Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Trendy koupelny 2022

Každá barva má svůj význam a své účinky. O zelené barvě se tvrdí, že uklidňuje. A uklidňující prostředí je přesně to, co v koupelně vyžadujeme. Zelená barva, která je často přehlížena, je poněkud neobvyklý, ale zároveň velmi vhodný odstín pro každou koupelnu. Od smaragdové až po šalvějovou, tato barva poskytne chvilky klidu, po kterých toužíte.

Proč zvolit zelenou koupelnu: jaké jsou výhody

Zelená barva je neuvěřitelně univerzální barva, která se hodí do moderních i klasických koupelen. Nemusíte se tedy bát začlenění jakéhokoli nábytku nebo doplňků. Pokud milujete mosaz či mramor, zakomponujte je bez obav. Například mramorové desky vypadají v zelené koupelně přímo božsky. Tak přejděte na zelenou!

TIP! Trendy zelená barva v interiéru

Jakou dlažbu a obklad vybrat do zelené koupelny

Pokud chcete ve své koupelně vytvořit domácí lázně, zvolte světle mátově zelené dlaždice, které působí neuvěřitelně čistým a osvěžujícím dojmem. Spárujte v koupelně světlou, vzdušnou zeleň s bambusem nebo přírodním dřevem, abyste získali neutrální vzhled. A co dělat v případě, když nemáte zrovna ideální prostor k domácím lázním? I tak si můžete zařizování koupelny užít.

Malé koupelny jsou skvělým místem k experimentování. Proč? Vzhledem k její velikosti to znamená, že si můžete pořídit svěží zelené dlaždice, po kterých jste toužili v průběhu let, ale vzhledem k jejich ceně jste si je nemohli dovolit. Dlaždice využijte na vanu, stěnu i podlahu. V malé koupelně váš rozpočet příliš neutrpí.

Skvělé inspirace: zelené koupelny

Westwing vám přináší hned několik inspirací na koupelny se zeleným nádechem. S touto barvou se budete cítit jako v ráji. Stačí se ponořit do vany a zasnít se…

Zelená koupelna v paneláku

Jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak použít zelenou barvu ve vaší koupelně, je jednoduše vymalovat stěny sytým tmavě zeleným odstínem. Když je tato barva spárována s bílým osvětlením a jednoduchými bílými obdélníkovými dlaždicemi, zůstává i malý prostor lehký a vzdušný.

Zelená koupelna se sprchovým koutem

Zelenou barvu můžete použít jako akcentní barvu, ať už si vyberete zářivě limetkově zelenou nebo lahvově zelenou. Tyto syté barvy fungují opravdu dobře v celbílém schématu a můžete použít i další jasné odstíny k propojení hlavních barev dohromady, jako je třeba jasná zářivě červená. Přidejte podlahu se zajímavou texturou a moderní a hlavně funkční koupelna se sprchovým koutem je na světě!

Zelená koupelna s vanou

Malování jedné barvy od podlahy ke stropu může způsobit, že se velký prostor stane intimnějším, což je přesně to, čeho chcete v koupelně dosáhnout. Nejlepší je v tomto případě zvolit tlumený odstín zelené, který dodá klid. Rozhodně více než zářivý odstín, který by mohl mít opačný účinek. Můžete přidat kontrast s čistě bílou vanou a vintage kousky a vyzkoušet podlahu s leskem – s matnými stěnami to tak krásně kontrastuje a zároveň ladí!

Luxusní zelená koupelna

Co je luxusnější než samostatně stojící vana? A co třeba tmavě zelená samostatně stojící vana? Kontrastní bílé stěny udržují koupelnu světlou a otevřenou. Zatímco kontrast černá versus bílá bude vždy klasickou kombinací, zvažte zaměnění černé za tmavě zelenou.

TIP! Koupelna s vanou: 10 nejkrásnějších inspirací a nápadů (2021)

Krásné styly zelených obkladů a kachliček do koupelny

Ať už je to ve formě barvy nebo dlaždic, smaragdová je jednoduše řečeno top. Smaragd totiž nádherně zapadne do každé koupelny a výborně doplňuje dřevěné, černé nebo bílé skříňky a vypadá tak báječně s mramorem. A proč v koupelně nezamíchat dohromady zelené dlaždice, tapety a barvy na stěně? Zkuste to, vypadá to skvěle! Vytapetovaný strop je také chytrým prvkem, díky kterému vynikne koupelna. Mosazné nožky a další doplňky dodávají luxusní atmosféru.

TIP! 12 nejlepších tipů: jaké obklady vybrat do koupelny (2021)

Kombinace barev se zelenou koupelnou: která barva se nejvíce hodí

Odstín jablka, lahvově, hráškově či olivově zelená. Existuje tolik zelených odstínů, ze kterých si můžete vybrat, a každý bude mít jiný vliv na vaši náladu a styl koupelny. Odstín, který si vyberete, může v místnosti působit útulně a intimně nebo zářivě a energicky, proto se rozhodněte pro ten, který nejlépe vyhovuje vaší osobnosti a stylu, který chcete v koupelně využít.

TIP! Moderní koupelna: TOP 10 nejlepších trendů (2021)

Doplňky do zelené koupelny

Spárujte zelenou barvu v koupelně s rostlinami, ideálně živými, abyste prostoru dodali život a texturu.Co jiného by mohlo více ladit se zeleným interiérem než živé zelené rostliny. Skvěle však se zelenou ladí i proutěné doplňky. Bát se však nemusíte ani barevných doplňků, a to zejména v případě, že do koupelny zvolíte tlumenější odstíny zelené.

5 tipů: Jak správně uspořádat zelenou koupelnu

 A na závěr pár tipů, jak zelenou koupelnu uspořádat:

 1. Pro klidný pocit

  vymalování celé koupelny zelenou barvou bude mít velký vliv na to, jak vypadá a jak byste se při jejím používání budete cítit. Vzhledem k tomu, že zelená barva symbolizuje přírodu a mír, zajisté vám poskytne velmi uklidňující pocit. A kdo by po takovém pocitu netoužil?

 2. Využijte tmavý odstín

  použití tmavšího odstínu zelené prostor okamžitě zahřeje. K prolomení monotónnosti využijte v koupelně bílou barvu, od zrcadel přes podlahové dlaždice až po sprchový kout.

 3. Mořská zeleň

  pokud jste fanouškem minimalistických a jasně osvětlených prostor, zařiďte si koupelnu, která využívá stěnu v barvě mořské zeleně. Masivní mramorová deska s umyvadlem v neutrální bílé barvě bude ostře kontrastovat, zatímco velká francouzská okna umožní propustit přirozené sluneční světlo.

 4. Soukromý ostrov

  A jak si ze své koupelny vytvořit soukromý ostrov? Zelená funguje dobře s exotickými proutěnými koši i dřevěnou podlahou. Vyzkoušejte to!

Každá barva má svůj význam a své účinky. O zelené barvě se tvrdí, že uklidňuje. A uklidňující prostředí je přesně to, co v koupelně vyžadujeme. Zelená barva, která je často přehlížena, je poněkud neobvyklý, ale zároveň velmi vhodný odstín pro každou koupelnu. Od smaragdové až po šalvějovou, tato barva poskytne chvilky klidu, po kterých toužíte.

Nyní už víte vše důležité. Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a nenechte si ujít další užitečné tipy ani naše exkluzivní nabídky, díky kterým bude váš domov ještě krásnější.