférou, kdy se chcete vyparádit a o nic moc se nestarat. 

Pozvánka na vánoční večírek 

Jako na každou oslavu, i na vánoční večírek je vhodné hosty oficiálně pozvat, aby s účastí počítali. Jestli máte čas, vytvořte klasickou papírovou pozvánku. Na kartičku nalepte či nakreslete hvězdičky, vločky, perníčky, stromky, ozdoby a další vánoční motivy. Vše potřebné nakoupíte v papírnictví. 

Pozvánku na vánoční večírek ale samozřejmě můžete odeslat i v on-line provedení. Nejjednodušší cestou je pak e-mail, společná konverzace nebo událost na sociální síti.  

V pozvánce nezapomeňte zmínit datum a místo konání večírku, případné téma, jestli mají hosté něco přinést nebo se speciálně obléct a další důležité informace.  

TIP! Tipy na nejkrásnější vánoční přání

Téma vánočního večírku 

Jaké téma se hodí na vánoční večírek? Připravili jsme pro vás inspiraci na sedm nejlepších témat od elegantní události až po uvolněnou párty.  

1. Slavnostní párty 

Poslední dva roky byly pro všechny náročné. Chození do společnosti jsme si moc neužili a všechny naše krásné šaty čekají na vhodnou příležitost. Nyní je čas je ukázat. 

2. Soutěž o nejošklivější vánoční svetr 

Vánoční svetry buď milujete nebo nesnášíte. Jeden takový bude vstupenkou na párty a soutěžit se bude o ten nejkýčovitější. 

3. Vánoční večírek v pyžamech 

Pracovní vánoční večírky občas bývají velmi formální a vy i vaši přátelé si tak rádi odpočinete od koktejlových šatů, lodiček a obleků. Uspořádejte neformální pyžamovou párty

4. Skrytý vánoční doplněk 

Naveďte hosty, aby si pořídili alespoň drobný vánoční doplněk. Nemusí mít hned červenou čepici, stačí nenápadné náušnice nebo ozdoba do klopy. 

5. Vánoční brunch 

Se všemi pracovními večírky nemáte šanci sejít se všichni v jeden večer? Místo klasického večírku naplánujte vánoční brunch. Společné bruslení 

Další aktivita, na kterou nebudete potřebovat celý večer, ale užijete si vánoční atmosféru je společné bruslení, které zakončíte svařákem na zahřátí. 

6. Vánoční večeře 

Máte přátelé z různých koutů světa nebo Česka? Pověřte každého, aby připravil tradiční rodinný recept a společně si užijte jedinečnou vánoční večeři. Rozdělte úkoly, aby se vám nesešlo deset příloh. 

Aktivity na vánoční večírek 

Jaké naplánovat na vánoční večírek aktivity, aby si všichni užili zábavu, odpočinek a načerpali vánoční atmosféru? 

8. Filmový maraton 

Některé vánoční filmy neomrzí, ani když je vidíte stokrát. Připravte několik vánočních klasik a hlasujte o tom, který film budete promítat. V obýváku naskládejte na zem dostatek polštářů a dek, aby každému bylo pohodlně. 

TIP! 25 nejlepších tipů na filmy o Vánocích (2023)

9. Stolní hry 

Nezáleží na věku ani události, stolní hry pobaví na každém večírku. Perfektně se hodí na vánoční večírek doma v papučích s horkou čokoládou a cukrovím. 

TIP! 12 zábavných tipů na vánoční hry pro celou rodinu i děti

10. Zdobení vánočního cukroví 

Když už jsme u toho cukroví – v mnoha domácnostech tradice domácího pečení pomalu upadá. Napečte perníčky, připravte polevy a společně je s přáteli nazdobte. 

DIY Vánoční cookies

TIP! Jaké jsou vánoční tradice v Česku i ve světě? Inspirujte se!

