Zaregistrujte se a získejte poukaz v hodnotě 300 Kč!
Trendy dětský pokoj 2022

Čekáte přírůstek do rodiny a lámete si hlavu, jak vymalovat dětský pokoj? Přinášíme několik tipů na trendy a nadčasové barvy.

Barvy do dětského pokoje: Inspirace

Dětský pokoj je místo, kde bude vaše dcera nebo syn odpočívat, hrát si a později se i učit. Pokoj by měl být její nebo jeho útočiště, místo, kde se bude cítit opravdu dobře. Dítě by zde mělo najít ideální prostor k hledání motivace i čerpání energie.

Barva stěn samozřejmě není nic definitivního, co byste nemohli za pár let změnit. Na druhou stranu je malování jak finanční, tak časová zátěž a rozhodně ho nechcete podstupovat každý rok. Jaké barvy skvěle fungují do holčičího, klučičího nebo sourozeneckého pokoje?

Pastelové barvy do dětského pokoje

Bledě modrá, žlutá, šedá, zelená… S žádnou z těchto barev v dětském pokoji nešlápnete vedle. Některé z nich jsou navíc nadčasové a máte šanci, že se dítěti za pár let nepřestanou líbit a vy nebudete muset pokoj znova malovat.

Jednoduché pastelové barvy je ale vhodné správně kombinovat. Vyberte tři až čtyři barvy, které budete opakovat v celém pokoji. Jednu z nich zvolte výraznější. Jaké barvy spolu ladí?

Barvy do malého dětského pokoje

Malý dětský pokoj plný hraček, plyšáků, knížek a často i nepořádku, může působit stísněným dojmem. Abyste tomu zabránili, použijte světlé barvy, které pokoj rozzáří a nebudou příliš výrazné a rušivé.

Skvěle se hodí nadčasová bílá, světle šedá, béžová nebo krémová. Toužíte-li po jiné barvě, zvolte opravdu co nejsvětlejší odstín. Vyberte i světlý nábytek a pokojíček dolaďte například obrázky nebo povlečením.

Jak vymalovat dětský pokoj pro kluka

Do klučičího pokoje můžete zvolit téměř jakoukoliv barvu. Záleží už jen na odstínu, který zvolíte. Tlumené barvy jsou nadčasové a vašemu synovi se mohou líbit i ve vyšším věku. Výraznější odstíny zase podporují jeho hravost. Mezi ty nejoblíbenější a nejvíc trendy pak patří:

Jak vymalovat dětský pokoj pro holku

Pokoj pro holčičku rozhodně nemusí být jen růžový, přesto je růžová stále jedna z nejoblíbenějších barev. Když se do ní pustíte, vyberte spíše jemnější odstín, například starorůžovou. Jaké další barvy používáme do dívčích pokojů?

 • Tlumená zelená
 • Světle šedá
 • Meruňková
 • Mentolová
 • Béžová

Jak vymalovat společný pokoj pro holku a kluka

Máte dvě děti a hledáte barvu, která se bude líbit oběma? Kromě jedné neutrální barvy můžete prostor i opticky oddělit a každému dopřát vlastní oblíbenou barvu. Jestli pro vás toto řešení není, například kvůli dispozici, vhodné, skvěle se hodí barvy jako:

 • Tlumená zelená
 • Jemně žlutá
 • Šedomodrá
 • Světle šedá
 • Mentolová
 • Béžová

A jakým barvám se v dětském pokoji raději vyhnout? Dětský pokoj je plný her a života, zároveň je ale potřeba, aby byl místem vhodným pro odpočinek. Vybírejte tedy takové barvy, které dítě nebudou příliš dráždit a rozptylovat. Zkuste se například podívat na článek, kde vám poradíme jak zařídit dětský pokoj pro dva.

Stejně jako barvy do ložnice, do dětského pokoje nejsou vhodné výrazné barvy jako červená, oranžová, agresivní žlutá, limetková a neonové odstíny. Větší děti můžete nechat vybrat barvu samotné, jen je jemně směřujte pryč od těchto. TIP! Můžete zkusit i tapety do dětského pokoje.

5 zásad: Patero při malování dětského pokoje

 1. Vždy můžete sáhnout po jakékoliv pastelové barvě.
 2. Sdílený pokoj pro kluka a holku nemusí být jen neutrální.
 3. Při kombinaci barev vyberte maximálně čtyři a jednu z nich výraznější.
 4. Vyhněte se dráždivým barvám jako je červená, oranžová a neonové odstíny.
 5. Starší dítě nechte klidně do výběru barev mluvit, snažte se ho ale usměrňovat.

Pomohla vám dnešní várka inspirace jak vymalovat dětský pokoj? Využijte bezplatné registrace na serveru Westwing a už nikdy nepřijdete o nové tipy a naše exkluzivní nabídky.

Mohlo by vás také zajímat: