Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
co pripravit na oslavu 60

Plánujete pro svou maminku, dědu nebo kamarády oslavu 60. narozenin jako překvapení? Nebo slavíte vy a chcete pozvat všechny své blízké na jedinečnou oslavu? Připravili jsme pro vás 15 originálních nápadů, jak krásný věk oslavit.

Jak naplánovat oslavu 60. narozenin

Každé narozeniny si zaslouží krásnou oslavu, ty kulaté ale dvojnásob. Oslava 60. narozenin je skvělá příležitost, jak dát oslavenci najevo lásku i k setkání dlouho ztracenými přáteli. Jak naplánovat dokonalou oslavu 60. narozenin?

 1. Vyberte datum, čas a místo

  Při plánování každé události je třeba nejdříve vybrat datum, čas a místo. Datum nemusí být konkrétně v den narozenin, jestli potřebujete na oslavu celý den nebo večer, přesuňte ji až na víkend. 
  Místo na oslavu zarezervujte co nejdříve, abyste mohli začít plánovat dál. Určitě nechcete na poslední chvíli vymýšlet plán B.

 2. Naplánujte téma oslavy

  Chcete uspořádat tematickou oslavu se zábavou nebo kostýmy? Rozhodněte se pro téma co nejdříve, abyste mohli začít shánět dekorace, vymýšlet program a hosté měli čas sehnat vhodné oblečení.

 3. Sepište seznam hostů

  Dejte dohromady seznam lidí, se kterými chcete narozeniny oslavit. Jestli plánujete oslavu jako překvapení pro blízkého člověka, nechte si s výběrem hostů poradit od dalších přátel a rodiny.

 4. Odešlete pozvánky

  Na základě hotového seznamu hostů vyrobte nebo objednejte pozvánky na oslavu a odešlete je poštou. Pozvánky na 60. narozeniny můžete samozřejmě odeslat také elektronicky, ale zejména starší lidé ocení spíše ty klasické. 
  Tip: Počítejte s časovou rezervou na doručení pozvánek. Po týdnu nebo dvou zkontrolujte, že je pošta všem zvládla doručit.

 5. Zábava na oslavu 60. narozenin

  Na oslavu 60. narozenin naplánujte spíše klidnější program než něco bláznivého. Můžete uspořádat čajový dýchánek, dobrou večeři, promítání fotografií nebo třeba živou hudbu. Inspirujte se našimi nápady dále v článku (najdete tam i pár odvážnějších tipů).

 6. Objednejte jídlo a pití na oslavu

  Nezapomeňte včas objednat jídlo a pití. V restauraci se domluvte, zda se bude podávat jednotné menu nebo pohoštění formou švédských stolů. Jestli pořádáte oslavu ve vlastním či pronajatém prostoru, kontaktujte několik cateringových společností a vyberte si podle nabídky.

15 nápadů na oslavu 60. narozenin

Připravili jsme pro vás 14 zábavných způsobů, jak oslavit 60. narozeniny. 

 1. Čajový dýchánek

Toužíte po jednoduché oslavě ve společnosti kamarádek, ale chcete přeci jen něco originálnějšího než kafe a dort? Naplánujte elegantní čajový dýchánek v anglickém stylu. Budete potřebovat kvalitní čaj, drobné pečivo a mini sendviče a hlavně stylový porcelán.

 1. Výlet na oslavu 60. narozenin

Máte pocit, že 60 let není žádný důvod k oslavě? Nemusíte se do ničeho nutit a svůj den si můžete užít podle svého. Místo sfoukávání svíček na dortu vyražte s partnerem, partnerkou nebo nejlepšími přáteli na pohodový výlet.

 1. Narozeninová dovolená jako překvapení

Slaví váš blízký 60. narozeniny a není zrovna nadšený z myšlenky na stárnutí? Zařiďte, aby oslavenkyně nebo oslavenec přišel na jiné myšlenky a uneste je na krátkou dovolenou. 

TIP! TOP 20 destinací: kam jet na dovolenou k moři

 1. Víkend ve wellness

Každodenní starosti se odráží na naší kráse a když nám není dvacet, je třeba o trochu více vnější péče. Pošlete oslavence nebo oslavenkyni na víkend do wellness a nechte o ně pečovat masážemi, kosmetikou nebo zkrášlováním u kadeřníka a vizážistky.