11. Vánoční karaoke 

Milujete karaoke? Zazpívejte si vánoční koledy a klasické vánoční hity. All I Want for Christmas Is You zní nejlépe po pár svařených vínech. 

12. Tajný Ježíšek (Secret santa)

Spolu s pozvánkou na vánoční večírek pošlete hostům i vylosované zadání na tajného Ježíška. Každý kupuje a dostává jen jeden dárek v určitém cenovém limitu a nikdo neví, od koho je.  

13. Foto koutek 

Připravte foťák na stativ (nebo ještě lépe instantní fotoaparát) a naaranžujte před něj vánoční foto koutek. Fotostěnu snadno vytvoříte pomocí vánočního balicího papíru a jako dekorace poslouží tabulky s nápisy, vtipné brýle, vánoční řetězy, Santova čepice nebo sobí parohy. 

14. Výměna vánočních ozdob 

Místo výměny dárků zaúkolujte každého, aby přinesl speciální vánoční ozdobu pro každého z hostů (nebo jen pro jednoho ve stylu tajného Ježíška). Stejně tak si můžete vyměnit krabičky s cukrovím. 

Dekorace na vánoční večírek 

Pokud večírek pořádáte doma, nezapomeňte na krásné dekorace. Inspirujte se v naší galerii. 

15. Sněhové království 

Vyberte dekorace na vánoční večírek zásadně v bílé barvě. Bílý porcelán i ubrusy, vločky na oknech, světlé deky na sedačce, bílé svíčky i outfity pozvaných. Vytvořte vánoční večírek jako ze zasněženého království. 

16. Přírodní vánoční dekorace 

Jaká je největší výhoda přírodních dekorací? Po Vánocích vám nebudou zbytečně zabírat místo, a navíc krásně provoní byt. Po bytě rozložte jehličí, koření, pomerančovou kůru a čerstvě napečené cukroví. 

TIP! 13 krásných nápadů: Jak si vyrobit vánoční dekorace

17. Vánoční koktejlový bar 

Připravte bar, u kterého si každý namíchá vlastní drink i se speciálními recepty na vánoční koktejly. Potřebujete inspiraci? Na Vánoce se vždy hodí rum, jablečný či brusinkový džus, skořice a další koření, červené víno, oříškový likér, karamel, pomeranče…  

18. Svítící dárky 

Do plastové krabičky vložte LED žárovku a obalte ji balicím papírem i s mašlí. Vytvoříte tak kouzelnou svítící dekoraci pod vánoční stromek. 

19. Světelné řetězy 

Vánoce bez světýlek? To si snad ani neumíme představit. Kromě vánočního stromku je minimálně na večírku naaranžujte i na okna, světelný řetěz položte doprostřed stolu nebo třeba pod sedačku. 

20. Vánoce v boho stylu 

Vsaďte tentokrát na přírodní materiály a jedinečné ozdoby. Vánoční dekorace vyrobte z přírodních vláken a látek a doplňte je jedinečnými ozdobami z vetešnictví či blešího trhu. 

21. Klasická kombinace 

Barevná kombinace, které okamžitě navodí vánoční atmosféru je červená, zelená a zlatá nebo stříbrná. Vyberte vánoční dekorace přesně v těchto barvách. Pro extra pocit útulnosti položte na pohovku nebo židle kárované deky a polštářky. 

Shrnutí 

Vánoční večírek vám i vašim přátelům pomůže na chvíli zastavit a užít si kouzelné čas. Nepřehánějte to se složitými přípravami, před Vánoci jistě máte zařizování víc než dost. Radost budou mít všichni už jen z toho, že budete pohromadě a každý také rád přiloží ruku k dílu.  

Hledáte tipy i na další události? Inspirujte se s Westwingem: 

Využijete bezplatnou registraci na serveru Westwing pro stálou dávku inspirace, tipů a aktuálních kampaní pro kouzelné bydlení nejen o Vánocích.