 1. Párty ve stylu 80. let

Jestli nyní pořádáte oslavu 60. narozenin, 80. léta jsou pro oslavence pravděpodobně plná nejkrásnějších vzpomínek na mládí. Zorganizujte párty ve stylu 80. let i s dobovou hudbou a oblečením.

 1. Párty ve stylu 60. let

Možná vám vždy bylo líto, že jste se narodili trochu pozdě a 60. léta prožili jen jako děti? Rozevláté sukně, uvolněné vlasy, hudba i život a pohodová nálada se skvěle hodí na oslavu 60. narozenin.

 1. Slavnostní večeře

Uspořádejte na narozeniny slavnostní večeři jako pro královnu! Možná nemusí být až tak okázalá, ale stylová večeře ve formě banketu je bez debat skvělý způsob, jak začít další desetiletí.

 1. Tajná oslava

Plánování tajné oslavy je vždycky oříšek. Jestli ale slaví narozeniny vaši rodiče nebo prarodiče, 60 let je skvělý důvod ke shledání nejlepších kamarádů ze školy i posezení s rodinou a kolegy. Oslovte všechny důležité a společně překvapte oslavence příjemným setkáním.

TIP: Jak uspořádat tajnou oslavu narozenin?

 1. Oslava s překvapením

Jestli nemáte možnost naplánovat jako překvapení celou oslavu, můžete ji alespoň ozvláštnit překvapením. Nacvičte společně s kamarády nebo rodinou oblíbenou píseň oslavence, připravte krátký film z jeho života nebo každý proneste krátký proslov.

 1. Karaoke párty

Každý miluje hudbu a karaoke se hodí na oslavu 30. i 60. narozenin. Můžete si půjčit speciální vybavení i s hudbou, mikrofonem a promítacím plátnem nebo využít velkou obrazovku a videa s textem, která najdete například na YouTube.

 1. Sdílení vzpomínek na oslavě

Navrhněte hostům, aby si na oslavu 60. narozenin připravili společnou vzpomínku, kterou mají s oslavencem. Pokud je mají k dispozici, příběh skvěle doplní také fotografie nebo videa. Když se sejde pět nebo deset příběhů, o zábavu bude postaráno.

 1. Oslava 60. narozenin na zahradě

Plánujete oslavu narozenin v létě? Uspořádejte ji na zahradě. Všem bude na čerstvém vzduchu příjemněji a užijete si pohodovou atmosféru. Jako občerstvení všichni nejvíce ocení lehkou kuchyni, případně dobroty z grilu.

TIP! Jak uspořádat zahradní párty

 1. Oslava v pivovaru

Pořádáte oslavu pro milovníka piva? Domluvte si prohlídku v místním pivovaru a v pivovarské restauraci rovnou uspořádejte oslavu. Užijete si pivo přímo od zdroje, zpravidla doplněné skvělým jídlem.

 1. Odškrtněte přání z bucket listu

Toužili jste vždy seskočit s padákem, nechat se potetovat nebo zkusit potápění? Možná přišel ten správný čas! Odškrtněte si na své narozeniny jedno nebo více přání z bucket listu a udělejte něco, co dlouho odkládáte.

TIP! 33 originálních nápadů na novoroční předsevzetí

 1. Živá hudba na oslavu 60. narozenin

Živá hudba skvěle podtrhne atmosféru na každé oslavě. Můžete s přáteli vyrazit na koncert oblíbené kapely nebo menší skupinu pozvat přímo na místo konání oslavy. Jestli vaše přátele neroztančí živá hudba, tak už nic.

Dekorace na oslavu 60. narozenin

Hledáte perfektní dekorace na oslavu 60. narozenin? Nechte se inspirovat tématem oslavy. Jestli pořádáte čajový dýchánek, neobejdete se bez pěkného porcelánu, etažérů na zákusky a sendviče nebo krajkových ubrousků. Na párty ve stylu 80. let zase budete potřebovat barevná světla a třpytivé nápisy. Na oslavu v jakémkoliv stylu se ale hodí:

 • Balonky nafouklé heliem
 • Světelné řetězy a girlandy
 • Ozdobné ubrousky
 • Ozdoby do koktejlů
 • Dekorace na stůl
 • Oslavné nápisy
 • Svíčky na dort 
 • Konfety 

Využijte bezplatnou registraci na serveru Westwing a nenechte si ujít další tipy a inspiraci. Pravidelně pro vás navíc připravujeme exkluzivní nabídky pro ještě krásnější domov.

Mohlo by vás také zajímat: